Botoks Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir?

Botoks Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir?

Son dönemlerde estetik yöntemlerde gözlemlenen dikkat çekici gelişmeler ve pratik çözümlerle birlikte, birçok kişi estetik operasyonlara daha sıcak bakmaya başlamıştır. Estetik uygulamaların zaman kaybı yaratmaması ve kişilerin rutin sosyal yaşantılarına olumsuz bir etkisi olmaması gibi nedenlerle de, estetik uygulamalarda önemli bir artış söz konusu olmaktadır.

Özellikle İstanbul botoks uygulamaları açısından önde gelen şehirlerarasındadır.

Botoks Uygulamalarının Niteliği,

Botoks teknikleri, yaşın ilerlemesiyle beraber belirgin hale gelen mimik çizgilerinin azaltılması veya tamamen yok edilmesi amacıyla kullanılmakta olan, güvenilir ve pratik bir uygulamadır. Botoks uygulamaları, sıklıkla alın bölgesi ile kaş arasındaki çizgiler için tercih edilmektedir. Bunun yanında, göz kenarlarında oluşan kazayağı çizgilerinin ve boyunda belirgin hale gelen dikey çizgilerin azaltılması amacıyla kullanılmaktadır.

Şu ana kadar göstermiş olduğu başarısı ve tecrübeleriyle, estetik alanında takdir görmekte olan Dr. Mustafa Karataş, Nişantaşı'nda bulunan Dipnot Estetik Merkezi'ndeki çalışmalarını 2007 yılından beri büyük bir özenle sürdürmektedir. Deneyimli doktor, son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir estetik yöntemi olan botoks uygulamalarını, uzman ekibinin desteğiyle ve büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Doktorun Nişantaşı İstanbul botoksuygulamaları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyenler, "www.drmustafakaratas.com" web sitesine girerek, tüm hizmetleriyle ilgili ayrıntılara ulaşabilirler. Başarılı doktorun, botoks uygulamaları ile ilgili yaptığı açıklamalar aşağıdaki gibidir;

Botox Nedir?

Botoks, kas hareketlerini geçici bir süreliğine engellemeye yarayan bir uygulamadır. Sıklıkla,   alın ve kaş arası kırışıklıkları, göz çevresindeki çizgiler ve boyundaki dikey çizgilerin görünümünü azaltmakta etki göstermektedir. Mimiklere bağlı oluşmuş olan tüm çizgilerin giderilmesinde etkili bir yöntem olan botoks uygulaması, etken maddelerin ince iğneler yardımıyla kaslara enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilen bir işlemdir. Uygulamadan 4 - 7 gün sonra etkisi görülmeye başlanmaktadır.

Botoks Nasıl Etki Etmektedir?

Botoks, sinirler ve kaslar arasındaki iletimi engelleyerek, başka bir ifadeyle sinirin emrinin kasa iletilmesini engelleyerek, kasların geçici olarak kasılmayı bırakmasına neden olmaktadır. Böylece, kasılma yüzünden oluşan mimik çizgileri hafiflemiş olmaktadır. Botoksun yaygın olarak kullanılma nedeni, mimik çizgileri ile kırışıklıklar üzerinde gösterdiği bu etkidir. Nişantaşı İstanbul botoksuygulamaları hakkında bilgi almak isteyenler "www.drmustafakaratas.com" web sitesini ziyaret edebilirler.

Botoks İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Botoks, enjeksiyon işlemiyle gerçekleştirilen bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Uygulamadan 20 dakika öncesinde işlem gerçekleştirilecek bölgeye lokal anestezi kremi uygulanarak bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Ardından bölge dezenfekte edilerek, uygulanacak formülün, ince uçlu iğneler yardımıyla kasın içine çok küçük dozlarla enjekte edilmesi sağlanmaktadır. Ortalama 10 - 15 dakikada işlem tamamlanmaktadır. Botoks, dolgu malzemesi olmadığından uygulama yapılan bölgede şişliğe veya dolgunluğa neden olmamaktadır. Uygulama yapılan bölgede kasların gevşemesiyle birlikte çizgiler ve kırışıklıklar azalmakta ve yüz genelinde daha dinlenmiş bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Nişantaşıİstanbul botoksyöntemleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyen herkes, "www.drmustafakaratas.com" web sitesinden bu bilgilere erişim sağlayabilir.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.