Chrome OS, dokunma odaklı tasarıma başlıyor

Chrome OS, dokunma odaklı tasarıma başlıyor

Google dokunmatik ekranlarla daha iyi çalışması için yavaşça Chrome OS'u değiştiriyor. Engadget tarafından ilk kez görülen yeni bir video, yazılımda çok daha büyük değişiklikler olduğunu gösteriyor.

Video, Android benzeri bir uygulama çekmecesi ve arama çubuğu tanıtan, Chrome OS için yeniden tasarlanmış bir masaüstünü gösteriyor. Yeni öğeler geleneksel görev çubuğunun üstünde oturuyor, bu nedenle izleme dörtgeni ve klavye içeren bir Chromebook kullanmak değişmeyecek. Ancak bir dokunmatik ekran kullanıyorsanız, doğrudan bir Google arama kutusu içine dokunabilir veya tüm uygulamalarınızı gösteren bir ızgaraya erişmek için yukarı doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Beş "önerilen uygulama" da bir tablada görünecek ve bu uygulamaları daha da hızlı bir şekilde açmaya izin verecek.

Yeniden tasarlanan bu masaüstü, Chrome OS'nin "canary" kanalında yayınlanıyor ve beta-pre-beta sürümüdür. Bu beta sürümü, hala gelişmekte olan yapısı nedeniyle oldukça değişiklik gösteriyor. Bu, eğer isterseniz bu yeniden tasarımı deneyebilirsiniz demektir; Ancak Chromebook'unuzu ana bilgisayarınız olarak kullanıyorsanız, Google'ın hem bu özelliğin uygulanmasını hem de kodunu resmi olarak yayınlamasını beklemek çok iyi bir fikir olacaktır.

Güncelleme muhtemelen Google'ın dokunmatik ekranları destekleyen en büyük tasarım değişikliği. Geçen yıl şirket, düğmeleri aralıklarla yerleştiren "melez" bir mod ekledi ve böylece dokunmaları daha kolaylaştı. Ama yine de açıkça, fareyle kullanılmak üzere tasarlanmış bir işletim sistemi idi. Google'ın yeni bir masaüstü bilgisayarı üzerindeki çalışması, bunu gerçekten değiştirmeye başlayanların ilgisini çekiyor.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 485 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Chrome OS, dokunma odaklı tasarıma başlıyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Chrome OS, dokunma odaklı tasarıma başlıyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome OS, dokunma odaklı tasarıma başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al