Bu 'üçüncü başparmak' rüyalarımın gereksiz protezidir

Bu 'üçüncü başparmak' rüyalarımın gereksiz protezidir

Hayal edin elinizde üçüncü bir başparmak daha var. Nesneleri kavramak daha kolay. Bunu bir yüksek lisans öğrencisi İngiltere'de gerçeğe dönüştürmüş; bakalım nasıl yapmış.

Dani Clode, Londra Kraliyet Sanat Üniversitesinde (RCA) bir yüksek lisans öğrencisidir ve en yeni araştırması da Üçüncü Başparmak: adından da anlaşılacağı gibi 3D baskılı bir protez. Clode, Dezeen'e şunları söyledi: "Protez" sözcüğünün kökeni, düzeltmek ya da değiştirmek için değil, uzatmak için "eklemeyi" ifade eder. "Üçüncü Parmak, insanın büyütülmesini araştıran ve protezi vücudun uzantıları olarak yeniden biçimlendirmeyi amaçlayan bu kelime kökeninden esinlenmiştir."

Başparmak elinizin yanında durur ve teller ve servolar içeren bir bilezik ile bağlantı kurar. Kullanıcı, ayaklarının tabanlarının altında oturan basınç sensörleri kullanarak onu kontrol eder. Başparmak bir ayağı basılı tutarsa, bu talimatları Bluetooth yardımıyla bilek ünitesine gönderirken bir tutuş hareketi yapar. Biraz sinir bozucu geliyor, ancak Clode insanları çok çabuk almasını söylüyor. Bir otomobili yönlendirmek, fren ve gaz pedalını aynı anda kullanmaktan daha kompleks bir şey değil.

Ayakların altına takılan sensörler baş parmağın Bluetooth ile tutuş hareketini kontrol eder.

Üçüncü Başparmak, muhtemelen normal baş parmağınızla da kavrayabileceğiniz nesneleri tutmak için kullanılabilir.

Başparmağın yapan, protezlerin neye yaradığını düşündüğümüzü yeniden düşünmemizi sağlamak istiyor.

Bu sadece bir prototip, ancak Clode, amacımız; protez olarak düşündüğümüz nesneyi yeniden düşünmek - yetenek kaybı olanların bu yeteneklerinin yerini alması olarak ekliyor - diyor.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 424 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Bu 'üçüncü başparmak' rüyalarımın gereksiz protezidir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bu 'üçüncü başparmak' rüyalarımın gereksiz protezidir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu 'üçüncü başparmak' rüyalarımın gereksiz protezidir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al