Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Campaign Creators on Unsplash

Aynı anda birden fazla kişiye nasıl mail gönderilir?

Birden fazla alıcıya e-posta gönderimi nasıl olur? Bu ipucu; Outlook, Gmail, Hotmail, Yahoo uzantılı mail adresine sahip kişilere e-posta göndermenize yardımcı olur. Aynı içeriğe sahip e-posta’ları birden fazla kişiye gönderirken, işlemi tekrarlamanıza gerek kalmayacağı için size zaman kazandıracaktır. Hotmail’e ek olarak, bunu Gmail ve Yahoo uzantılı diğer mail adreslerine de uygulayabilirsiniz.

  • Alıcılar, bu e-postayı birden fazla kişiye gönderdiğinizi bilecek

“Kime” kısmına birden fazla kişiyi ekleyin. E-posta adreslerini girdikten sonra, “,” virgül koyarak bir sonraki e-posta adresini ekleyin. Alıcı, bu mesajı alan diğer e-posta adreslerini de bilecektir.

  • Cc seçeneği ile birden fazla alıcı ekleme

E-posta düzenleme penceresindeyken, sağ taraftaki Cc’yi tıklayın. Daha sonra Cc çerçevesi, “kime” çerçevesinin altındaki görünecektir. Bu sayede, ana e-posta’yı aynı anda göndermek istediğiniz alıcılara gönderebileceksiniz. Alıcılar, “kopyalandı” bilgisini görebilecektir.

  • Alıcılar, bu e-postayı birden fazla kişiye gönderdiğinizi bilmeyecek

E-posta düzenleme penceresindeyken, sağdaki Bcc ifadesine tıklayın. Ardından, Bcc sayfası “Kime” kısmının altında görünecektir. E-posta’yı göndermek istediğiniz kişileri bu şekilde seçerseniz, alıcı gönderin bilgilerinde yalnızca o alıcının e-posta adresi görünecektir.

Kaynak : Hotmail giriş

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz