USB'den önyüklenebilir, bootable USB flash sürücüler oluşturulmasına yardımcı olan küçük yardımcı programlar.

Rufus

rufus

Rufus, önyüklenebilir USB flash sürücüler oluşturulmasına yardımcı olan küçük bir yardımcı programdır.

Özellikler:
- USB bellek biçimlerini FAT / FAT32 / NTFS / exFAT / UDF / ReFS olarak biçimlendirir
- Geniş bir ISO yelpazesinden önyüklenebilir USB sürücüsü oluşturur
- MS-DOS / FreeDOS önyüklenebilir USB bellek oluşturur,
- BIOS veya UEFI önyüklenebilir sürücüler oluşturur
- Modern UI, Windows Vista ve sonraki sürümleri için UAC yükseltmesi

Küçüklüğüne rağmen, Rufus size ihtiyacınız olan her şeyi sağlar!

UNetbootin

UNetbootin

Unetbootin, CD'ye gerek duymadan Ubuntu ve diğer Linux dağıtımları için önyüklenebilir "Live USB" sürücüleri oluşturmanızı sağlar.
UNetbootin, depolardan sizin için desteklenen bir çok dağıtımdan birini indirebilir veya kendi Linux .iso dosyanızı kullanabilirsiniz.

Etcher

Etcher

Etcher, Windows, OS X ve GNU / Linux desteği ile ücretsiz ve açık kaynaklı bir iso kalıp dosyası yazdırıcısıdır. USB ve SD kart görüntüsü yakma işlemini olabildiğince basit ve hızlı hale getirir.

Özellikler
Doğrulanmış Yazma - Bozuk kartlarda cihazınızın neden önyükleme yapmadığını merak etmeyin.
Sabit Sürücü Dostu - Tüm sabit sürücünüzü silinmekten kaçınmak için sürücü seçimi açıkça görülür
Açık Kaynak - JS, HTML, node.js ve Elektron ile yapılmıştır.
Çapraz Platform
Herkes için kolay kullanım daha karmaşık kurulum talimatları yok.

YUMI

YUMI – Multiboot USB Creator

YUMI (Universal Multiboot Installer), MultibootISO'ların devamı niteliğindedir. Birden çok işletim sistemi, virüsten koruma yazılımı, disk klonlama, tanılama araçları ve daha fazlasını içeren bir Çoklu Önyükleme USB Flash Sürücüsü oluşturmak için kullanılabilir. Grubun ISO dosyalarını doğrudan USB'den başlatması için kullanan MultiBootISO'nun aksine, YUMI, USB aygıtında depolanan çıkarılan dağıtımları başlatmak için syslinux kullanır ve gerekiyorsa USB'den Birden Çok ISO dosyasını Boot için kullanmaya devam eder.

Birkaç dağıtımı bir kenara bırakırsak, tüm dosyalar Çoklu Önyükleme klasöründe saklanır ve hala diğer depolama amaçları için kullanılabilen güzel organize edilmiş bir Çoklu Ön Yükleme Sürücüsü sağlar.

Universal USB Installer

Universal USB Installer

Universal USB Installer aka UUI, USB Flash Sürücünüze Linux Dağıtımları eklemenize izin veren bir Live Linux Önyükleme USB Creator'dur. Universal USB Installer'ın kullanımı kolaydır. Basitçe bir Live Linux Dağıtımı, ISO dosyası, Flash Sürücünüz ve Tıkladığınız Yükleme'yi seçin. Seçilebilir işletim sisteminizin kurulu olduğu durumda önyüklenebilir USB Flash Sürücüsünü çalıştırmaya hazır olmanız gerekir.

LinuxLive USB Creator

LinuxLive USB Creator

LiLi USB Creator, Windows için önyüklenebilir bir Live USB anahtarı oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir yazılımdır.

Bu yazılım ayrıca herhangi bir yapılandırma ve yükleme olmaksızın Linux'u doğrudan Windows'da çalıştırmak için otomatik sanallaştırma özel bir seçeneği sunar.

MultiBootUSB

MultiBootUSB, çıkarılabilir bir medyada yani USB diskte çoklu önyükleme Live Linux oluşturmak için kullanılan bir yazılımdır.

UNetbootin'e benzemekle birlikte, diskte yeterli alana sahipseniz birçok dağıtım yüklenebilir. İsterseniz, MultiBootUSB da istediğiniz zaman dağıtım (lar) ı kaldırma seçeneği sunar.

BurnAware

BurnAware

BurnAware, her türlü CD, DVD ve Blu-ray diskler oluşturmak için tam özellikli yakma yazılımlarından oluşan bir ailedir. Ev kullanıcıları, önyüklenebilir diskler, çok oturumlu diskler, yüksek kaliteli ses CD'leri ve video DVD'leri kolayca yazabilir, disk imajları oluşturabilir, kopyalayabilir ve yazabilir. Gelişmiş kullanıcılar, önyükleme ayarlarının kontrolü de dahil olmak üzere BurnAware'in gelişmiş seçeneklerinden yararlanarak, UDF bölümü ve sürümleri, ISO düzeyleri ve kısıtlamaları, oturum seçimi, parçalar ve diskler için CD metni, veri kurtarma, disk alanı ve doğrudan kopyalama yapabilir.

WinSetupFromUSB

WinSetupFromUSB

WinSetupFromUSB, birçok Windows, Linux, DOS tabanlı ve diğer yardımcı programların yanı sıra, 2000 / XP'den beri herhangi bir Windows sürümünü yüklemek, çeşitli Linux ve BSD sürmlerini başlatmak için çoklu önyükleme USB flaşını veya sabit diskini hazırlayan bir Windows programıdır. 1. sürümden bu yana.
1 programı USB diski hem (U) EFI hem de Eski BIOS modlarında kullanılabilir olan (U) EFI'yi (Vista x64 SP1 ve sonrası x64 sürümleri) destekleyen Windows sürümleriyle USB disk oluşturabilir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1323 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Bootable / Önyüklenebilir USB Flash Sürücüleri Oluşturmak konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bootable / Önyüklenebilir USB Flash Sürücüleri Oluşturmak ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bootable / Önyüklenebilir USB Flash Sürücüleri Oluşturmak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "