Coinbase nedir?

Coinbase nedir?

Coinbase cryptocurrency satın almak için en kolay yollardan biridir. Coinbase, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri satın almak ve satmak için kullanımı kolay bir hizmet sunan bir Amerikan şirketidir.

Şirket 2012 yılında kuruldu ve San Francisco, Kaliforniya'da bulunuyor. Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri'ne ek olarak dünyanın her yerinde 30'dan fazla bölgede müşterilere hizmet vermektedir.

Coinbase'de Ne Yapabilirim?
Coinbase, kripto para kazanmak ve satın almak için kullanılan bir hizmettir. Kullanıcılar, banka hesaplarını, kredi kartlarını veya banka kartlarını Coinbase hesabına bağlayarak ve birisinin bir başkası (Amazon gibi) başka bir çevrimiçi mağazadan satın alacağı şekilde satın alma yoluyla kripto para kazanabilirler.

Kullanıcılar ayrıca, şifreli para birimlerini kripto kotalarını şu anki değere sahip ABD Doları'na çevirerek ve bağlı banka hesaplarına aktararak, kripto para birimini satmak için Coinbase'i kullanabilirler. Coinbase'deki kripto paraları satın almak çoğu büyük bölgeye açıkken, Avustralya ve Kanada'dan kullanıcılar için satış yapılamıyor.
Coinbase ayrıca işletmelere, müşteriler ve müşterilerden Bitcoin ödemelerini kabul etmelerine yardımcı olacak bir hizmet sunmaktadır.

Coinbase Hangi Kripto Paraları Destekliyor?
Coinbase, gelecekte Bitcoin, Litecoin ve Ethereum ve Bitcoin Cash ile çeşitli belirtilmemiş yeni kripto para birimlerini desteklemektedir.

Coinbase güvenli mi?
Coinbase online olarak cryptocurrency satın almak ve satmak için en güvenli ve en güvenilir yerlerden biri olarak kabul edilir.

Şirket San Francisco'da yerleşiktir ve Mitsubishi UFJ Financial Group gibi yerleşik şirketlerden finansal desteklere sahiptir. Müşteri fonlarının yüzde doksan sekizi çevrimdışı depoda tutulmakta ve Coinbase'deki tüm kullanıcı fonları web sitesi güvenlik ihlallerine veya bilgisayar korsanlarına karşı sigortalanmaktadır.

Şirketin sigorta poliçesi, kullanıcılara olası bir kesinti sırasında paralarını kaybetmeleri durumunda tamamen geri ödeme yapmak üzere kurulmuştur.
Kullanıcı hesabına erişim izni vermek, giriş bilgilerini (kullanıcı adı ve parola gibi) paylaşmak veya iki faktörlü kimlik doğrulama gibi güvenlik özelliklerini etkinleştirmemek gibi, kullanıcı ihmali nedeniyle bireysel hesaplardan çalınan kaynakları korumaz.

Neden Para Bazında Limit Alınır?
Coinbase sahtekarlığa karşı önlem almaya ve hesap güvenliğini artırmaya yardımcı olmak için hesaplarda limit alıp satıyor. Satın alma ve satış limitleri genellikle telefon numarası ve kimlik fotoğrafı gibi daha fazla kullanıcı hesabı hesaba eklendiğinde ve hesap çeşitli işlemler gerçekleştirildikten sonra artar.

Bu limitler, Coinbase sistemi tarafından otomatik olarak uygulanır ve genellikle şirket destek personeli tarafından değiştirilmez.

Bu Değişim Neden Bu kadar popüler?
Coinbase, özellikle Bitcoin satın alma ve satma hizmetleri sunan ilk şirketlerden biri olduğu için popülerdir. Sadece pazarda bir ihtiyacı gördü, doldurdu ve onu rakiplerinden ayıran yeni özellikleri entegre etmek için daha fazla zamana sahip oldu.

Coinbase'in popülerliğinin bir başka nedeni kullanıcı dostu tasarımı ve basitleştirilmiş alım / satım sürecidir. Coinbase kullanıcılarının, genellikle cryptocurrency için yeni olan kişileri sindirebilecekleri kendi donanım veya yazılım şifreleme cüzdanlarını yönetmeleri gerekmez. Ayrıca, ilk hesap kurulumu tamamlandıktan sonra, kriptokollerin satın alınması ve satılması saniyeler içinde gerçekleştirilebilir.

Hangi ülkeler Coinbase destekliyor?
Coinbase, ABD dahil 32 ülkede Bitcoin ve diğer para birimlerini satın almayı destekliyor. Kripto paraların satışı sadece 30 ülkede desteklenmektedir. Ancak Türkiye bu ülkeler arasında yer almıyor.

Resmi Coinbase Uygulamaları Var mı?
Resmi Coinbase mobil uygulamaları iOS ve Android mobil cihazlarda ve tabletlerde mevcuttur. Her iki sürümde temel satın alma ve satış işlevselliği desteklenir ve sıklıkla güncellenir. Windows telefon için Coinbase akıllı telefon uygulaması yoktur; ancak,
Web sitesine tüm mobil cihazlarda bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilir.

Coinbase Ücretleri Ne Kadardır?
Bir Coinbase hesabı oluşturmak ve sürdürmek tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, belirli eylemler için ücret tahsil edilir.

Coinbase üzerinde cryptocurrency satın almak ve satmak için, seçilen ödeme yöntemine (banka havalesi, kredi kartı veya PayPal) ve işlemin hacmine bağlı olarak %1,49 ila %4 arasında değişen bir servis ücreti alınır. İşlemler kesinleşmeden önce ücretler her zaman Coinbase'de listelenir.

Coinbase, Moneybase hesaplarından yazılım veya donanım cüzdanlarına kripto para birimini göndermek için ücret almaz, ancak para biriminin ilgili blok zincirinde aktarımın işlendiğinden emin olmak için bir ücret kesilir.

Coinbase Müşteri Desteğine Nasıl Başvurulur?

Coinbase, müşterilerin ihtiyaç duyduğu bilgilerin çoğunu detaylandıran kapsamlı bir destek sayfası işletmektedir. Hesaba özel destek için, kullanıcılar çevrimiçi destek sohbet hizmetlerini kullanabilir ve ayrıca güvenlik ihlalleri ve giriş sorunları gibi acil sorunlar için ayrıntılı taleplerde bulunabilirler.

Bitcoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Rehberi
İlginizi Çekebilir

Bitcoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Rehberi

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile