Ogznet.com
Çocuklar için En İyi Android Uygulamaları ve Oyunlar Paylaş:

Çocuklar için En İyi Android Uygulamaları ve Oyunlar

Çocuklar için En İyi Android Uygulamaları ve Oyunlar

Çocuklarınızı meşgul edecek harika Android uygulamaları ve oyunları mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse, doğru yere geldiniz. Çocuklarınızın eğlenirken aynı zamanda yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olacak en iyi Android uygulamalarından bazılarını seçtik. Çocuklarınızı boş zamanlarında eğlendirecek bazı harika oyunlar da var.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Çocuklar için En İyi Eğitici ve Öğretici Android Uygulamaları

Khan Academy, ücretsiz eğitim kurslarıyla bilinir, ancak aynı zamanda çocuklar için bir uygulaması da vardır. Khan Academy Kids uygulaması binlerce eğitici aktivite, şarkı, oyun ve kitap içerir. İçeriği, çocukların okuma, yabancı dil, yazma, matematik ve daha fazlasını öğrenmelerine yardımcı olabilir. İndirmek ve kullanmak ücretsizdir ve herhangi bir reklam veya abonelik içermez.

 

Ödüllü uygulama, erken çocukluk eğitimi uzmanları tarafından, genç öğrencilere matematik, okuma, ses bilgisi, yazma, sosyal-duygusal gelişim ve daha pek çok alanda keyifli bir yolculukta rehberlik etmek için özenle tasarlanmıştır. Anaokulundan ikinci sınıfa kadar yaşa uygun binlerce ders, etkinlik, kitap ve oyun içerir. Akılda kalıcı şarkılar ve yoga videoları ile minikleriniz hareket ederken, dans ederken ve kıpırdanırken eğlenecek.

Moose Maths, çocuklara sayıları, saymayı, toplamayı, çıkarmayı, geometriyi ve ölçümü öğreten ücretsiz bir öğrenme oyunudur. Matematik öğretmek için Pet Bingo ve Moose Juice gibi beş aktiviteye sahiptir.

 

Çocuklar 5 seviyeli aktivite oynarken, kendi şehirlerini inşa etmelerine ve binaları dekore etmelerine yardımcı olacak ödüller kazanabilir. Moose Math, Anaokulu ve 1. Sınıf için uygundur ve ebeveynlerin ve öğretmenlerin ilerlemeyi izleyebileceği ve ek beceri geliştirme etkinlikleri bulabileceği bir Rapor Kartı bölümü içerir. 3-7 yaş arası için uygundur.

DragonBox Numbers başka bir matematik öğrenme uygulamasıdır. Temel matematiği keşfetmek ve öğrenmek için Sandbox ve Puzzle gibi dört farklı aktivite içerir. Bu aktivitelerin altında yüzlerce ders var, bu yüzden çocuğunuzun meşgul olması için çok şey var. Ancak DragonBox Numbers ücretli bir uygulamadır.

 

DragonBox Numbers ile çocuğunuza gelecekteki matematik öğrenimi için ihtiyaç duyacağı temel eğitimi verin.

DragonBox Numbers, çocuğunuza sayıların ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve onlarla neler yapabileceğinizi öğretecektir. Oyun, çocuğunuzun sayıları sezgisel olarak anlamasını kolay ve eğlenceli hale getirir.

4. Epic

Epic, çocuklar için güvenli kitaplar, sesli kitaplar, videolar ve daha fazlasını içeren bir dijital okuma uygulamasıdır. Uygulamada resimli kitaplar, grafik romanlar, çizgi romanlar, kurgusal olmayanlar ve daha fazlası dahil olmak üzere 40.000'den fazla kitap bulunmaktadır. İngilizce dışında İspanyolca, Çince ve Fransızca kitaplar için dil seçimi vardır.

 

Epic, 12 yaş ve altı çocuklar için önde gelen dijital okuma platformudur. Eğlenceli, çocuklara uygun, etkileşimli okuma uygulaması, binlerce kitap, sesli kitap, eğitici video ve daha fazlasından oluşan bir kütüphaneye anında, her zaman erişim sağlayarak çocukların ilgi alanlarını özgürce keşfetmesine izin vererek merakı ve okuma güvenini artırır.

Epic'i indirmek ücretsizdir ancak kitaplığın tamamına erişmek için bir ücretli abonelik gerektirir. Ancak Temel hesabın kullanımı ücretsizdir ve sınırlı bir seçimden günde bir ücretsiz kitaba erişim sağlar.

Çocuğunuzun programlamayı eğlenceli bir şekilde öğrenmesini istiyorsanız bu ücretsiz uygulama size yardımcı olabilir. Bir video oyununda bulmacaları çözerek, çocukların en eğlenceli şekilde programlama yapmasını sağlayın.

Lightbot: Code Hour, kodlama deneyimi olmayan çocukları programlama mantığıyla tanıştırıyor ve her yaştan çocuğa uygundur. Bu, K'dan 12'ye kadar herkesin oynayabileceği, eğlenebileceği ve gerçek programlama mantığını öğrenebileceği anlamına gelir.

Talimat sıralama, döngüler, prosedürler ve daha fazlası gibi programlama kavramlarını öğretmek için oyun mekaniğini kullanır. Uygulama 20 seviye içerir.

ABC Spelling uygulaması, çocuğunuzun İngilizce dilinde hecelemeyi öğrenmesine yardımcı olacak ondan fazla heceleme oyunu içerir. Eğlenceli bir öğrenme deneyimi için çeşitli modlar içerir. Uygulama ayrıca çocuğunuzun ilerlemesini gösteren bir karne içerir. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir ve herhangi bir reklam veya uygulama içi satın alma içermez.

 

Tek bir oyunda birden fazla heceleme oyunu bulunur. İngilizce hecelemeyi öğrenmek herkese uygun bir şey değildir, bu yüzden ücretsiz çocuk oyununda 10'dan fazla farklı heceleme oyunu dahildir.

Çocukların eğlenirken İngilizce hecelemeyi öğrenmeleri için mükemmel bir oyun. Oyun, küçük çocukların sözcükleri, sesleri çıkararak İngilizce hecelemeyi öğrenmelerine yardımcı olur ve harfleri resimlerle nasıl ilişkilendireceklerini öğretir.

Anaokulu Çocukları Öğrenme Oyunları uygulaması, çocuğunuzun alfabeleri, şekilleri, saymayı, vücut kısımlarını ve daha fazlasını öğrenmesine yardımcı olacak oyunlarla birlikte gelir. Çocukları meşgul etmek için çekici ve renkli bir tasarıma sahiptir. Ek olarak, alfabe öğrenme bölümü İngilizce ve İspanyolca dillerini destekler. Uygulamada, çocukların eğlenmesi için yazdırılabilir boyama sayfalarına sahip bir boyama kitabı bölümü de var. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak bazı uygulama içi satın alımlar vardır.

 

Anaokulu ve okul öncesi çocuklar için öğrenme oyunları / bulmaca faaliyetleri (2-5 yaş arası için uygundur).

Kids Doodle, çocuklar için harika bir çizim uygulamasıdır. Bir fotoğraf veya tuval üzerine boyayabilirler ve aralarından seçim yapabileceğiniz 24 fırça vardır. Ayrıca uygulama, resmi küçük bir film gibi oynatabilen bir film modu ile birlikte gelir. Uygulama çocuklar için tasarlandığından kullanımı son derece kolaydır. Kids Doodle'ı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Uygulama içi satın alma da yok.

Çocuklar için Eğlence Android Uygulamaları

YouTube Kids, adından da anlaşılacağı gibi, YouTube'un çocuklara özel içerikler içeren bir sürümüdür. Yalnızca aile dostu içeriğe sahiptir ve bir dizi ebeveyn denetimi içerir. Ebeveynler ekran süresini sınırlayabilir, çocuklarının ne izlediğini kontrol edebilir, videoları engelleyebilir ve uygunsuz buldukları içerikleri işaretleyebilir. YouTube Kids'i indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak reklamlar içerir.

 

Çocuklara özel bir ortam sunmak amacıyla tasarlanan YouTube Kids, çocuğunuzun yaratıcılık ve oyun oynama becerilerini geliştirmeye yönelik çeşitli konularda videolardan oluşan bir deneyim sunar.

Çocuklar için Mobil Oyunlar

Monument Valley 2, çocuğunuz tarafından sevilecek ödüllü, ücretli bir bulmaca oyunudur. Sadece ilgi çekici değil aynı zamanda eğlenceli bir hikayenin parçası olarak güzel hazırlanmış bulmacalar içerir. Üstelik oyun harika görselleri ve melodik sesiyle harika görünüyor. Oyun, genellikle bazı dönemlerde indirimli olarak indirelebilir.

 

Çocuğuna vadinin gizemlerini öğreten Ro'ya nefes kesici ortamları keşfederken ve yola devam etmek için mimariyi değiştirirken yardım edin.

Toca Builders, çocukların bir adada tamamen yeni bir dünya kurabilecekleri bir blok oluşturma oyunudur. Oyun, farklı görevler yapabilen çeşitli karakterler içeriyor. Herhangi bir kural veya zaman sınırı olmadığı için oyun, çocukların yaratıcılıklarının ortaya çıkmasına ve istediklerini inşa etmelerine izin verir. Hayal ettiğiniz sürece, kafanızda oluşturduğunuz nesneyi altı Toca inşaatçısıyla birlikte inşa edebilirsiniz!

 

Ayrıca kullanımı kolaydır ve çocuk dostu bir arayüze sahiptir. Ücretli bir oyundur ve uygulama içi satın alma yoktur.

Okulda veya evde ilgi çekici, quiz bazlı oyunlar (kahoot'lar) oyna; kendi kahoot'larını oluştur ve yeni bir şeyler öğren! Çocuğunuz için bir trivia oyunu arıyorsanız, Kahoot'un bu uygulaması harika. Kullanıcıların sınavlar oluşturmasına olanak tanır. Bu testler çocuğunuzun yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi ve Norveççe olarak erişilebilir.

Kahoot! Play & Create Quiz'leri indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak yükseltmeler için isteğe bağlı uygulama içi satın almalar vardır.

Coğrafya tutkunlarını yaklaşık 20 yıldır eğlendiren ve eğiten popüler çevrimiçi ve masaüstü tabanlı coğrafya testi Seterra sonunda mobil hale geldi!

Seterra, 300'den fazla farklı harita sınavı içeren bir coğrafya bilgi yarışması uygulamasıdır. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İsveççe dahil olmak üzere birçok dilde kullanılabilir. Kısa sınavlar sürelidir ve kullanıcılar kategoriler arasındaki ilerlemelerini takip edebilir. Oyuncular ayrıca puanlarını tekrar almak ve iyileştirmek için sınırsız şansa sahiptir.

 

Seterra uygulaması, harita becerilerinizi test etmek için 300'den fazla farklı harita testi içerir. Avustralya'daki Tazmanya'yı Afrika'daki Tanzanya'dan ve Fransa'nın bayrağını Rusya'nın beyaz, mavi ve kırmızı çizgilerinden ayırt etmeyi öğrenin. Şehirler, ülkeler, başkentler, kıtalar ve denizler bu uygulamanın içindedir. Dünya dağları oyununda Kilimanjaro ve McKinley Dağı'nı bulun veya dünya adaları sınavını denerken dünyanın uzak bölgelerindeki egzotik adaları keşfedin.

Seterra'yı indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak reklamlar vardır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!