Botoks Mersin Uygulamalarında Hassas Seçim

Botoks Mersin Uygulamalarında Hassas Seçim

Botoks, özellikle ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan yüz kırışıklıklarını mimiklerden kaynaklanan ince çizgileri azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Botulinum toksini adı verilen ilacın iğne yardımıyla kırışıklık bulunan bölgelere enjekte edilmesi ise bu işlem gerçekleştirilir. Aynı zamanda botoks Mersinoldukça güvenli bir yöntem olarak bilinmektedir.

Botoksun Kullanıldığı Alanlar

Öncelikli olarak yüz bölgesindeki yaşa bağlı oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılan botoks Mersindaha birçok farklı alanda kullanılır. Yüz bölgesinde özellikle göz çevresi ve kaşların arasında botoks uygulaması yapılır. Bunun yanında son zamanlarda botoks işleminin terleme sorununu çözdüğü de görülmüştür ve botoksu bunun için uygulatan kişi sayısı da artmaktadır. Koltuk altı ve avuç içine uygulanan botoks işlemi ile kişinin terleme sorunu ortadan kalkar.

Botoksun Uygulanması

Botoks uygulanacak bölgenin öncelikle belli malzemeler ile güzelce temizlenmesi gerekir. İhtiyaç duyulan hijyen sağlandıktan sonra ise botoks uygulamasına başlamadan 20 dakika önce kişinin işlem uygulanacak bölgesine anestezi kremi yardımıyla lokal anestezi uygulanır. Bu aşamadan sonra enjeksiyon yöntemi ile botoks işlemi uygulanmaya başlar. Yaklaşık 10-15 dakika süren bu işlem küçük dozlar ile yapılır. Botoks bir dolgu maddesi olmadığından uygulanan bölgede şişlik oluşmaz. İşlemden kısa bir süre sonra ise yüzdeki çizgi ve kırışıklıklar zamanla yok olmaya başlar.

Botoksun Etki Süresi

Birçok kişi tarafından merak edilen botoks Mersinetki süresi uzun olan bir uygulamadır. Botoks uygulaması soma erdikten 3-4 gün sonra etkilerini yavaş yavaş göstermeye başlar. Ancak gözle görülür biçimde bir sonuca varmak için yaklaşık olarak 7-10 gün beklemek gerekir. Bu sürenin kişiden kişiye değişiklik göstermesi gibi işlemin insan cildinde kalıcılığı da aynı şekilde farklılaşabilir. Genelde 3 ila 6 ay kadar süren botoks işlemi, belli aralıklarla sürekli olarak uygulanırsa kalıcılığı da artacaktır.

Botoksun Yan Etkileri

Birçok kişi tarafından tercih edilen botoks mersin aynı zamanda yan etkilerinin ne olabileceği konusunda da açıklamak getirir. Kozmetik ve tedavi olarak kullanılan botoks, uygulama sonrasında herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Tedavi amaçlı kullanıldığında bazen normalden daha yüksek dozlar kullanılabilir. Ancak bu durumda bile kişinin herhangi bir yan etki ile karşılaşmadığı gözlemlenmiştir. Yalnızca botoks uygulaması esnasında bazı etkilere rastlamak mümkündür. Bunlar; anlık his kaybı, hafif morluk veya göz kapağı düşmesi olabilir. Ancak bunlar da geçici olup aynı zamanda ciddi sorunlar ortaya çıkarmaz.

Botoksun Uygulandığı Yaş Aralığı

Botoks işlemi 18 yaşından itibaren kadın ve erkek de dahil olmak üzere herkese uygulanabilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir unsur deneyimli bir doktorun, botoks işlemi yaptırmak isteyen kişiyi detaylı bir sağlık kontolünden geçirmesidir.

Botoksun Farklı Kullanım Amaçları

Kozmetik amacının yanı sıra botoksun bir de tedavi yöntemi olarak kullanıldığı alanlar da mevcuttur. Migren, baş ağrısı, yüz felci ve aşırı terleme bu durumlara örnek olarak verilebilir.

Aşırı Terleme Tedavisinde Botoks Kullanımı

Botoksun aşırı terleme sorununu çözmede bir tedavi yöntemi olarak kullanılması son zamanlarda gittikçe artmaktadır. Botoks uygulaması yapılmadan önce kişinin terlemesine sebep olan etmenlerin uzman bir doktor tarafından bulunması gerekir. Hormon düzensizliği, kalıtsal özellikler gibi sebeplerden ötürü terleme sorunu baş gösterebilir. Terlemenin neden saptandıktan sonra ise güvenilir doktorlar tarafından kişinin ter bezlerine botoks uygulaması yapılmakta ve bu soruna kalıcı çözümler getirilmektedir. Bu sorunun tamamen ortada kalkması için ise, kişi düzenli aralıklarla bu botoks işlemine belli bir süre daha devam etmek durumundadır.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.