Çift Dosyaları Bulmak için En İyi Ücretsiz Programlar

Çift Dosyaları Bulmak için En İyi Ücretsiz Programlar

Verileriniz için yalnızca bir dosya tutmak ve aynı diğer benzer dosyaları silmek, bilgisayarınızın verimliliğini artırmak için en iyi çözümdür. Bilgisayarınızın disk alanını boşaltmak ve maliyetleri azaltmak nihai amacınız olmalı ve bu nedenle çift dosyaları bulabileceğiniz uygulamaları bu makalede sizin için derledik.

Yalnızca bir bilgisayara dayanan bir işiniz varsa veya çok sayıda müzik, indirme, fotoğraf, video ve diğer belgeleriniz varsa, dosyalarınızı ve klasörlerinizi yönetmenin ne kadar zor olduğunu fark etmiş olmalısınız. Yinelenen dosyalara sahip olmak, sizin için daha fazla karışıklık yaratan karmaşık bir kayıt defteri oluşturabilir. Yalnızca hangi kopyanın kullanılacağını merak etmekten değil, aynı zamanda birden fazla kopya da bilgisayarınızın depolama alanını sıkıştırabilir.

Bugün, bilgisayarınızın sabit sürücüsünden ve diğer harici sürücülerden aynı dosyaları bulup silebilen en iyi ücretsiz programların kapsamlı bir listesini derledik. Bu uygulamalar, ZIP, RAR ve MP3 dosyalarının çoklu kopyalarını SHA1, CRC32 veya MD5 gibi farklı yöntemlerle izlemenize yardımcı olur. Aynı dosyaları CSV, TXT veya HTML gibi çeşitli biçimlerden herhangi birine aktarabilirsiniz.

Bu nedenle, bilgisayarınızın çok ihtiyaç duyulan disk alanını, kopyalanan dosyaları bulmak için aşağıda belirtilen ücretsiz yazılım listesiyle kurtarın.

Advanced Uninstaller Pro

Advanced Uninstaller Pro by Innovative Solutions, Windows işletim sisteminiz için bir dizi farklı araçla donatılan ve kullanıcı dostu bir arayüzle sunulan harika bir çözümdür. Sunulan birçok araç arasında, yinelenen dosyaları izleyen ve bunları bir liste halinde görüntüleyen bir araç da bulunmaktadır. Ardından istenmeyen dosyaları kaldırabilir ve daha fazla üretkenlik için bilgisayarınızın disk alanını boşaltabilirsiniz.

SlimCleaner Free

Bilgisayarınızın sürücülerine dağılmış tüm özdeş dosyaları avlayabilecek bir yazılım arıyorsanız, SlimCleaner mükemmel bir çözümdür. Disk yönetimi için sunduğu diğer araçların yanı sıra, kopyalanan dosyaları bilgisayarınızın kayıt defterinden temizlemeye yardımcı olan bir araç da içerir. Üç farklı tarama seçeneği ile geliyor. Doğru, Orta ve Hızlı Tarama ve ayrıca tüm veya belirli dosya türleri ile bulmak için bir seçim sunar.

Klasörlerin listesini göz ardı edebilmekle birlikte, arama sonuçlarından aldığınız istenmeyen yinelenen dosyaları silebilir ve kurtarılmış disk alanıyla sistem hızını artırabilirsiniz.

Comodo System-Cleaner

Comodo System-Cleaner, bilgisayarınızı herhangi bir harici riskten koruyan diğer araçlarla birlikte, yinelenen dosyaları izlemenize ve sonunda silmenize yardımcı olan disk temizleme aracına da sahiptir. Bu Kayıt Defteri Temizleyici, Gizlilik Temizleyici ve Disk temizleyici olan üç yararlı temizlik araçları sunmaktadır. Bu Yardımcı Programlar, bilgisayarınızın disk alanının çoğunu boşaltarak PC performansını iyileştirir.

Comodo System-Cleaner, herhangi bir veri kaybını önlemek için temizleme prosedüründen önce bir sistem yedeği oluşturan, kullanması kolay bir yardımcı program ile birlikte gelir.

CloneSpy

CloneSpy, aynı dosyaları bulmanıza yardımcı olacak çeşitli seçenekler sunan özel bir çift dosya bulucusudur. Yinelenen dosyaları tespit eder ve sonunda bunları silerek disk alanınızı kurtarmanıza yardımcı olur.
Bu araç ile sadece çift dosyaları bulmakla kalmayıp, aynı isimde, aynı boyutta ve sıfır bayt uzunluğundaki dosyaları da bulabilirsiniz.

Önemsiz dosyaları silmeye, gereksiz dosyaları belirli bir konuma taşımaya, bunları silmeden ve daha fazlasını yapmadan çift dosyaların bir listesini dışa aktarmaya yardımcı olur.
CloneSpy ayrıca, aynı dosyanın biraz farklı olabilecek, ancak farklı olan eski türevlerini tespit etmeye yardımcı olur. Yazılım ayrıca veri içermeyen ancak disk alanını da sıkıştıran dosyaları da algılar.

AllDup

AllDup, disk alanlarını kurtarmak için çift dosyaları bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. Müzik, resim, filmden metne, hızlı arama algoritmasını kullanarak herhangi bir çift kopya dosyasını izler. Güçlü yazılım, dosya adının, dosya boyutunun, dosya içeriğinin bir karışımının yardımıyla aynı dosyaları bulmaya yardımcı olur. Sabit bağlantılar, dosya uzantısı, dosya öznitelikleri ve dosya tarihleri.

AllDup ayrıca, dijital fotoğrafların yinelenen dosyalarını bulmaya, ID3 etiketlerini ve MP3 dosyalarını yok saymaya, son orijinal dosya için kısayollar oluşturmaya, çoğaltılmamış dosyaların listesini görüntülemeye yardımcı olur.
Arama sonuçlarını CSV veya TXT biçiminde dışa aktarın ve kategoride öne çıkmasını sağlayan diğer birçok gelişmiş özellik sunar.

CCleaner

CCleaner, gereksiz dosyaları bilgisayarınızın kayıt defterinden temizlemenize ve böylece genel performansını artırmanıza yardımcı olan kullanımı kolay bir yardımcı programdır. Kullanıcı tarafından kavranmasını kolaylaştıran, anlaşılması kolay arayüzü ile tüm geçişlerini açık talimatlarla listeler. Temizleyici, Kayıt Defteri, Araçlar ve Seçenekler dahil olmak üzere dört seçeneğe sahiptir. Sistem bakım yazılımı, geçici dosyalarınızı kaldırmak, kayıt defterinizi temizlemek ve sabit tarayıcıları web tarayıcınızdan silmek gibi çeşitli araçlar sunarken, aynı zamanda yinelenen dosyaların bulunmasına ve PC performansını optimize etmek için silinmesine yardımcı olur.

Aynı dosyaları dosya adı, dosya içeriği yardımı, dosya değiştirme tarihi ve dosya boyutu ile bile takip edebilirsiniz. CCleaner aynı zamanda göz ardı listesini de gösterir. Yinelenen dosyaların tam listesine sahip olduktan sonra, yinelenen dosyaların yanındaki kutuları işaretleyebilir ve kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.

Puran Utilities

Puran Utilities, bilgisayarınızın performansını optimize etmenize yardımcı olacak 20'den fazla araçla gelir. Ayrıca, bilgisayarınızı otomatik olarak temizleyen ve hatasız bir şekilde koruyan tek tıklamayla bakım çözümü sunar.
Bol miktarda araç dışında, dosya bulma işlemini kolay hale getiren bir Duplicate File Finder aracı da bulunmaktadır.

Bu yinelenen dosya bulucu aracını kullanarak, aynı dosyaları belirtilen sürücüden zahmetsizce bulup silemezsiniz. Ancak sonunda PC'nizin disk alanını boşa çıkarmadan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar.

İndir: http://www.puransoftware.com/

Anti-Twin

Anti-Twin, dosyaları karşılaştırmaya yardımcı olan, yani bilgisayarınızın sabit diskinde benzer veya aynı dosyaları aradığınız kompakt bir yazılım yardımcı programıdır.
Daha sonra, çift dosyaları geri dönüşüm kutusuna göndermeyi veya disk alanını boşaltmak ve genel PC performansını artırmak için bunları kalıcı olarak silmeyi seçebilirsiniz.

Ayrıca belirtilen uzantıları hariç tutabilir, dosya boyutuna göre arama yapmanıza yardımcı olabilir veya hatta çeşitli uzantılara sahip yinelenen dosyaları arayabilirsiniz. MP3 dosyalarından görüntülere, Anti-Twin, dosyaları zahmetsizce aramanıza ve kaldırmanıza yardımcı olur.

Duplicate Commander

Bilgisayarınıza sık sık dosya indiriyorsanız, düzenliyor, yeniden adlandırıyor veya gönderiyorsanız, bilgisayarınızın genel performansı yavaşlatan gereksiz yinelenen dosyalarla dolu olacağından emin olabilirsiniz. Anlaşılması kolay bir arayüz ile Duplicate Commander, aynı dosyaları kolayca takip etmenize ve bunları silmenize yardımcı olan basit bir uygulamadır.

Temel tarama ve silme özelliğinden ayrı olarak, diğer benzer araçlarla karşılaştırıldığında daha fazla özellik sunar. Yinelenen dosyaları oldukça hızlı bir şekilde tarar ve boyut, konum ve değiştirilme tarihi ile aynı dosyaların her grubunu eşler. Yinelenen dosyalar için onay kutularını yönetmenizi kolaylaştırırken, ayrıca belirli bir boyut veya uzantıdaki öğeleri seçmek için araçlarla donatır.

Clone Cleaner Lite

Yeni dizüstü bilgisayarınızda çok büyük disk alanı olsa bile, yinelenen dosyalar hala büyük bir bölümü yakalar ve gerçekten kullanışlı kaynaklar harcarlar.
Clone Cleaner Lite, çok sayıda gizli yinelenen dosyayı tespit etmenize yardımcı olan ve bunları silmek ya da farklı bir konuma / dizine kopyalamanıza yardımcı olan kullanışlı bir araçtır.

Arama sonuçlarını da görüntüleyebilir ve değiştirebilirken, arama yollarının özelliklerini ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Dahası, en iyi kısım, Clone Cleaner Lite'ın aynı içerik için dosyaları analiz eden ve sonra da arama sonuçlarını gösteren “İçerik Karşılaştırması” adlı bir sihirbaz da sunmasıdır.

Duplicate File Hunter

Duplicate File Hunter, bilgisayarınızın karmaşık kayıt defterini çift dosyaları ile temizlemeye ve sabit disk alanını boşaltmaya yardımcı olan başka bir yazılımdır. Aynı dosyaları bulmanızı, analiz etmenizi ve kaldırmanızı sağlayan kullanımı kolay bir uygulamadır. Aramanızı, seçmenizi sağlayan düğmelerle daha profesyonel görünen bir arayüze sahiptir.

Arama yapmak istediğiniz dosya boyutunu ve türünü belirterek aramaları bir dereceye kadar küçültmenize yardımcı olur. Ayrıca belirli bir dosya adını veya uzantısını aramanızı sağlayan bir maskeleme aracı sunar.
Duplicate File Hunter, aynı dosyaları algılamak ve pürüzsüz bir PC performansı için tek tek veya toplu olarak silmek için daha hızlı bir çözüm sunar.

Auslogics Duplicate File Finder

Auslogics Duplicate File Finder istenmeyen dosyaları tespit etmenize yardımcı olabilir ve sonra kaldırmak istediğiniz veya tutmak istediğinizi seçmenize izin verir.

Dosyaları isimleri ve içerikleriyle karşılaştırırken aynı zamanda gerçek eşlenik dosyaları yakın eşleştirmelerden ayırt etmenizi sağlar. Auslogics Duplicate File Finder, basit ve kullanıcı dostu bir arayüzle gelir.

Exact Duplicate Finder

Bayt karşılaştırma prosedürünü kullanan Exact Duplicate Finder yardımıyla istediğiniz herhangi bir yerde çift dosyaları bulun. Windows işletim sisteminizde çift dosyaları kolayca yakalamanıza yardımcı olan ücretsiz bir yazılımdır. Çeşitli isimlerle kaydedilmiş olan dosyaları bulabilirken, arama sonuçlarını konuma göre de gösterebilir. Dosyanın türüne bağlı olarak önceden kararlaştırılan farklı kriterler vardır. Tüm dosyaları aramanıza veya çift dosyaları izlemek için önceden tanımlanmış herhangi bir kıyaslamadan yararlanmanıza yardımcı olur. Exact Duplicate Finder, taşınabilir, ücretsiz ve hızlı sonuç veren ücretsiz bir program.

FileMany

FileMany, diskinizde aynı dosyaları takip etmenize yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda ağınızda aynı dosyaları aramanıza yardımcı olan çok yönlü bir dosya bulucudur. Daha sonra bu dosyaları taşıyabilir, göz ardı edebilir veya silebilirsiniz.
Araç, özelleştirilebilen ve gerçek kopyaları benzer veri türlerinden ayırt etmenize yardımcı olan ve yanlış dosyaları kaldırmanızı engellemek için bir dizi ölçüt kullanır.

Diskleri temizlemeden veya birleştirmeden önce FileMany'i kullanmak, işlemi daha hızlı hale getirip hataları azaltmaya yardımcı olabileceğinden iyi bir fikirdir. Ayrıca, araç, daha küçük bir SSD'den önyükleme yapıyorsanız, disk alanını boşaltmanızı ve sürücünüzün yavaşlamasını kısıtlamanızı sağlayabilir. Basit ama parlak bir arayüzle FileMany, harika bir dosya bulma yazılımıdır.

Duplicate File Eraser

Duplicate File Eraser, kayıttaki yinelenen dosyaları çok daha kolay bulmanızı sağlar, böylece silmek istediğinizi seçebilirsiniz. Tüm fonksiyonları görmenizi kolaylaştıran, aynı derecede basit bir arayüze sahip basit bir uygulamadır.
Önce aramak istediğiniz dizini seçebilir ve sonra herhangi bir gizli dosya veya alt dizini eklemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Arama sonuçları, kalıcı olarak kaldırmak istediğiniz dosyayı seçebileceğiniz ayrı sekmelerde görüntülenir.
Duplicate File Eraser, ücretsiz olarak ve bir ZIP dosyasında indirilebilir.

Fast Duplicate File Finder

Ücretsiz olarak sunulan önemli özelliklerin çoğuyla, Fast Duplicate File Finder, benzer dosyaları bulmanıza ve bunları silmenize yardımcı olan basit bir araçtır. Sonuçları, aynı dosyaları taşımadan veya silmeden önce sonuçları kolayca düzenleyen düzgün sıralanmış sütunlarda görüntülemenizi sağlayan en iyi arabirimlerden biri ile birlikte gelir.

Önizleme alanı metin dosyalarını görüntülemenizi veya oynatmanızı sağlar. Üstelik, Fast Duplicate File Finder'ın bir başka artı noktası da, kopyaları takip etmenin yanı sıra benzer dosyaları çift taraflı olarak aramanızı sağlar.

dupeGuru

dupeGuru, bilgisayarınızın sabit diskindeki dosyaları kopyalamak için içerik veya dosya adları ile birlikte bir yardımcı programıdır. Dosya adı taramasının hatalı tanımlanmış algoritmasını kullanarak, gerçekten benzer olmadıklarında bile aynı dosyarı bulabilirsiniz. Yinelenen dosyaları dakikalar içinde bulmaya yardımcı olan ve aynı dosyaların türünü tam olarak bulmak için eşleştirme aracını değiştirerek özelleştirilebilen verimli bir yazılımdır.

dupeGuru, önemli dosyaların yanlışlıkla silinmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır ve ayrıca dosyaları istediğiniz yere kopyalamanıza veya taşımanıza izin verir.

DoubleKiller

DoubleKiller, disk alanınızı bloke eden iki dosya için tüm sürücülerinizi ve hatta yerel ağınızdaki diğer bilgisayarları taramanın yanı sıra bilgisayarınızdaki tüm klasörleri tarayabilen çok yönlü bir yazılımdır.
Dosya boyutunu, adını, değişiklik tarihini ve içeriğini karşılaştırarak çift dosyaları bulur.

Çok sayıda gelişmiş özellik sunar, ancak arayüz tüm kullanıcılar tarafından anlaşılması kolay olmayabilir, çünkü taramak için seçenekler sekmesi altında bir klasör ekleyebilirsiniz.
Daha sonra “DoubleKiller” yazan sekmeye dönün ve “Run” ı seçin. Yordamı tamamladıktan sonra, yinelenen dosyaları belirtilen herhangi bir konuma taşıyabilir veya silebilirsiniz.

WinUtilities Disk Cleaner

Sunduğumuz birçok araç dışında, WinUtilities Disk Cleaner (WinUtilities Free Edition) da çift dosya izleme aracı ile birlikte gelir. Temelde, çoklu araçları kullanarak PC'nizin genel hızını ve performansını optimize etmeye yardımcı olan bir uygulamadır ve yinelenen dosya bulucu aracı, belirtilen bir sürücüdeki gizli özdeş dosyaları aramanıza, arama sonuçlarını görüntülemenize ve En sonunda gelişmiş PC performansı için bunları kaldırın.
Yazılım iyi tasarlanmış bir arayüzle gelir ve özellikler, tüm PC temizleme prosedürü boyunca size rehberlik eden bir sihirbaz gibidir. Yardımcı programı kullanarak hangi çift dosyaların kaldırılacağını seçebilir ve ayrıca PC temizleme işleminden önce ve sonra sonuçlarda sürücünün dosya boyutunu görüntüler. WinUtilities ayrıca program tarafından yapılan değişikliklerin çözülmesine yardımcı olan bir kurtarma özelliğine sahiptir.

Duplicate File Finder

İstenmeyen yinelenen dosyaları aramak ve kaldırmak için ücretsiz bir yazılım olan Duplicate File Finder ile PC'nizdeki boş disk alanını kurtarın. Bu aracı herhangi bir kurulum gerekmeden ev veya ofis ağı üzerinden yapabilirsiniz. Tüm yinelenen dosyaları dosya adlarından bağımsız olarak bulur ve size doğru arama sonuçları sunar.
Duplicate File Finder, aynı ad, içerik ve sıfır boyutta belgeler, görüntüler, MP3 dosyaları vb. dosyaları ve aynı dosyaları bulmanızı sağlar. Ayrıca, yinelenen dosyaların listesini CSV, TXT veya HTML gibi farklı biçimlere de aktarabilirsiniz.

WinMerge

Kayıt defterinde birikmiş olabilecek ve silinmesi gereken çok sayıda metin dosyası veya belge varsa, Winmerge bunu yapmak için harika bir seçenektir. Bir belgenin iki uyarlaması veya bir dizinin iki farklı sürümü arasında karşılaştırmanıza olanak tanır ve ardından ekrandaki gerçek varyasyonları gözlemler. Ardından, metni tercih ettiğiniz bir belgeye konsolide etmeyi seçebilirsiniz.

Winmerge, yinelenen dosyalar bulmaktan ziyade, aynı ya da daha eski sürümlerinde aynı olan iki dosya ya da dizini bulur. En iyi bölüm, karşılaştırmaları görüntüleyebilmeniz ve dosyaları tek bir sürümde kolayca birleştirebilmenizdir.
Simgeler, görsel ipuçlarından doğru yardımı aramanıza yardımcı olacak şekilde oldukça basittir.

İndir: http://winmerge.org/downloads/

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile