Botoks Mersin Uygulamalarında Hassas Seçim

Botoks Mersin Uygulamalarında Hassas Seçim

Botoksun Kullanıldığı Alanlar

Öncelikli olarak yüz bölgesindeki yaşa bağlı oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılan botoks Mersindaha birçok farklı alanda kullanılır. Yüz bölgesinde özellikle göz çevresi ve kaşların arasında botoks uygulaması yapılır. Bunun yanında son zamanlarda botoks işleminin terleme sorununu çözdüğü de görülmüştür ve botoksu bunun için uygulatan kişi sayısı da artmaktadır. Koltuk altı ve avuç içine uygulanan botoks işlemi ile kişinin terleme sorunu ortadan kalkar.

Botoksun Uygulanması

Botoks uygulanacak bölgenin öncelikle belli malzemeler ile güzelce temizlenmesi gerekir. İhtiyaç duyulan hijyen sağlandıktan sonra ise botoks uygulamasına başlamadan 20 dakika önce kişinin işlem uygulanacak bölgesine anestezi kremi yardımıyla lokal anestezi uygulanır. Bu aşamadan sonra enjeksiyon yöntemi ile botoks işlemi uygulanmaya başlar. Yaklaşık 10-15 dakika süren bu işlem küçük dozlar ile yapılır. Botoks bir dolgu maddesi olmadığından uygulanan bölgede şişlik oluşmaz. İşlemden kısa bir süre sonra ise yüzdeki çizgi ve kırışıklıklar zamanla yok olmaya başlar.

Botoksun Etki Süresi

Birçok kişi tarafından merak edilen botoks Mersinetki süresi uzun olan bir uygulamadır. Botoks uygulaması soma erdikten 3-4 gün sonra etkilerini yavaş yavaş göstermeye başlar. Ancak gözle görülür biçimde bir sonuca varmak için yaklaşık olarak 7-10 gün beklemek gerekir. Bu sürenin kişiden kişiye değişiklik göstermesi gibi işlemin insan cildinde kalıcılığı da aynı şekilde farklılaşabilir. Genelde 3 ila 6 ay kadar süren botoks işlemi, belli aralıklarla sürekli olarak uygulanırsa kalıcılığı da artacaktır.

Botoksun Yan Etkileri

Birçok kişi tarafından tercih edilen botoks mersin aynı zamanda yan etkilerinin ne olabileceği konusunda da açıklamak getirir. Kozmetik ve tedavi olarak kullanılan botoks, uygulama sonrasında herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Tedavi amaçlı kullanıldığında bazen normalden daha yüksek dozlar kullanılabilir. Ancak bu durumda bile kişinin herhangi bir yan etki ile karşılaşmadığı gözlemlenmiştir. Yalnızca botoks uygulaması esnasında bazı etkilere rastlamak mümkündür. Bunlar; anlık his kaybı, hafif morluk veya göz kapağı düşmesi olabilir. Ancak bunlar da geçici olup aynı zamanda ciddi sorunlar ortaya çıkarmaz.

Botoksun Uygulandığı Yaş Aralığı

Botoks işlemi 18 yaşından itibaren kadın ve erkek de dahil olmak üzere herkese uygulanabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir unsur deneyimli bir doktorun, botoks işlemi yaptırmak isteyen kişiyi detaylı bir sağlık kontolünden geçirmesidir.

Botoksun Farklı Kullanım Amaçları

Kozmetik amacının yanı sıra botoksun bir de tedavi yöntemi olarak kullanıldığı alanlar da mevcuttur. Migren, baş ağrısı, yüz felci ve aşırı terleme bu durumlara örnek olarak verilebilir.

Aşırı Terleme Tedavisinde Botoks Kullanımı

Botoksun aşırı terleme sorununu çözmede bir tedavi yöntemi olarak kullanılması son zamanlarda gittikçe artmaktadır. Botoks uygulaması yapılmadan önce kişinin terlemesine sebep olan etmenlerin uzman bir doktor tarafından bulunması gerekir. Hormon düzensizliği, kalıtsal özellikler gibi sebeplerden ötürü terleme sorunu baş gösterebilir. Terlemenin neden saptandıktan sonra ise güvenilir doktorlar tarafından kişinin ter bezlerine botoks uygulaması yapılmakta ve bu soruna kalıcı çözümler getirilmektedir. Bu sorunun tamamen ortada kalkması için ise, kişi düzenli aralıklarla bu botoks işlemine belli bir süre daha devam etmek durumundadır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 269 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Botoks Mersin Uygulamalarında Hassas Seçim konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Botoks Mersin Uygulamalarında Hassas Seçim ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Botoks Mersin Uygulamalarında Hassas Seçim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı

19 Oca 2019 / Site Tanıtım
Vuubi Kadın