CCleaner ile Bilgisayarınızı Hızlandırın ve Optimize Edin

CCleaner ile Bilgisayarınızı Hızlandırın ve Optimize Edin

Piriform CCleaner, gereksiz dosyaları kaldırır, hataları düzeltir ve bilgisayarınızı hızlandırmak ve gizliliğinizi korumak için sisteminizi optimize eder. En popüler ücretsiz PC optimizasyon programıdır.

CCleaner, kullanılmayan kayıtları kaldırmak ve bilgisayarınızı yavaşlatabilecek hataları düzeltmek için bir kayıt defteri temizleyicisi ve ayrıca gizli bilgileri silmek için güvenli bir dosya öğütücüsü sunar.

CCleaner ücretsiz bir sistem optimizasyonu, gizlilik ve temizlik aracıdır. Kullanılmayan dosyaları sisteminizden kaldırır ve Windows'un daha hızlı çalışmasını ve sabit disk alanının boşaltılmasını sağlar. Ayrıca, internet geçmişiniz gibi çevrimiçi etkinliklerinizin izlerini de temizler.

Temizleme CCleaner'ın ana işlevidir. Hızlı bir tarama ile, yüklediğiniz gereksiz Windows dosyalarını ve uygulamaları algılar ve bunları basit ve etkili bir şekilde kaldırmanıza yardımcı olur.

Teorik olarak, CCleaner’in yaptığı her şey aslında Windows’un kendi optimizasyon araçları olan Görev Yöneticisi ve tarayıcı ayarlarınız kullanılarak yapılabilir, ancak tek tıkla bu işlemleri otomatik yapmanın yanında oldukça zahmetli olacaktır. CCleaner'ın kolay, iyi tasarlanmış arayüzü, sistem temizlik işini son derece basit hale getirir.

ccleaner

CCleaner'ın temel temizleme özellikleri:

Kullanılmayan kayıt defteri girdilerini, dosya uzantılarını, ActiveX denetimlerini, ClassID'leri, progID'leri, kaldırıcıları, paylaşılan DLL'leri, yazı tiplerini, yardım dosyalarını, uygulama yollarını, simgeleri ve geçersiz kısayolları kaldırabilen bir kayıt defteri temizleyicisi. Bu özellikle önceden kurulmuş bir programın yeni bir versiyonunu kurmakta zorlanıyorsanız faydalıdır.

En İyi CCleaner Alternatifleri
İlginizi Çekebilir

En İyi CCleaner Alternatifleri

Geçici internet dosyalarını, internet geçmişini, çerezleri, indirme geçmişini ve form geçmişini, ayrıca index.dat dosyalarını popüler web tarayıcılardan kaldırabilen bir tarayıcı temizleyicisi. Bu, izleme çerezlerini temizlemenin kolay bir yoludur.

Geri Dönüşüm Kutusu'nu, son kullanılan belgeleri, geçici dosyaları, günlük dosyalarını, panoyu, DNS önbelleğini, hata raporlamasını, bellek dökümlerini ve atlama listelerini temizleyen bir Windows temizleyici.

CCleaner web tarayıcınız tarafından kaydedilen kullanıcı adlarını ve şifreleri silebilir.

Sistem hızı üzerinde çok büyük etkiye sahip olması muhtemel araç, hangi uygulamaların Windows ile aynı anda başlayacağını seçmenize olanak tanıyan başlangıç ​​programı yöneticisidir.

Windows'da CCleaner'ı Kullanmayı Hemen Bırakmalısınız
İlginizi Çekebilir

Windows'da CCleaner'ı Kullanmayı Hemen Bırakmalısınız

CCleaner Mac

CCleaner Mac ve Android için de kullanılabilir.

Dosyayı İndir
Daha önce 20 kez indirildi.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.