IPhone depolama alanı seçenekleri büyümeye devam ediyor ancak halen alanımız tükeniyor. IOS cihazınızda boş alan oluşturmak için birçok ipucu ve püf noktası vardır ve en kolay olanı telefonunuzda bulunan çift fotoğrafları bulmaktır. Bunu yapmanın en kolay yolu, telefonunuzda ücretsiz bir uygulama kullanmaktır.

Dr. Cleaner, fotoğraf kitaplığınızı tarayan ve olası kopyaları belirleyen ücretsiz bir iOS uygulamasıdır. Uygulama kopyaları belirledikten sonra, listeyi tarayabilir ve silmek istediğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz.

iPhone'da Benzer Fotoğrafları Bulup Silme

 1. Dr. Cleaner'ı başlattıktan sonra Fotoğraflar sekmesine dokunun.
 2. Kırmızı Başlat düğmesine dokunun.
 3. Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda, fotoğraflarınıza erişim izni vermeniz istenir.
 4. Dr. Cleaner fotoğraflarınızı taradığında, yinelenen fotoğrafların küçük resimlerinin bir listesini görürsünüz. Yinelenen ekran görüntüleri için ek bir sekme var.
 5. Daha yakından bakmanız gerekirse görüntüleri açabilirsiniz.
 6. Silmek istediğiniz görüntüleri seçmek için daire simgesine dokunun. (Dairenin üzerinde sağa tıkladığınızdan emin olun, yoksa resmi yanlışlıkla açabilirsiniz.)
 7. Temizle düğmesine dokunun.

Dr. Cleaner, görüntüleri sildiğinizde telefonunuzda ne kadar yer açtığınızı da size bildirecektir.

Tekrarlanan fotoğrafları taramadan önce bu uygulamalara yüzde 100'e güvenmek gereksiz olur. Yinelenen bir fotoğraf bulma özelliği içeren tüm uygulamalarda, her zaman hatalar olabilir ve Dr Cleaner istisna değildir. Bazı benzer fotoğraflar ve ekran görüntüleri çift kopyalarla karıştırıldı, ancak hızlı bir manuel tarama, bazı şeylerin yanlışlıkla silinmemesini sağlar.

Yinelenen fotoğrafları silmeye ek olarak Dr. Cleaner, rehberdeki çift kayıtları silmek veya birleştirmek için de kullanılabilir. Telefonunuzu temiz tutmanın daha fazla yolunu arıyorsanız, kullanmadığınız uygulamaları sildiğinizden veya yüklediğinizden emin olun ve Google Haritalar önbelleğini temizleyin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 503 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Çabuk iPhone'da Çoğalt Fotoğraflar Nasıl Silinir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Çabuk iPhone'da Çoğalt Fotoğraflar Nasıl Silinir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çabuk iPhone'da Çoğalt Fotoğraflar Nasıl Silinir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "