Çevrimiçi Hesaplarınız Saldırıya Uğradıysa Firefox Yakında Sizi Uyaracaktır

Çevrimiçi Hesaplarınız Saldırıya Uğradıysa Firefox Yakında Sizi Uyaracaktır

/ / Okuma süresi: 1 dk, 46 sn / Yorum (0)

Hemen hemen her gün meydana gelen veri ihlallerine rağmen, çoğu kişi kişisel bilgileri çevrimiçi sızdırılıp sızdırmadıklarından habersizdir. Bununla savaşmak için, Have I Pwned'in (HIBP) yaratıcısı olan Troy Hunt, büyük veritabanını Firefox'un gelecek sürümlerine eklemek için Mozilla ile güçlerini birleştirdi.

Firefox Monitor adlı yeni özellik

İkincil bir site olarak kurulacak ve HIBP veri tabanına daha fazla insan erişimi izni verilecektir. Kullanıcılar kişisel bilgilerini ele geçirip geçirmediklerini öğrenmek için e-posta adreslerini Firefox Monitor'a girebilirler.

Bu büyük bir şey çünkü Firefox'un yüz milyonlarca insandan oluşan bir tabanı var. Hunt, ortaklığın duyurulduğu bir blog gönderisinde yazdı, bu özellik ana akımlara ulaştığında ulaşılabilecek kitleyi önemli ölçüde genişletiyor.

firefox monitor

Geçen sene Kasım ayında, Mozilla, hesaplarının ihlal edildiği zaman kullanıcıları uyarmak için serbestçe erişilebilen HIBP veritabanı API'sını Firefox'a entegre ettiğini duyurdu, ancak bu aslında bir bildirim sistemiydi.

Bununla birlikte, Firefox Monitor, kullanıcılara bilinen herhangi bir sızıntıyı bildirmekle kalmaz, aynı zamanda hesaplarını nasıl güvence altına alacakları konusunda da tavsiyelerde bulunur. Mozilla, aynı zamanda planlama ve test aşamasında olmasına rağmen, yeni ihlallerin kullanıcılarını potansiyel olarak bilgilendirecek bir uyarı sistemi kurmayı da düşünüyor. İnternet şirketi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, gizliliğin sağlanması için gönderilen kullanıcı verilerini anonimleştirmek üzere Cloudflare ve HIBP ile çalıştıklarını açıkladı.
Firefox Monitor, test için tüm hafta boyunca 250.000 kullanıcıya (çoğunlukla ABD'de), hizmetin tüm kullanıcılara daha da yakın bir şekilde sunulmasına başlayacak.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 270 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Çevrimiçi Hesaplarınız Saldırıya Uğradıysa Firefox Yakında Sizi Uyaracaktır konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Çevrimiçi Hesaplarınız Saldırıya Uğradıysa Firefox Yakında Sizi Uyaracaktır ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çevrimiçi Hesaplarınız Saldırıya Uğradıysa Firefox Yakında Sizi Uyaracaktır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "