Botoks Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir?

Botoks Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir?

Özellikle İstanbul botoks uygulamaları açısından önde gelen şehirlerarasındadır.

Botoks Uygulamalarının Niteliği,

Botoks teknikleri, yaşın ilerlemesiyle beraber belirgin hale gelen mimik çizgilerinin azaltılması veya tamamen yok edilmesi amacıyla kullanılmakta olan, güvenilir ve pratik bir uygulamadır. Botoks uygulamaları, sıklıkla alın bölgesi ile kaş arasındaki çizgiler için tercih edilmektedir. Bunun yanında, göz kenarlarında oluşan kazayağı çizgilerinin ve boyunda belirgin hale gelen dikey çizgilerin azaltılması amacıyla kullanılmaktadır.

Şu ana kadar göstermiş olduğu başarısı ve tecrübeleriyle, estetik alanında takdir görmekte olan Dr. Mustafa Karataş, Nişantaşı'nda bulunan Dipnot Estetik Merkezi'ndeki çalışmalarını 2007 yılından beri büyük bir özenle sürdürmektedir. Deneyimli doktor, son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir estetik yöntemi olan botoks uygulamalarını, uzman ekibinin desteğiyle ve büyük bir başarıyla gerçekleştirmektedir.

Doktorun Nişantaşı İstanbul botoksuygulamaları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyenler, "www.drmustafakaratas.com" web sitesine girerek, tüm hizmetleriyle ilgili ayrıntılara ulaşabilirler. Başarılı doktorun, botoks uygulamaları ile ilgili yaptığı açıklamalar aşağıdaki gibidir;

Botox Nedir?

Botoks, kas hareketlerini geçici bir süreliğine engellemeye yarayan bir uygulamadır. Sıklıkla,   alın ve kaş arası kırışıklıkları, göz çevresindeki çizgiler ve boyundaki dikey çizgilerin görünümünü azaltmakta etki göstermektedir. Mimiklere bağlı oluşmuş olan tüm çizgilerin giderilmesinde etkili bir yöntem olan botoks uygulaması, etken maddelerin ince iğneler yardımıyla kaslara enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilen bir işlemdir. Uygulamadan 4 - 7 gün sonra etkisi görülmeye başlanmaktadır.

Botoks Nasıl Etki Etmektedir?

Botoks, sinirler ve kaslar arasındaki iletimi engelleyerek, başka bir ifadeyle sinirin emrinin kasa iletilmesini engelleyerek, kasların geçici olarak kasılmayı bırakmasına neden olmaktadır. Böylece, kasılma yüzünden oluşan mimik çizgileri hafiflemiş olmaktadır. Botoksun yaygın olarak kullanılma nedeni, mimik çizgileri ile kırışıklıklar üzerinde gösterdiği bu etkidir. Nişantaşı İstanbul botoksuygulamaları hakkında bilgi almak isteyenler "www.drmustafakaratas.com" web sitesini ziyaret edebilirler.

Botoks İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Botoks, enjeksiyon işlemiyle gerçekleştirilen bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Uygulamadan 20 dakika öncesinde işlem gerçekleştirilecek bölgeye lokal anestezi kremi uygulanarak bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Ardından bölge dezenfekte edilerek, uygulanacak formülün, ince uçlu iğneler yardımıyla kasın içine çok küçük dozlarla enjekte edilmesi sağlanmaktadır. Ortalama 10 - 15 dakikada işlem tamamlanmaktadır. Botoks, dolgu malzemesi olmadığından uygulama yapılan bölgede şişliğe veya dolgunluğa neden olmamaktadır. Uygulama yapılan bölgede kasların gevşemesiyle birlikte çizgiler ve kırışıklıklar azalmakta ve yüz genelinde daha dinlenmiş bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Nişantaşıİstanbul botoksyöntemleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyen herkes, "www.drmustafakaratas.com" web sitesinden bu bilgilere erişim sağlayabilir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 220 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Botoks Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Botoks Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Botoks Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Vuubi Kadın