Ogznet.com
Bilgisayarınıza Chrome’la Uzaktan Erişme Paylaş:

Bilgisayarınıza Chrome’la Uzaktan Erişme

Bilgisayarınıza Chrome’la Uzaktan Erişme

Chrome Uzaktan Masaüstü ile Bilgisayarınıza Dışarıdan Erişin

Cep telefonunuzdan, uzaktaki bilgisayara erişip, telefon ekranından bilgisayarın ekranını görüp dosyalara erişmek ister miydiniz? Bunun için Chrome web tarayıcı size yeter.

İş, bilgisayara uzaktan erişime gelince, çok sayıda senaryo ve seçenek var. TeamViewer bunun için en büyük seçenek ve önerilen uzman bir programdır. Ancak Google'ın ücretsiz Chrome Uzaktan Masaüstü uzantısı gibi daha basit ve muhtemelen daha az zorluk derecesi olan yollar da bulunmaktadır.

Chrome Uzaktan Masaüstü, işletim sisteminden bağımsız olarak çalışan Chrome tarayıcısına sahip herhangi bir bilgisayara yüklenebilir. Bu sayede bilgisayarınızdaki tüm dosya ve programlarınıza telefondan ulaşabilirsiniz. Bunun için size internete bağlı telefon ve bilgisayar olması, Chrome web tarayıcı yüklü bilgisayar ile Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması yüklü bir telefon olması yeterli.

Chrome Uzaktan Masaüstü - Android cihazınızdan bilgisayarlarınıza güvenle erişin

Ayrıca iki bilgisayar arasındada bağlantı kurabilirsiniz. Chrome Web Mağazasından Chrome Uzaktan Masaüstü sayfasına gidip "Chrome'a ​​Ekle" düğmesini ve ardından "Uygulama ekle" yi tıklayın.

Kontrol etmek istediğiniz bilgisayara ve şu anda bulunacağınız bilgisayara yüklemelisiniz. Kurulumdan sonra uzantıya gerekli izinleri vermeniz ve Google hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.

Ayrıca, Chrome Uzak Masaüstü Ana Makinesi'ni indirmeniz istenir. İşlem sırasında açılan bir pencere ile Windows'ta indirme klasörüne gitmeniz ve .msi dosyasını yüklemeniz gerekir. Uzantıyı her iki bilgisayara da kurduktan sonra, bilgisayarınızı korumak için bir PIN numarası oluşturmanız istenir. Bundan sonra programı çalıştırmaya hazırsın.

Chrome Uzaktan Masaüstü - bilgisayarı başka bir cihaz üzerinden uzaktan erişilebilecek şekilde ayarlayın

Chrome Uzaktan Masaüstü'nü başlattıktan sonra size iki seçenek sunulur:

Birincisi "Bu bilgisayarı başka bir kullanıcı tarafından incelenip denetlenecek şekilde paylaşılır" ve ikincisi ise "Paylaşılan bir bilgisayarı görme ve denetleme". Paylaşımı başka bir kullanıcı seçeneği için seçerseniz, bir erişim kodu verilir. Bu paylaşılan bilgisayarı (aşağıda gördüğünüz ekran) görmeyi ve kontrol etmeyi seçerseniz, girmeniz istenen kod budur.

İşlem basittir ve istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken uzantıyı kaldırmaktır ve işiniz bitti.

İlginizi çekebilir

Windows İçin En İyi TeamViewer Alternatifleri

TeamViewer, bilgisayarları uzaktan kontrol etmek için en iyi programdır. Kişisel kullanım için ücretsiz olmasına rağmen ticari kullanımlar için ücretlidir. Bu y..

Ben genelde iş yerindeki bilgisayara cepten bağlanmak için kullanıyorum bu programı. Programı bilgisayara Chrome eklentisi olarak yükledikten sonra pin kodunu oluşturup telefondaki uygulamaya bu oluşturduğunuz pin kodunu girip bağlantıyı kurun. Burada dikkat etmeniz gereken şey Chrome ve telefonda aynı mail adresi ile oturum açmanız gerekmektedir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!