Ogznet.com
Canlı Uçak Takibi, Uçak Radarı ve Uçuş Takibi için 6 Ücretsiz Website Paylaş:

Canlı Uçak Takibi, Uçak Radarı ve Uçuş Takibi için 6 Ücretsiz Website

Canlı Uçak Takibi, Uçak Radarı ve Uçuş Takibi için 6 Ücretsiz Website

Canlı uçak takip siteleri, uçağı kalktığı andan varış noktasına ulaşana kadar takip etmenize izin verir. Bir uçuş takip sitesi ile gerçek zamanlı olarak uçuş takibi yapmak için birkaç neden vardır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Canlı uçak takibi sağlayan bir web sitesi birçok nedenden dolayı yararlıdır: Gecikmeler ve hava durumu da dahil olmak üzere uçuş durumunuzu takip edebilir, havada nerede olduğunuzu gerçek zamanlı olarak görürsünüz. Hatta, inmesini beklediğiniz bir uçağın o an canlı olarak nerede olduğunu görüp, ona göre havaalanına gidebilirsiniz.

Ayrıca, bölgenizdeki tüm canlı hava trafiğini görüntülemek veya belirli bir havalimanının yoğunluğunu izlemek için online uçuş takip sitelerini kullanabilirsiniz.

1. FlightAware - Uçuş bulma

FlightAware - Uçuş Bulma

FlightAware, ücretsiz, canlı uçuş takibi ve uçuş durumu takip sitesi ve uygulamasıdır.

Bu uçak takip aracı, gerçek zamanlı uçuş durumunu takip etmenize ve dünya çapındaki herhangi bir ticari uçuşun ve genel havacılığın canlı harita uçuş izini görmenize olanak tanır.

FlightAware, birçok ayrıntı içerdiği için en iyi canlı uçuş takip uygulamalarından biridir.

Uçuş numarasına göre belirli bir uçuş rotası bulabilir veya başlangıç ​​ve varış havalimanını girerek genel bir arama yapabilirsiniz. Bu, uçuş numarasını bilmiyorsanız, aradığınız konumlara giden ve gelen tüm uçuşları görmek için faydalıdır.

Sonuçlar çeşitli şekillerde filtrelenebilir: uçuş tipi, durum, havayolu, kalkış günü ve saati, varış günü ve saati ve hatta belirli bir uçak takibi için.

Takip etmek için belirli bir uçuş seçtikten sonra, birçok bilgiye erişebileceksiniz:

  • Yerel saatler de dahil olmak üzere bir kapıdan diğerine geçmek için gereken süreyi gösteren bir ilerleme çubuğu.
  • Uçağın uçuş geçmişi.
  • Haritadaki kayıtlı, gerçek ve tahmini uçuş yolu.
  • Koordinatlar da dahil olmak üzere uçağın uçuş sırasında nerede olduğuna dair ayrıntılı bir rapor.
  • Havalimanına ulaşmak için taksiyle geçen ortalama süre.
  • Uçuş ilerledikçe mail uyarıları almaları için bir arkadaşınızı bildirimler için kaydedebilirsiniz. Uçuş kalktığında ve vardığında, uçuş planı değiştiğinde ve uçuş ertelendiğinde, iptal edildiğinde veya yön değiştirildiğinde uyarılar alırlar.

FlightAware uçak takip sitesi, aynı zamanda bugün ve iki gün önceki ve gelecekte olabilecek iptal durumları için bilgiler verir.

Bu uçak takip sitesi, havadaki her uçak için gerçekten harika bir gerçek zamanlı, canlı uçuş takibine de sahiptir. Şu anda hareket eden tüm uçakları görmek için haritada gezinin ve daha fazla bilgi için herhangi birini seçin.

FlightAware, masaüstü web sitelerinden veya FlightAware mobil uygulaması aracılığıyla kullanılabilir.

2. Flightview - Uçuş takipçisi

Flightview - Gerçek zamanlı uçuş takibi uygulaması

flightview size uçuşları rotaya veya uçuş numarasına göre izleme seçeneği sunar. Uçuş numarasını biliyorsanız, uçuşu kolayca bulabilir veya uçuş numarasını bulmak için havalimanlarını ve kalkış tarihini arayabilirsiniz.

Dünya çapında uçuşları takip edin ve anlık bildirim yoluyla durum uyarıları alın. Kapı atamalarını, gecikmeleri ve iptalleri kontrol edin ve bir uçuşun ilerlemesini görmek için uçuş haritasını kullanın.

Flightview'un uçuşunuz hakkında sağladığı bilgiler basit ve isabetlidir. Kalkış ve varış havalimanını, zaman tahminlerini, havaalanı bilgilerini (ör. park yeri, rötarlar, hava durumu) gibi yerel hizmetleri görün.

Bu online uçuş takip aracı ile elde edeceğiniz bir diğer şey de, uçağın şu anda nerede olduğunu ayrıntılarıyla anlatan büyük bir harita olan flightview live! Harita üzerinde uçağın izleyeceği yol ve planlanan ve tahmini kalkış ve varış saatleri, uçak tipi ve uçağın rakımı ve hızı gibi yolculukla ilgili temel ayrıntılar yer alır.

Flightview'daki uçuş takibini gerçekten kolaylaştıran benzersiz bir özellik, uçuş detaylarının hesabınıza otomatik olarak yüklenmesini ve istediğiniz zaman izlemeniz için hazır olmasını sağlamak için güzergahlarınızı özel bir mail adresine iletebilmenizdir. Bunun için ücretsiz bir kullanıcı hesabı açmanız gerekir.

Telefonunuzdan kullanmak için flightview mobil uygulamasını yükleyebilirsiniz.

FlightArrivals - FlightArrivals, canlı uçuş takip için bir diğer web sitesidir

FlightArrivals, canlı uçuş takip için bir diğer web sitesidir. Ancak bu aracın mobil uygulamaları bulunmamaktadır. Web sitesinde, uçuşları bulmak ve takip etmek için kullanabileceğiniz çok sayıda araç var.

Bu ücretsiz uçuş takip sitesi, hem ticari hem de genel uçuş bilgilerini aramanıza olanak tanır. Uçuş hakkında daha fazla bilgi edinmek için uçuş numarasını ve havayolunu veya genel havacılık uçuşları için kuyruk numarasını ve ardından kalkış tarihini girin.

Bu canlı uçak takip sitesini belirli havaalanlarına gelen uçuşları bulmak, uçak gecikmeleri, havaalanı haritaları, seçilen havaalanları için rota haritaları, koltuk haritaları, çeşitli uçaklar için model bilgileri, havayolu bilgileri, çeşitli uçuşlarla ilgili istatistikler ve çok daha fazlası için de kullanabilirsiniz.

4. Flight Tracker - Uçuşunuzun mevcut durumunu takip edin

Flight Tracker - Uçuşunuzun mevcut durumunu takip edin

Dünyanın her yerinden uçuşları takip etmenin bir başka yolu da FlightStats web sitesidir. Uçuş bilgilerine ek olarak özelleştirilmiş harita katmanları, havalimanlarının hava koşulları ve havalimanı gecikme haritaları sunan çok kullanışlı bir sitedir. Belirli uçuşları gerçek zamanlı olarak takip edebilir veya rastgele bir uçuş takibi yapabilirsiniz.

FlightStats, uçuş bilgilerini güzel bir şekilde görüntüler, ancak yalnızca ödeme yaparsanız kullanılabilen birkaç özellik de vardır. Canlı uçuş takibi için kalkış ve varış bilgilerini, uçuş uyarılarını ve geçmiş aramaları ücretsiz olarak sunar. FlightStats, diğer bazı özellikleri yalnızca ödeme yaparsanız gösterir. Ayrıca Türkçe dil desteği ve mobil uygulamaları da bulunmamaktadır.

5. Flightradar24 - Canlı uçuş takibi, Gerçek zamanlı uçuş takibi haritası

Flightradar24 - Canlı uçuş takibi, Gerçek zamanlı uçuş takibi haritası

Telefonunuzu veya tabletinizi canlı bir uçak izleyicisine dönüştürün ve dünya çapındaki uçuşların ayrıntılı bir harita üzerinde gerçek zamanlı olarak takip edin. Ayrıca, uçağın nereye gittiğini ve ne tür bir uçak olduğunu öğrenmek için cihazınızı bir uçağa dokunun.

FlightRadar24 web sitesi de, bir harita üzerinde canlı hava trafiğini izlemenizi sağlayan son derece etkileyici bir uçak takip sitesidir. Planlanan ve gerçek kalkış ve varış saatleri, uçak tipi ve irtifa dahil güncel bilgiler için uçak simgelerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

Haritayı incelemek yerine belirli bir uçuş takibi yapmak için sitenin üst kısmındaki arama kutusunu kullanabilirsiniz. Uçağın yerini harita üzerinde bulmak için bir uçuş numarasını girin.

Harita ayarlarında, harita stilini değiştirmek, parlaklığı ayarlamak, uçak simge boyutunu değiştirmek, uçuşları etkileyebilecek volkanik püskürme kül bulutlarını göstermek ve daha fazlası gibi özelleştirebileceğiniz bazı seçenekler vardır.

Flightradar24 için ödeme yaparsanız, uçağın hızı, rüzgar ve sıcaklık okumaları, uçağın yaşı, hava durumu katmanları ve uçuş uyarıları gibi birkaç başka özellik, uçuş detayı ve harita seçeneği mevcuttur.

6. AirNav RadarBox - Küresel uçuş takip, Canlı uçuş takibi ve Havaalanı durumu

AirNav RadarBox - Küresel uçuş takip, Canlı uçuş takibi ve Havaalanı durumu

RadarBox, uçak ve uçuş bilgilerini harita üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntüleyen bir uçuş takip şirketidir. RadarBox, enlem ve boylam konumları, başlangıç noktaları ve varış noktaları, uçuş numaraları, uçak türleri, irtifalar, başlıklar ve hızlar gibi uçuş verilerini sunar.

Web sitesi, uçuş takibinin yanı sıra, varış ve alkış bilgilerini ve geçmiş uçuş verilerini de görüntüler. Veriler, ADS-B, FAA SWIM, MLAT ve ADS-C gibi 8 farklı kaynaktan toplanır. Dünyanın her yerindeki geniş bir gönüllü besleyiciler ağı, RadarBox tarafından sağlanan yer alıcılarını kullanarak ADS-B verilerini besler. Ocak 2020 itibariyle, şirketin web sitesine aktif olarak veri besleyen 15.000'den fazla besleyicisi var.

Uçak takibi yapabilmek için üst taraftaki arama simgesine tıklayıp, uçak, uçuş veya havaalanı bilgisi girebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!