Cuma Gecesi Kendinize Vakit Ayırın

Cuma Gecesi Kendinize Vakit Ayırın
Image from pixabay.com

Çoğu çalışan gibi bir haftayı daha bitirdiniz. Bazı bitik durumlar olmuş olabilir. Sonunda, cuma, yani hafta sonunu kutlama zamanı geldi. Birşeyler planlamak ve aktivitelere katılmaz! Yok hayır. Ve düşünmeyi bırak. (Hala düşünüyor musun?)

Cuma gecesi için planın hiçbir şey yapmamaktır, çünkü artık kendibiz için birşey yapma vakti geldi. Filmlerinizi alın, pizza sipariş edin, sorularınızı saklayın ve bırakın.

Ama şimdi düşünüyorsunuz bu cuma gecesi neden durmalıyız? Neden her cuma gecesi bir şey yapmıyorsun? Cumartesileri ve pazarları kaçınılmaz olarak hareketli geçecek ve diğer deliliklerle dolu olacak, bu yüzden hiç kimseyi etkilemeden en az bir kutsal geceye sahip olmak güzel. Hatmaker'ın önerdiği gibi film gecesi yapabilirsin.
Ya da oturma odanızda piknik battaniyesi açıp, kağıt tabaklarda yemek yiyin ve masa oyunları oynayın (meslektaşı Heather Hass bunu şiddetle tavsiye eder). Ya da ailenle bir “telefon olmayan bölge” ilan edin ve kitap okuyun. Ya da bunların hiçbirini yapmayın. Her ne isterseniz onu yapın. Evde, ara sıra, ailenize vakit ayırın ortak bir aktivite oluşturun.

Tamamen izole bir geceye sahip olmak için, planlarınızı iptal etmelisiniz veya takviminize gerçek bir beyaz alan koyabilirsiniz.
Her zaman bir şeyler yapmanın alışkanlığını kırmak kolay değildir - hiçbir planınızın olmaması sizi gergin yapabilir. Ama buna ihtiyacımız var ve biz bunu biliyoruz. Dışarı çıktığımızda zaten birbirimizi göreceğiz.
 

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile