CyberGhost vs TunnelBear: Hangi VPN sizin için daha iyi?

CyberGhost vs TunnelBear: Hangi VPN sizin için daha iyi?

CyberGhost ve TunnelBear, daha iyi bir internet gizliliği, genel Wi-Fi kullanırken artırılmış güvenlik, bölge tarafından engellenen içeriğe erişim ve uygun bir VPN kullanmanın diğer birçok faydasını değerlendirmek için göz önünde bulundurmanız gereken en iyi iki VPN seçeneğidir.

Her ikisi de ücretli servislerdir. CyberGhost'un yedi günlük ücretsiz denemesi ve TunnelBear'ın ücretsiz kullanıcılar için ayda 500MB veri hakkı vardır.

Tek soru, hangi VPN hizmeti sizin için uygun? İşte size karar vermek için CyberGhost ve Tunnelbear'ın yan yana karşılaştırmamız.

Fiyat ve Kullanışlılık Durumu

CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost, bir yıl peşin ($6 / ay) ve iki yıl peşin ($3.50 / ay) satın alırsanız büyük bir indirim alırsanız, yüksek bir indirim ile tek bir premium VPN planına ($12 / ay) sahiptir. Bütün bunlar 30 günlük para iade garantisi ile.

CyberGhost ile her biri aktif bir VPN bağlantısına sahip 5 adede kadar eş zamanlı cihaz kullanabilirsiniz.
CyberGhost’un ağı, Antarktika dışındaki tüm kıtalarda dünya çapında 59 ülkede yaklaşık 1.200 sunucu sağlıyor.

Ücretli plan, sınırsız bant genişliği ve trafik sağlar.

TunnelBear

TunnelBear
TunnelBear, bir yıl peşin alırsanız ($4.16 / ay) tek bir prim VPN planına ($10 / ay) sahiptir.
Bu, CyberGhost'dan biraz daha uygun maliyetli, ancak karar verici bir faktör olmak için yeterli değil. TunnelBear herhangi bir para iadesi garantisi veya geri ödeme sunmamaktadır.

TunnelBear ile hepsinde aktif VPN bağlantılarına sahip 5 adede kadar eşzamanlı cihaz kullanabiliyorsunuz. TunnelBear’ın ağı, CyberGhost’unki kadar geniş değil ama 22 ülkede hala mevcut. Gerçek sunucu sayısı bilinmiyor.

Ücretli plan, sınırsız bant genişliği ve trafik sağlar.

Kullanım kolaylığı

CyberGhost

CyberGhost
CyberGhost, Windows, Mac, Linux, Android, iOS ve çoğu yönlendiricilerde kullanılabilir.

CyberGhost istemcisini kullanmak daha kolay olamazdı. Kurulum işlemi çok kolaydır. Sistem başlangıcında otomatik başlatma, lansman sırasında otomatik bağlantı kurma seçeneğiniz vardır.

Ayarları doğrudan gösterge tablosunda ve hazır olduğunuzda değiştirebilirsiniz. Sadece “Başlamak için Buraya Tıklayın” düğmesine tıklayın. Belirli bir ülkeye veya sunucuya bağlanmak isterseniz, orası da doğrudur.

TunnelBear

TunnelBear
TunnelBear, Windows, Mac, Android ve iOS'ta kullanılabilir.
Web trafiğinizin yalnızca tarayıcınız dışındaki uygulamaları etkilemeden bir VPN bağlantısından geçmesini istiyorsanız, Chrome ve Opera için tarayıcı uzantıları olarak da kullanılabilir.

Arabirim farklı, ancak TunnelBear CyberGhost olarak kullanmak kadar kolay. Sistem tepsisindeki simgesine tıklamak, bir ülke seçip bağlantıyı açıp kapatabileceğiniz bir gösterge tablosu getirir. Yapman gereken başka bir şey yok.

Hız ve performans
CyberGhost ve TunnelBear'a bağlıyken normal internet hızını hızlarla karşılaştırdık ve üç farklı hız testi hizmeti kullandık: Speedtest, TestMyNet ve Speakeasy.

Normal olmayan bir VPN bağlantısı:

Hız testi: 27.3 Mbps / 6.0 Mbps
TestMyNet: 20.0 Mbps / 5.4 Mbps
Speakeasy: 25.5 Mbps / 5.8 Mbps

CyberGhost bağlantısı:

Hız testi: 27.2 Mbps / 5.5 Mbps
TestMyNet: 23,9 Mbps / 4.0 Mbps
Speakeasy: 24.0 Mbps / 5.3 Mbps

TunnelBear bağlantısı:

Hız testi: 25,7 Mbps / 5,7 Mbps
TestMyNet: 20.4 Mbps / 4.6 Mbps
Speakeasy: 24.3 Mbps / 5.2 Mbps

Fizik yasaları ve internetin çalışma prensibinden dolayı, bir bağlantının hızını test ederken her zaman bir miktar farklılık olacaktır. Ve bu VPN'ler şifrelendiğinden, bağlantı kurulduğunda hızda hafif bir düşüş görmeyi bekleriz.

Hem CyberGhost hem de TunnelBear mükemmel hız ve performans sunar.

Güvenlik ve Gizlilik

CyberGhost
CyberGhost, desteklenen tüm platformlarda OpenVPN protokolünü kullanır; bu, şu anda mevcut olan en güçlü ve en güvenli VPN protokolüdür. CyberGhost istemcisini kullanmak istemiyorsanız, OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP veya IPSec protokollerini kullanarak başka bir yolla bir VPN bağlantısı kurabilirsiniz.

CyberGhost 256 bit AES şifrelemesini destekler.

Önemli olarak, CyberGhost sıkı bir günlüğe kaydetme politikasına sahiptir: IP adresleri, sunucu bağlantıları, giriş ve çıkış süreleri, trafik verileri ve sunucuların üzerinden iletilen diğer tüm bilgiler tamamen göz ardı edilir - ne gözlemlenir ne de kaydedilir. Kaydedilen tek veri parçası, o gün CyberGhost'u kullanıp kullanmadığınızı görmek için günde bir kez kontrol olup, bu bilgiler 24 saat içinde silinir.
Diğer önemli özellikler arasında, DNS ve IP sızıntı koruması ve VPN bağlantısı kesilirse (korunmasız trafiğin yanlışlıkla iletilmesini önlemek için) tüm internet bağlantınızı durduran otomatik bir atlama anahtarı vardır. CyberGhost gizlilik açısından güvenli bir ülke olan Romanya'da yerleşiktir.

TunnelBear
TunnelBear, Windows, Mac ve Android'de kullanıldığında varsayılan olarak OpenVPN protokolüne izin verir ancak iOS'ta kullanıldığında IKEv2'ye yerleşir. IKEv2 ile gizlilikle ilgili ciddi bir olumsuzluk söz konusudur, bu yüzden mümkün olduğunda kaçınmanızı öneririz.

TunnelBear 256 bit AES şifrelemesini destekler.

Bu arada, TunnelBear bazı verileri günlüğe kaydeder: İşletim sistemi sürümü, istemci uygulaması sürümü, bu ay bağlandığınız, bu ay ne kadar veri kullandığınız ve ödeme / işlem bilgileri. Aşağıdaki veriler KAYDEDİLEMEZ: IP adresleri, DNS sorguları veya trafik içeriği.
Diğer önemli özellikler arasında, Güvenli Ağlar'ın (TunnelBear, güvenilen ağlar listenizde olmayan bir ağa bağlanırsanız otomatik olarak açılır) olan Vigilant Modu (TünelBear'ın bağlantısı kesilirse tüm gelen ve giden trafiği engeller) içerir. TunnelBear, beş gözlü bir ülke olan Kanada'da bulunuyor.

Diğer Özellikler ve Notlar

CyberGhost
CyberGhost, Netflix'te engelleme bölgesini başarıyla atlar ancak Hulu için DEĞİL. Diğer sitelerdeki bölge tarafından engellenen içeriğe erişime izin verir.

CyberGhost, ABD, Çin, Rusya ve Singapur'da bulunanlar dışındaki tüm sunucularında ücretli kullanıcılar için torrent desteği sağlıyor.
CyberGhost'un diğer kullanışlı özellikleri arasında şunlar yer alır: Web'de gezinirken reklamları ve izleyicileri kaldırma, kötü amaçlı yazılım barındıran web sitelerine karşı koruma, HTTPS'yi zorla kullanma ve web trafiği sıkıştırmasını daha az veri kullanmak için kullanma seçeneği.

TunnelBear
Ne yazık ki, TunnelBear, Netflix veya Hulu'da bölge engellemeyi SAĞLAMIYOR.

TunnelBear ayrıca torrentlemeyi desteklemiyor. Tüm eşler arası dosya paylaşım bağlantı noktaları bağlandığında engellenir.

Ancak, VPN bağlantınızı “karıştıran” GhostBear adlı isteğe bağlı bir özelliğe sahiptir; böylece, VPN'nin arkasında olduğunuzu, ancak yalnızca Windows, Mac ve Android istemcilerinde bulunduğunu tespit etmek için hükümetlerin ve ISS'lerin daha zor zamanları vardır.

CyberGhost vs TunnelBear: Kazanan…

VPN hizmeti kötü olsa da, bunlardan biri açıkça üstün - ve bu da ihmal edilebilir derecede daha pahalı olan ancak bu avantajları sunan CyberGhost'dur:

 • Gizlilik açısından güvenli bir ülkede
 • Daha fazla ülkede daha fazla sunucu
 • Linux ve yönlendiricilerde kullanılabilir
 • iOS dahil, tüm desteklenen platformlarda OpenVPN
 • Kesintisiz günlüğe kaydetme politikası
 • DNS ve IP sızıntı koruması
 • Torrenting'i destekler ve Netflix'in bölgesini engeller!

Tunnelbear'ı tercih etmenin tek nedeni, hükümetlerin ve ISS'lerin VPN kullanımını algılamasını engellemek için GhostBear özelliğine ihtiyacınız varsa veya Güvenilir Ağlar özelliğini gerçekten istiyorsanız (ki bu oldukça uygun bir özelliktir).

Ama paramız için CyberGhost'u tercih ediyoruz. 2 yıllık plan, en üst düzey VPN sağlayıcıları arasında bulabileceğiniz en ucuz planlardan biridir ve biz önerdiğimiz budur.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 436 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" CyberGhost vs TunnelBear: Hangi VPN sizin için daha iyi? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere CyberGhost vs TunnelBear: Hangi VPN sizin için daha iyi? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda CyberGhost vs TunnelBear: Hangi VPN sizin için daha iyi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Vuubi Kadın