Çocuklar İçin En İyi 7 Ücretsiz Animasyon Programı

Çocuklar İçin En İyi 7 Ücretsiz Animasyon Programı

/ Okuma süresi: 10 dk, 36 sn / Yorum (0)
A A A

Çocuklar için en iyi ücretsiz animasyon programlarının bir listesi. Bunlar, diğer standart animasyon yazılımlarına göre çocuklar için daha uygun olan basit animasyon programlarıdır. Bunları kullanarak, çocuklar basit elle çizilmiş ve bazı durumlarda stickman animasyonları oluşturabilirler.

İlginizi Çekebilir
Windows için En İyi 10 Animasyon Programı

Windows için En İyi 10 Animasyon Programı

Animasyon alanında yeni başlayan veya uzman olun, harika bir animasyon programı diğer programlardan ve araçlardan ayrı olarak ihtiyacınız olan şeydir. Kendi animasyon filmlerinizi yapmak ve tarafınızdan yapılmış çizgi film karakterlerini seslendirmek..

Bir animasyon oluşturmak için temel bölüm animasyon kareleri çiziyor. Çocuklar, gerçek hayatta kâğıt üzerinde çizdikleri şekilleri tek tek çizebilirler. Bu programlar, Boya aracı, Fırça, Boya Kovası, Renk Paleti, Seçim Aracı, Silgi, vb. gibi çizim araçlarını sağlar. Bundan sonra, kareleri eşzamanlı olarak birleştirerek animasyonu tamamlayabilirler. Çerçeveleri tam bir animasyona dönüştürmek için Zaman Çizelgesi, Çerçeve Ekle, Anahtar Ekle, Oynat, Döngü, Kare Hız Değiştirici vb. araçlar kullanılabilir.

Bazı animasyon yazılımları, çubuk animasyonları oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır. Çubuk animasyon yazılımında, çeşitli hareket noktalarına sahip şekil figürleriyle birlikte varsayılan çöp adam figürünü elde edersiniz.
Bitişik çerçevelerin rakamları arasında küçük bir değişiklik yapmak için hareket noktalarını kullanarak herhangi bir şekli kolayca değiştirebilirsiniz. Genel olarak, bu yazılım, animasyon yapımının temellerini öğrenmek isteyen çocuklar için idealdir.

Çocuklar İçin En İyi Animasyon Yazılımı:
Pencil 2D, en iyi yazılımdır çünkü çocuklar için animasyon yapmak kolay ve sezgisel bir programdır. Ayrıca, tüm gerekli animasyon ve çerçeve çizim araçlarına sahiptir.

Pencil 2D

Pencil 2D, çocuklar için ücretsiz bir açık kaynak animasyon yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak, çocuklar elle çizilmiş 2D animasyonlar oluşturabilirler. Animasyon yapma süreci sadece iki adımdan oluşur. İlk adım, mevcut çizim araçlarını kullanarak animasyonun her karesini tek tek çizmek. İkinci adımda zaman çerçevesini kullanarak, kare hızını belirterek, tek tek kareleri animasyona dönüştürmeniz gerekir.

Tek tek çerçeveler çizmek için, bu yazılım Araçlar paneli (Kalem, Boya Kovası, Fırça, Kalem, Silgi, vb gibi araçları vardır), Renk Paleti (bir rengin farklı tonlarını seçmek için) gibi araçlar sağlar. Bazı yaygın olarak kullanılan renkler var
ancak istediğiniz gibi paleti düzenleyebilirsiniz. Bir çerçeve çizdikten sonra Animasyon menüsüne gidin ve daha fazla kare ekleyin ve devamlılığı göstermek için her karede çizim yapın. Bir önceki karenin ortak kısmını bir sonraki kareye saklamak için, Çoğaltılmış Çerçeve seçeneğini kullanabilirsiniz. Tüm çerçevelerin tamamlanmasından sonra, Oynat düğmesine basarak bunları animasyon olarak kolayca oynatabilirsiniz. Animasyonu oynatmak ve önizlemek için kullanılabilecek bazı diğer kullanışlı özellikler şunlardır: Döngü, Kare Hızı Değiştirici, Sonraki / Önceki düğmeler vb.

Animasyon tamamlandığında, animasyonu kolayca MP4, AVI, GIF ve PNG resim dizisi olarak kaydedebilirsiniz. Bu program, çocukların kullanımı için son derece kolay olduğundan animasyon yapmayı öğrenmek için uygundur. Çocuklar boyama araçlarını kullanarak çerçeveleri kolayca çizebilir ve kendi animasyonlarını yapabilirler.

TupiTube Desk

TupiTube Desk, çocuklar için başka bir ücretsiz animasyon yazılımı. Çocukların bir 2D animasyon oluşturabilecekleri, güzel tasarlanmış bir yazılımdır. Bu yazılımda, çocuklar Kalem, Fırça, Şekiller, İç dolgu, vb. gibi standart araçları kullanarak sıfırdan animasyonun tüm çerçevelerini elle çizebilirler. Çocuklar ayrıca çerçevelere resim ve bileşen eklemek için basit Çerçeve Özelliklerini kullanabilirler. Bu yazılımda animasyon yapmak oldukça kolaydır. Bunu yapmak için, çocuklar sadece Zaman Çizelgesi'ni kullanarak her kareyi eşzamanlı olarak eklemelidir. Zaman Çizelgesi'nden, animasyonun Kare hızlarını da ayarlayabilirler. Bu yazılım ile yaratılan son animasyon, Görüntü Dizisi (PNG, JPEG ve SVG) ve Video (MP4, AVI, WEBM ve QuickTime) olarak kolayca dışa aktarılabilir.

Storyboarder

Storyboarder çocuklar için bir sonraki ücretsiz açık kaynak animasyon yazılımı. Çerçeve ile kaba bir animasyonlu hikaye çerçevesi çizerek fikirleri ifade etmek için kullanılır. Bunu kullanarak, çocuklar bir kroki, 2D animasyon, renkli hareket sahnesi, vb. tasarlayabilir.

Bir animasyon oluşturmak için öncelikle bir çizim aracı seçin ve ilk kareye veya tahtaya çizin. Bundan sonra gerekirse, gerekli alet bölümlerinden ızgara çizgileri ve renkleri ekleyin. Şimdi, tam bir sahne oluşturmak için pano çekmecesinden daha fazla kare ekleyin. Bittiğinde, bir hareket resmi gibi oluşturulmuş tüm kareleri oynatmak için oynat düğmesine basın. Animasyonun kare hızı, her bir çerçeve arasındaki zaman süresini manuel olarak girerek meta veri bölmesinden ayarlanabilir. Son animasyon Video (MP4), GIF, Final Cut Pro X projesi, Adobe Premiere Projesi vb. olarak kaydedilebilir ve dışa aktarılabilir.

EasyToon

EasyToon çocuklar için başka bir ücretsiz animasyon programı. Adından da anlaşılacağı gibi, kullanımı kolay ve çocuklar için uygun olan bir animasyon yapım programıdır. Bu programda, çocuklar basit animasyonlu GIF'ler oluşturabilir. Benzer diğer yazılımlar gibi, çocukların daha sonra animasyonun yanılsamasını vermek için birleştirilebilecek bireysel çerçeveleri çizmelerine de izin verir. Bir kareyi çizmenin tüm temel araçları, bu yazılımın araç çubuğunda, Kalem, Dolgu, Çizgi, Polyline, Paralel Çizgiler, Dikdörtgen, Doldurulmuş Dikdörtgen, Elips ve daha fazlası gibi kullanılabilir.

Bir çerçeve oluşturmak için mevcut araçları kullanın ve ardından yeni boş çerçeve eklemek için Çerçeve menüsüne gidin ve sonraki kare düğmesine basın. Benzer şekilde, yeni eklenen her kareyi ekleyebilir ve çizebilirsiniz. Yeni bir çerçeve eklediğinizde, önceki animasyonun genel kısmının çiziminde gerçekten yardımcı olan önceki karenin gölgesini görüntüleyebilirsiniz. Animasyonu yaptıktan sonra, her çerçevenin süresini Süre seçeneğinden ayarlayabilirsiniz. Şimdi, Yeşil Oynat düğmesine basarak animasyonu önizleyebilirsiniz. Sonunda animasyonu Easytoon proje dosyası olarak veya animasyonları GIF olarak kaydedebilirsiniz.

Stykz

Stykz, çocuklar için kolayca çubuk animasyonlar oluşturabilecekleri tamamen ücretsiz bir animasyon yazılımıdır. Bu yazılımda farklı el hareketlerini, vücut duruşlarını, kafa hareketlerini vb. göstermek için çeşitli hareket noktalarına sahip varsayılan bir Çöp Adam figürü elde edersiniz. Çöp Adam ile birlikte, şekil sekmesinden ekleyebileceğiniz Daire, Çizgi, Kare vb. bulunur. Çöp Adam gibi, figürlerin şeklini değiştirmek için her şekilde hareket noktaları bulunur.

Stykz kullanarak çöp adam animasyon nasıl oluşturulur:

 • Öncelikle, animasyonunuzda istediğiniz tüm rakamları Figures menüsünden ekleyin.
 • Bundan sonra, animasyonun ilk çerçevesini oluşturmak için tüm figürleri stickman ile birlikte hareket noktalarından şekillendirin.
 • Şimdi, bir sonraki çerçeve düğmesine basarak yeni bir çerçeve ekleyin ve devamını göstermek için eklenen figürlerin hareketlerinde hafif değişiklikler yapın. Benzer şekilde, animasyonun tüm çerçeveleri tamamlanana kadar bu adımı tekrarlayın.
 • Tüm çerçevelerin tamamlanmasından sonra, animasyonun hızını değiştirmek, animasyonun bir döngüde çalışmasını sağlamak ve animasyonu önizlemek için denetleyici penceresini kullanın.

Bu yazılımda oluşturulan animasyon, Video (MOV) ve Hareketli GIF formatları olarak kaydedilebilir. Ayrıca, tek tek animasyon kareleri de PNG, JPG ve GIF formatları olarak kaydedilebilir.

Pivot

Pivot çocuklar için ücretsiz ve taşınabilir bir animasyon yazılımıdır. Bu yazılım basit stickman animasyonları oluşturmak için kullanılır. Kullanımı kolaydır, ancak sadece çöp adam figürünü içerdiği için çok sınırlıdır. Çerçeveye birden fazla aynı çöp adam figürü ekleyebilirsiniz, ancak diğer şekillerin (daire, dikdörtgen, vb.) olmaması, bu yazılımın temel dezavantajıdır.

Pivot'u kullanarak basit çöp adamlarını nasıl canlandırırsınız?

 • Önce, Şekil ekle düğmesine basarak arayüze bir veya daha fazla çöp adam figürü ekleyin.
 • Şimdi, hareket noktalarını kullanarak el hareketi, vücut duruşu, bacak pozisyonu vb. belirleyin
 • Daha sonra, Sonraki Kare düğmesine basın ve tekrar devam etmek için çöp adam figürlerinin vücut hareketini tekrar ayarlayın. Animasyonunuzu oluşturmak için eklemek istediğiniz birçok kareyi ekleyebilirsiniz.
 • Şimdi, animasyon hızını artırmak ve azaltmak için Kare hızı kaydırıcısını kullanın ve animasyonu önizlemek için Oynat düğmesini tıklayın.

Bu yazılımda animasyonda çubuk adamın rengini değiştirmek, animasyona arka plan eklemek, şeklin opaklığını değiştirmek, vb. gibi bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Tüm değişiklikler yapıldıktan sonra animasyonu hareketli GIF ve WMV videosu olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca, animasyonun tek tek karelerini GIF, PNG, BMP vb. görüntü formatları olarak kaydetmenizi sağlar.

Stickman Animation

Stickman Animation, çocuklar için bir sonraki ücretsiz animasyon yazılımı. Çalışmak için bir web tarayıcısı gerektiren web tabanlı bir animasyon yazılımıdır. Ayrıca tamamen taşınabilir ve sisteme kurmadan hareket halindeyken kullanabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, çizgi animasyonları oluşturmak için kullanılır. Bununla birlikte, size herhangi bir önceden oluşturulmuş çubuk figürü sağlamaz. Bu nedenle, ilk önce, nokta, çizgi, daire, yarı daire, düğüm vb. gibi şekil araçlarını kullanarak çubuk figürleri oluşturmanız gerekir. Çocuklar, tüm şekilleri çubuk figürlerine dönüştürmek için hareket noktaları olduğu için kolayca çubuk figürleri oluşturabilirler. Çubuk figürleri yaptıktan sonra, artı düğmesine basarak bir sonraki kareyi ekleyebilirsiniz. Bir sonraki karede, ilk kareye benzer bir şekilde çubuk figürü yapın, ancak hareketi göstermek için hafif bir varyasyon kullanın. Tüm kareler tamamlanana kadar önceki adımları izleyin. Şimdi, kare hızını, çerçeveler arasındaki ara adımları, düğüm boyutunu değiştirmek için Ayarlar Menüsüne gidin. Tüm değişikliklerden sonra, animasyonu önizlemek veya animasyonlu GIF dosyası olarak kaydetmek için oynat düğmesine basın.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 2534 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Çocuklar İçin En İyi 7 Ücretsiz Animasyon Programı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Çocuklar İçin En İyi 7 Ücretsiz Animasyon Programı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çocuklar İçin En İyi 7 Ücretsiz Animasyon Programı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.