Ogznet.com
Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır? Paylaş:

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Fotoğraf ve videolarınızı, telefon veya tablet ekranından TV ekranına aktarmak çok zor değildir. Henüz denemediyseniz, Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi televizyonunuza nasıl bağlayacağınız konusunda kolay bir rehberimiz var. Detaylar için okumaya devam edin.

Telefonunuzu Akıllı bir TV'ye kablosuz olarak bağlayın

Wi-Fi Direct sayesinde telefonunuzu Smart TV'ye bağlamak oldukça kolaydır. Cihazların kablosuz erişim noktası gerektirmeden birbirlerine bağlanmasını sağlayan ve telefonunuzu Smart TV'nize sorunsuz bir şekilde bağlamanızı sağlayan bir standarttır. Bir YouTube videosu veya bir Twitch akışı yayınlamak ister misiniz? Öncelikle, TV'nizde Wi-Fi Direct'i etkinleştirmeniz gerekir (çoğu yeni nesil akıllı TV destekler), ardından telefonunuzda istediğiniz içeriği açın, paylaş düğmesine dokunun ve Wi-Fi Direct'i seçin. TV'niz cihaz listesinde görünmelidir. Sadece onu seçin ve görüntüyü aktarmaya başlayın!

Elbette, mobil oyun becerilerinizi büyük ekranda sergilemek isteyebilirsiniz. Bunun için, Sony ve Samsung gibi büyük üreticilerin bazı akıllı TV'leri, içeriği büyük ekranda görüntülemenizi sağlayan ekran yansıtma özelliğini sunar. Samsung telefonları özellikle yakındaki ekran yansıtma ve Chromecast cihazlarını otomatik olarak arayan Smart View adlı bir seçeneğe sahiptir.

Telefonunuzu akıllı TV'nize bağlamak için Bluetooth kullanmak da bir seçenektir, ancak yalnızca ses akışı için. Elbette, Spotify gibi bir servis kullanıyorsanız ve müziği güçlü bir ses sistemine bağlı bir TV'de çalmak istiyorsanız kullanışlı olabilir.

Doğru uygulama telefon ekranını TV'ye yansıtmanıza yardımcı olabilir

'iMediaShare - Photos & Music' gibi ücretsiz uygulamalar bunun için oldukça kullanışlıdır. Fotoğraflarınızı, videolarınızı ve müziğinizi akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden Smart TV'ye veya ses sistemleri ve diğer DLNA özellikli cihazlara aktarmanıza izin verir. iMediaShare ile dosya türüne göre seçebilir ve videoları TV'nizde otomatik olarak art arda oynatabilirsiniz. Diğer bir seçenek de Android uygulamalarını TV'ye yüklemek.

Google Chromecast ile telefon ekranını TV'ye yansıtma

Google Chromecast, Android akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden doğrudan TV'ye içerik aktarmanıza olanak tanır. Çalıştırmanız gereken tek şey, Google Play'deki uygulamasıdır, Google Play Store'da uygulamasını ücretsiz olarak bulabilir ve Chromecast'i TV'nizin HDMI bağlantı noktasına takabilirsiniz.

Google Home uygulama menüsünde, sadece Cast Screen/Audio (Ekran / Ses Seç) öğesini seçin, ardından mavi düğmeye dokunun, ardından bağlanmak istediğiniz cihazı seçin.

Alternatif olarak, bazı cihazların hızlı ayarlar bölmesinde bulunan ve cihazınızın ekranının üstünden aşağı doğru kaydırarak bulunan bir Cast düğmesi vardır. Cast seçeneği kullanılamıyorsa, telefonunuzun seçeneklerinde hızlı ayarlara ekleyebilirsiniz.

Bir kablo bağlantısı (MHL) ile telefon ekranını TV'ye yansıtma​​​​​​​

Telefonunuzdan TV'ye kablosuz bağlantı ile her zaman içerik aktaramayabileceğinizi unutmayın. Bu gibi sorunlardan kaçınmak isteyen herkes, Smart (veya normal) TV ile doğrudan bağlantı kurabilir. Bunu bir akıllı telefon veya tablet ile bir HDMI kablosuyla yapabilirsiniz.

Çoğu telefon, basit adaptörler için yeterli alana sahip değildir. Bu sorun, USB bağlantı noktası genişleticisi Mobile High-Definition Link (MHL) ile çözülebilir. MHL 3.0, 4K içeriğinin mobil cihazlardan Ultra HD televizyonlara HDMI ile aktarımına bile izin verir.

Eski cihazlar için MHL alternatifi olarak SlimPort

Google, diğer telefon üreticileriyle birlikte, MHL’yi değil, SlimPort’u destekler. HDMI dışında, Slimport, sinyali DVI, VGA ve DisplayPort'a vermek için USB ile birlikte kullanılabilir. Ne yazık ki, bu sadece Nexus 6P ve Nexus 5X'e kadardı.

LG ve HTC gibi bazı üreticiler telefonlarında hala MHL ve / veya Slimport desteği içeriyor olsa da, SlimPort uyumlu cihazlar daha nadir hale geliyor. Emin olmak için kendi telefonunuzu araştırmanız gerekecektir.

Telefon ekranını TV'ye yansıtma​​​​​​​k için deneyebileceğiniz diğer şeyler
Ne kablosuz bağlantı ne de MHL / SlimPort, Android akıllı telefonunuzu TV'ye bağlamak için bir çözüm değilse, belki de onu TV'nin USB portuna takabilirsiniz. Bu sayede, depolanan fotoğraflar ve videolar TV'de dahili bellekten veya microSD karttan da görüntülenebilir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!