CV Hazırlamak için 5 Kullanışlı Özgeçmiş Sitesi 2018

CV Hazırlamak için 5 Kullanışlı Özgeçmiş Sitesi 2018

/ Okuma süresi: 5 dk, 29 sn / Yorum (0)
A A A

2018 yılındayız ve özgeçmişinizin bunu yansıtması gerekiyor. Doğru uygulamalarla, işe başvurmak için modern ve iyi görünümlü bir CV oluşturabilirsiniz.

Dikkat çekmek için, daha iyi bir tasarıma ya da çevrimiçi bir profile ihtiyacınız var. Ama arayıştan farklı olarak, bir özgeçmişin temel öğelerini de unutmadığınızdan emin olmalısınız.

1. CV.Me: Paylaşılabilir Bağlantı ile En Kolay Ücretsiz Özgeçmiş

cv hazırlama

2018'de, bir bağlantı yoluyla paylaşılabildiği gibi, basılabilen bir özgeçmişe de ihtiyacınız var. CV.Me, çevrimiçi veya çevrimdışı olarak paylaşabileceğiniz kadar iyi bir portföy oluşturmanın en basit seçeneğidir.

Siteye gidin ve tüm kutuları doldurmaya başlayın. Profiliz, iş ve mesleki deneyimi, beceri, başarılar, eğitim, bağlantılar, dil akıcılığı ve hobilerden oluşmaktadır. Özellikle beceri bölümünde 10'luk bir ölçek olduğunu, görsel ve güzel bir CV olması güzel. İşiniz bittiğinde PDF olarak indirin.

Buradaki şablonları değiştiremezsin. Google veya Facebook hesabınızla giriş yapmak için “Kaydet” düğmesini tıklamanızı öneririz. Verilerinizi saklayabilir ve özgeçmişini paylaşabileceğiniz bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, bağlantı kalıcı değildir! Bir tıklamada, özgeçmişinizi güncellediğinizde veya değiştirdiğinizde bu eski bağlantıyı geçersiz kılabilirsiniz.

2. Torre Bio: Mobil Uyumlu Grafik Özgeçmişi

özgeçmiş mobil

Belki, bir iş arkadaşınız telefonundaki özgeçmişini okuyacaktır. Bu sebeple, bir izlenim yaratmak istiyorsanız CV'nizi biçimlendirmeniz gerekiyor. Torre Bio güzel bir çevrimiçi özgeçmiş yapmak için, radikal yeni bir yaklaşımdır.

Temel olarak mini bir site olarak özgeçmiş oluşturursunuz. Bölümlerinizin her biri, doğru miktarda bilgi ile bir karta dönüşür.

Okuyucunun tıklanması veya dokunması ve doğrudan oraya götürülmesi için tüm bölümler üstte listelenir.

Kelimeleri açıklamak biraz zor, bu yüzden Leonardo Da Vinci'nin Torre Biyo'sunu gerçekten kontrol etmelisiniz. Gördüğünüz gibi, CV modern, grafiksel ve muhteşem görünecek şekilde oldukça özelleştirilebilir.

3. Resume Beacon: Serbest Şablonlarla Eklenmiş Özgeçmiş Üreticisi

özgeçmiş

Google'da “özgeçmiş hazırlama” yı ararsanız, çok sayıda sonuç bulacaksınız. Ancak, son cv dokümanını indirmek için başka garip kısıtlamalar getiriyorlar.

Bu, gördüğüm kısıtlamaları olmayan en iyi çevrimiçi özgeçmiş üreticisidir. Özgeçmişinizin stilini seçin ve ardından verileri doldurmaya başlayın. Her bölümde, Resume Beacon ne söyleyeceğiniz ve nelerden kaçınmanız gerektiği konusunda ipuçları sunar. Beş adımı tamamlayıncaya kadar devam edin ve sonra sunulan tüm şablonlara bir göz atın.

Her şablonun kullanımı ücretsizdir. Dosya PDF formatında geliyor, böylece işiniz bittiğinde hiçbir şeyi değiştiremezsiniz.
Resume Beacon'a kaydolmanızı tavsiye ederim, böylece verilerinizi kaydeder ve gelecekte özgeçmişinizi ekleyebilir, silebilir veya değiştirebilirsiniz.

4. LaTeX Resume: PDF, LaTeX ve JSON Özgemiş Hazırlayıcı

cv hazırla
LaTeX, son derece eğlendirici bir düz metin belge biçimidir. Özgeçmiş yapmak için sık sık kullanılmaz, ancak zorlayıcı bir teklif sunar.
CV'nizi bu şekilde oluşturduktan sonra, LaTeX veya JSON olarak indirebilirsiniz. Ve bu da, özgeçmişinizi farklı şablonlara aktarmak ve düzeltmeleri sürdürmek için size bol miktarda esneklik sağlar. Artık verileri doldurmanıza veya kopyalayıp yapıştırmanıza gerek yoktur. LaTeX ve JSON, çok çeşitli araçlar tarafından desteklenir ve herhangi bir şablona uygun olur. Ayrıca, sadece sitede bulunan şablonlardan birini beğendiyseniz, PDF olarak indirebilirsiniz. Bundan önce LaTeX Özgeçmişi, CV'nizi yapmanın her adımında size rehberlik edecek, profilinize, eğitiminize, çalışmalarınıza, becerilerinize, projelerinize ve ödül bölümlerine neler koyacağınızı anlatacaktır.

5. Resume Worded: Özgeçmişler + kullanışlı kontrol listesi ile başarılı satırlar 

cv hazırla
Diğer uygulamalar, belgenize eklemeniz gerekenleri size anlatırken, size başarılarınızı nasıl açıklayacağınızı öğretmezler.

Bu, başarılı özgeçmişlerden gelen bir arama motorudur. Aradığınız iş türünü ve beceri tipini seçin. Bu alandaki başarıları tanımlamanın etkili yollarının bir listesini görürsünüz. Sadece kopyala-yapıştırın ve kendinize göre özelleştirin. Ve elbette, Python veya içerik pazarlaması gibi belirli şeyleri her zaman arayabilirsiniz. Bütün kontrol listesinden tek tek git, her bölümdeki biçimlendirme, yapı ve önemli öğelerin düzeltilmesini sağla.

LinkedIn Hala Gerekli mi?
Ayrıca, LinkedIn profilinizi oluşturmak veya güncellemek isteyip istemediğinize de karar vermelisiniz. Bazı işverenler, LinkedIn'in güncelliğini yitirdiğini düşünüyor; diğerleri ise herhangi bir araçtan daha fazla güveniyor. Bazı durumlarda şirketin durumuna göre, bir LinkedIn profilinin önemli olup olmadığının önemli olup-olmadığını tahmin edebilirsiniz.

Tüm bu siteler mükemmel ve görülmeye değer. Ancak, beğendiğiniz birini seçtikten sonra, ihtiyacınız olan son çözüm araçlarını da kontrol etmelisiniz.

 

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1054 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" CV Hazırlamak için 5 Kullanışlı Özgeçmiş Sitesi 2018 konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere CV Hazırlamak için 5 Kullanışlı Özgeçmiş Sitesi 2018 ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda CV Hazırlamak için 5 Kullanışlı Özgeçmiş Sitesi 2018 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.