Ogznet.com
Chrome ve Safari’ye Alternatif En İyi Mobil Tarayıcılar Paylaş:

Chrome ve Safari’ye Alternatif En İyi Mobil Tarayıcılar

Chrome ve Safari’ye Alternatif En İyi Mobil Tarayıcılar

Safari, iPhone, Chrome ise Android için varsayılan mobil tarayıcılardır, ancak bunlar en iyi mobil tarayıcı mıdır? Çok sayıda mükemmel alternatif mevcut ve birçok iPhone ve Android kullanıcısı daha kişiselleştirilmiş bir deneyim için farklı bir mobil tarayıcı kullanmayı tercih ediyor.

iPhone ve Android için en iyi mobil tarayıcıyı seçmenize yardımcı olmak için en popüler mobil tarayıcıların bir listesini derledik. Safari'ye veya Chrome bağlı kalmak istemiyorsanız veya telefonunuzda birden fazla mobil tarayıcının yüklü olmasını istiyorsanız, internette gezinme deneyiminizi geliştirmek için çeşitli alternatifleri kullanabilirsiniz.

Adil olmak gerekirse, birkaç nedenden dolayı Google Chrome'u hala en iyi Android tarayıcısıdır. Ancak hıza, gizliliğe veya daha fazla özelleştirilebilirliğe önem veriyor ve ücretsiz VPN seçeneği istiyorsanız bu en iyi mobil tarayıcıları mutlaka deneyin.

Chrome gibi birçoğu, masaüstü sürümüyle senkronizasyon, güvenliği artırmak için şifre yöneticileri ve düşük ışıklı durumlar için karanlık bir mod sunar.

Muhtemelen ihtiyaçlarınız ve tercihleriniz için ideal bir Chrome veya Safari alternatifi tarayıcı vardır. İşte ücretsiz en iyi mobil tarayıcılar.

DuckDuckGo, özelleştirilebilir ve gizlilik odaklı bir tarayıcıdır. DuckDuckGo, diğer en iyi mobil tarayıcıların tüm özelliklerine sahip değil. Ancak, internet faaliyetlerinizi gizli tutmaya odaklandığı için bunu telafi ediyor. Adres/arama çubuğunun sağındaki bir düğme, herhangi bir anda bir dokunuşla tüm sekmelerinizi ve tarama geçmişinizi siler.

Varsayılan olarak tüm üçüncü taraf izleyicileri engeller. Enforce Encryption özelliği, (varsa) HTTP yerine her zaman HTTPS sürümüne geçmenizi sağlar. Aynı şekilde, her siteye A'dan F'ye bir Gizlilik Puanı da verir. Bu, o sitenin ne kadar güvenli olduğu konusunda size iyi bir fikir verebilir. Yetkisiz kişiler tarafından erişilmesini önlemek için bu tarayıcıya bir Dokunmatik Kimlik veya Yüz Kimliği kilidi de uygulayabilirsiniz.

DuckDuckGo ayrıca sizi internette takip etmeye çalışan reklam izleyicilerini de engeller ve varsayılan olarak ziyaret ettiğiniz sitede mevcut olan en yüksek şifrelemeye geçer.

Tarayıcının kendisi herhangi bir etkinliğinizi DuckDuckGo arama motoruna bildirmese de, bu hala tam bir VPN kullanım deneyiminin gerisinde kalıyor. İnternet aktivitelerinizi operatörünüzden veya bağlı olduğunuz Wi-Fi ağından bile güvende tutmak istiyorsanız, bu amaç için ayrı bir VPN uygulamasına ihtiyacınız olacaktır.

Cake, gizliliğinizi koruyan ve mobil için mevcut en iyi arama ve web tarama deneyimini sağlayan yerleşik VPN'li yeni nesil bir web tarayıcısıdır. Cake, internette aradığınız şeyi hızla bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Cake, normal arama sonuçları sayfası yerine, ilk organik arama sonucunu otomatik olarak açar. Arama sonuçlarındaki açılan sayfadan sonraki sayfaya gitmek için sağa kaydırın.

Tarayıcı ayrıca oldukça fazla özelleştirme sunar. Web araması için Google, resimler için Giphy, videolar için YouTube ve benzeri gibi farklı amaçlarla farklı arama motorları kullanabilirsiniz. Ayrıca, en iyi mobil tarayıcılarda olduğu gibi reklam engelleme, pop-up engelleme ve diğer özelliklerin birçoğu vardır.

Cake, ücretsiz VPN desteklidir. VPN desteği ile izleme veya kısıtlamalar olmaksızın gönül rahatlığıyla internette gezinebilirsiniz.

Cake, gizliliğinizi ciddiye alır. Diğer tarayıcılardan farklı olarak Cake, adınızı veya mail adresinizi istemez ve size veya başka bir kullanıcıya herhangi bir arama terimi veya web sitesi önerisi sunmaz. Cake, gizliliğinizi korumak ve yine de size internette arama ve gezinme konusunda harika bir deneyim sunmak için düşünceli bir şekilde tasarlanmıştır.

Opera, hem iOS hem de Android kullanıcıları için tüm avantajlara sahip başka bir mobil tarayıcıdır.

Opera, standart web sayfalarının yanı sıra videoları da sıkıştıran bir veri tasarrufu moduyla diğer en iyi mobil tarayıcılardan ayrılıyor. Sonuç olarak, azaltılmış veri sayesinde sayfalar daha hızlı yüklenir ve internet kotanız size kalır.

Opera, ayrıca size sanal bir IP adresi veren yerleşik ücretsiz VPN benzeri bir özellik sunar, ancak hem VPN özelliğini hem de veri tasarrufu modunu birlikte kullanamazsınız. (Teknik olarak, buradaki ücretsiz "VPN" yalnızca Opera tarayıcı uygulaması için bir proxy hizmetidir. Diğer uygulamaların internet bağlantılarını şifrelemez.)

Pek çok özelliğiyle Opera, en hızlı tarayıcılardan biridir. Opera ayrıca birkaç tarayıcı çeşidi sunar. Opera Mini, veri tasarrufu tarafına odaklanırken, Opera Touch tek elle gezinme deneyimine yöneliktir.

Vivaldi masaüstü tarayıcısı, kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunar, ancak Android versiyonu daha çok benzersiz özellikler sunmaya odaklanmıştır. Vivaldi sizi izleyicilerden, istenmeyen reklamlardan koruyan ve benzersiz dahili özellikleriyle kontrolü size veren yeni bir tarayıcıdır.

Varsayılan arama motorunuzdan bağımsız olarak, aramanızdan önce adres çubuğuna adının ilk harfini yazarak başka bir arama aracına (sekiz popüler seçenek desteklenir) hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Vivaldi tarayıcısı reklamları ve izleyicilerini engeller. Senkronizasyon özelliği ile şifrelerinizi, yer imlerini ve notlarınızı diğer masaüstü versiyonu ile eşitleyebilirsiniz.

Herhangi bir web sitesinin tam boy ekran görüntüsünü veya sadece tarayıcıda görünen alanın bir ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Yeni sekme sayfasına özel Hızlı Aramalar ekleyerek favori sitelerinizi yalnızca bir dokunuşla açabilirsiniz.

Sekme yönetimi ile tarayıcıda yakın zamanda kapattığınız veya başka bir cihazda açtığınız açık sekmeleri veya özel sekmeleri bulmak için hızlıca kaydırın.

Microsoft Edge, Microsoft hesabınızla senkronize olan mobil tarayıcı için iyi bir seçenektir.

Microsoft Edge, uzantı desteğinden yoksundur, ancak reklam engelleyici, çeviri hizmetleri, parola yöneticisi ve izleme engelleyici gibi bir dizi ekstra özellik sunar.

Edge'in okuma listesi özelliği, bir makalenin kısaltılmış veya salt metin versiyonu yerine tam sayfayı sunduğu için oldukça iyidir. Bir sayfanın daha metin odaklı bir sürümünü tercih ediyorsanız, temiz bir okuma görünümü için adres çubuğundaki kitap simgesine dokunmanız yeterlidir.

Edge'in masaüstü sürümünün aksine, mobil tarayıcı varsayılan arama motorunu kolayca değiştirmenize olanak tanır, böylece Microsoft tarayıcınızda Bing yerine Google aramayı kullanabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarınızda Firefox kullanıyorsanız, akıllı telefonunuzda da bu güçlü mobil tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Bir Firefox hesabı oluşturup tüm cihazlarınızda oturum açarsanız, şifreleriniz, internet geçmişiniz ve yer imleriniz senkronize edilir.

Firefox'u, tarayıcının hemen her yönünü ayarlayabilen farklı temalar ve uzantılarla şaşırtıcı derecede özelleştirebilirsiniz.

Sekmelerin tarayıcınızda nasıl görüntüleneceğine, her şeyin ne renk olması gerektiğine ve tam olarak hangi özelliklere erişmek istediğinize karar vermek isteyen türden biriyseniz, Firefox tam size göre. Ancak bu ince ayarlar size zor geliyorsa, başka bir mobil tarayıcıya bakmalısınız, çünkü temel bir Firefox kurulumu bile biraz ince ayar yapılmasını gerektirir.

Özellikle güvenlik konusunda bilinçli olan Firefox hayranları, daha yeni Firefox Focus'a (iOS | Android) bir göz atmalıdır. Ana uygulamanın bazı işlevlerini gizlilik koruması ile birleştirir.

Brave, mobil cihazlarınız için hızlı, ücretsiz ve güvenli bir web tarayıcısı olarak duruyor. İzlemeyi önleyen ve optimize edilmiş veri ve pil performansıyla güvenlik koruması sağlayan yerleşik bir reklam engelleyici var.

Braver Browser, işlevsel metodolojisi nedeniyle bu listedeki benzersiz mobil tarayıcılardan biridir. Brave, varsayılan olarak tüm reklamları engeller. Böylece sayfa yükleme hızını da önemli ölçüde artırır.

Tarayıcı, kullanıcılara şirketin Basic Attention Token (BAT) sistemini kullanarak içerikleri için web sitelerine ödeme yapma olanağı sağlar ve gizlilik odaklı DuckDuckGo varsayılan arama motorudur.

Brave masaüstü tarayıcısını kullanırsanız, içeriğinizi senkronize edebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!