Bu 5 Araçla Herhangi Bir Web Sitesinden Video İndirme

Bu 5 Araçla Herhangi Bir Web Sitesinden Video İndirme

Bu 5 video indirme aracı ile bilgisayarınıza popüler video izleme sitelerinden video indirebilirsiniz. Ayrıca indireceğiniz videoları değişik formatlara dönüştürerek bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Günümüzün internet trafiğinin çoğunluğu videolar içeriyor. YouTube, bunun büyük bir kısmını tek başına götürür. Her dakika 400 saatten fazla içerik yükleniyor, seans başına ortalama 40 dakika ve kablo TV'den 18–49 yaş grubundakilere daha fazla erişildi.

Ve sonra Vimeo, Dailymotion, Metacafe, Vine, Twitch vb. gibi diğer video izleme siteleri çok fazla veri tüketiyor.

İnternetiniz kotalı ise, video izleme pahalı olabilir. Bir videoyu her yeniden izlediğinizde internet kotanız hızlı bir şekilde düşmeye başlar.
Ayrıca, internetiniz kesildiğinde (veya video siteniz kapandığında) video izleyememeniz de bir sorundur.

Çözüm, sık izlenen videoları bilgisayarınıza indirmektir. Bant genişliğini boşa harcamadan istediğiniz kadar tekrar izleyebilirsiniz.
Bu, her ikisinin de yüksek oranda yeniden izlenebilir olma eğilimi gösterdiklerinden, eğitim ve eğlence videoları için özellikle yararlıdır.

1. VideoGrabby (Web)

VideoGrabby
Desteklenen siteler: Facebook, Soundcloud, Vimeo, Vine, YouTube.

VideoGrabby en basit ve en temel araçtır. Video indirmede sıfıra yakın bir çaba gerektiren sorunsuz bir seçenek istiyorsanız bunu öneririz. Kalite ve indirme seçeneklerine göre daha az esneklik sağlıyor, ancak iş basit.

Sadece çevrimiçi bir videonun URL'sini kopyalayıp VideoGrabby'ye yapıştırın. Yaptığınız anda, iki düğme görünür: Video Kaydetme ve Ses Kaydetme. Ses seçeneği MP3 olarak indirilirken video seçeneği MP4 olarak indirilir.

Kalite mükemmel değil, ama kesinlikle iyi. Sitenin sonuna doğru aşağı kaydırırsanız, yüksek kaliteli indirmelere geçmek için HQ'yu tıklayabilirsiniz.

2. Video DownloadHelper (Firefox, Chrome)

Video DownloadHelper
Desteklenen siteler: Dailymotion, Facebook, Instagram, Lynda, Twitter, Udemy, Vimeo, YouTube ve diğer yüzlerce site.

Video DownloadHelper, yükleyeceğiniz en kullanışlı tarayıcı uzantılarından biri. Yukarıda bahsedilen VideoGrabby'den daha basit bir kullanımdır, ancak olumsuz olanı, tarayıcınıza yüklemeniz gerekir ki bu da tarayıcı performansını yavaşlatabilir.

Ancak, bir güne çok sayıda video yüklerseniz günlük bazda, Video DownloadHelper alacağınız her hangi bir performans değerine değer.

Uzantı, tarayıcınızın adres çubuğunun yanında bir düğme ekler. Çevrimiçi bir videoyla karşılaştığınızda, mevcut sayfadaki videolardan herhangi birini indirmek için düğmeyi tıklayabilirsiniz.

3. Freemake Video Downloader (Windows)

Freemake Video Downloader
Desteklenen siteler: Dailymotion, Facebook, Liveleak, Veoh, Vimeo, YouTube ve onlarca başka site.

Freemake Video Downloader, burada en popüler video indirme araçlarından biridir. Kalite ve format seçenekleri söz konusu olduğunda tamamen ücretsiz, kullanımı kolay ve nispeten esnektir. Büyük bir dezavantajı sadece Windows'da mevcut olmasıdır.

Videolar AVI, FLV, MKV, MP4 ve WMV gibi bir çok formatta indirilebilir. Videolar sadece ses parçasını istiyorsanız, MP3 formatında da indirilebilir. Asıl işlem yalnızca indirmek istediğiniz videonun URL'sini gerektirir - kopyalayıp yapıştırın.

4. JDownloader 2 (Windows, Mac, Linux)

JDownloader 2
Desteklenen siteler: Neredeyse Video izlenen tüm siteler.

JDownloader 2, Freemake Video Downloader gibi ama bir fark ile. Videosu olan herhangi bir sayfanın URL'sini alırsınız, uygulamaya yapıştırın ve algılayabileceği tüm videolar için sayfayı tarar. İndirmek istediğiniz tespit edilen videolardan hangisini seçersiniz onu indirir.

JDownloader 2 hakkında güzel olan şey, belirli bir videonun doğrudan URL'sine ihtiyacınız olmamasıdır. Örneğin on video olan bir sayfa url'si alın ve buradaki tüm videoların hepsini algılayacaktır. Bu, aynı anda birkaç farklı video indirmeyide çok kolaylaştırır.
Bundle yazılımı uyarısı! Yükleyiciyi çalıştırdığınızda, sonunda Bing Search veya başka bir şey yüklemeyi öneren bir sayfaya rastlarsınız. Bu sayfada, düğmeler Reddet ve Kabul et olarak değişecektir. Reddet’i tıkladığınızdan emin olun! Bu, bundleware'in sisteminize yüklenmesini engeller.

5. youtube-dl (Windows, Mac, Linux)

Desteklenen siteler: Dailymotion, Facebook, HBO, Metacafe, Vimeo, Vine, YouTube ve diğer binlerce site.

youtube-dl, komut satırını kullanmada rahat olan ileri düzey kullanıcılar için bir araçtır. Grafik arayüzlerini tercih ediyorsanız, kendinizi bunula uğraştırmayın ve sadece yukarıda listelenenlerden birini kullanın.

Ancak komut satırı yardımcı programlarıyla sorununuz yoksa youtube-dl herhangi bir video indirme aracının en esnek halini sunar. Bununla birlikte, önemsiz bir öğrenme eğrisine sahip olmak için yeterince karmaşıktır, bu nedenle belgeleri okumaya veya kaybolmaya hazırlanın.

Özellikler birkaç video seçimi ve kalite parametreleri, çalma listesi işleme, indirme hızı sınırı, toplu video indirme, dosyaların otomatik olarak adlandırılması, reklamların dahil edilmesi (şu anda deneysel) ve altyazıların indirilmesini (YouTube gibi siteler için) içerir.

Şu an itibariyle, şu formatlar destekleniyor: 3GP, AAC, FLV, M4A, MP3, MP4, OGG, WAV ve WEBM.

Çevrimiçi Videoları Yakalamak İçin Son Bir Yol
Yukarıdaki araçlardan herhangi biri tarafından desteklenmeyen bir videoyla karşılaşırsanız, son çare videoyu tam ekran modunda oynatmak ve ekranınızı çaldıkça kaydetmektir. Mükemmel bir çözüm değil, ama çalışıyor.

Oynatma için videonun doğrudan URL'sini alabildiğiniz sürece, çevrimiçi videoları aynı anda oynatmak ve kaydetmek için VLC'yi de kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1139 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Bu 5 Araçla Herhangi Bir Web Sitesinden Video İndirme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bu 5 Araçla Herhangi Bir Web Sitesinden Video İndirme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu 5 Araçla Herhangi Bir Web Sitesinden Video İndirme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "