Doğa dostu bir yaşam şu anda oldukça önemlidir. Tabii ki bu, enerji tasarrufu ve çevreyi koruma ile ilgilidir. Ama, aynı zamanda size tasarruf sağlar. Daha az enerji harcarsınız ve böylece ısıtma, gaz ve elektrikten tasarruf edersiniz. Ayrıca yeşili severek yaşadığınız gezegene faydanız olur. Bu yüzden sürdürülebilirlik için, daha çevre dostu, daha sağlıklı ve daha dikkatli bir yaşam tarzı benimsemenize yardımcı olacak bir uygulama listesi hazırladık.

1. #Climate: Katılım İçin

İklim değişikliğine inanın yada inanmayın, #Climate uygulamasında birçok faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Bu uygulama, daha büyük bir iyiye doğru küçük adımlar atmakla ilgilidir.

#Climate, bir teknoloji topluluğunun yaptığı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Ana amacı, çevreye yardımcı olmak için katılabilceğiniz yeşil eylemleri bulmanıza yardımcı olmaktır. Profilinizi ilgilendiğiniz ve tutkulu olduğunuz konulara odaklayabilirsiniz. Ardından, uygulamaya giriş yaptığınızda, İlgi alanlarınıza göre sizin için önerilen eylemleri görürsünüz.

Bir sonraki adım, katılmak istediğiniz bir eylemi seçmektir. Bunlardan birini tamamladıktan sonra, sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca, işlemin başarısını takip etme ve ilham almak için kaç kişiden ilham aldığınızı görme seçeneği de vardır.

  • İndir: iOS (Ücretsiz)

2. JouleBug: Yeşil Alışkanlıkları Şekillendirmek İçin

JouleBug, doğa dostu alışkanlıklar oluşturmanıza yardımcı olan bir uygulama. Uygulama çeşitli rozetler ve yolun her adımında puan vererek daha sürdürülebilir olmaya teşvik edecektir. Böylece, araba sürmek yerine bisiklete binmek gibi eylemler için puan kazanacaksınız veya bir mağazaya yeniden kullanılabilir bir alışveriş çantası getirmek gibi.

Ayrıca, JouleBug, para tasarrufu yapmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Programı faturalarınızla senkronize edebilir ve her ay tasarruf ederek ne kadar para kazandığınızı görebilirsiniz. Arkadaşlarınıza arkadaşça bir yarışma unsuru eklemek için uygulamaya katılmalarını da isteyebilirsiniz. Bunun dışında, yaşam tarzınızı değiştirmek, bir başkasıyla birlikte yaptığınızda her zaman daha eğlenceli olur.

3. threadUP: Decluttering ve Geri Dönüşüm için

Bir sonraki seçimimiz binlerce marka ile bir moda satış mağazası olan thredUP. Uygulama neden bu listede? Çünkü kullanılmış giysileri temizlemeye ve geri dönüştürmeye yardımcı oluyor.

ThredUP temelde bir online alışveriş mağazası. Bunun dışında saatlerce alışveriş yapmak ve mükemmel parça için yüzlerce eşyayı aramak zorunda kalmazsınız. Evden çıkmadan istediğiniz her şeyi tarayabilirsiniz. Uygulamadaki öğelere göz atın veya maceraperest hissediyorsanız özel sürpriz kutularından birini seçin. Ve en iyi bölüm? Şirkete artık giymediğiniz kıyafetleri gönderebilir ve karşılığında mağaza kredisi veya para alabilirsiniz.

4. BlaBlaCar: Yol Arkadaşlığı için

Doğa dostu olmanın önemli bir adımı da araba kullanmamak. Bu size sadece bir sürü para tasarrufu kazandırmayacak, aynı zamanda CO2 emisyonlarını ve çevreye olan etkilerini azaltmaya da yardımcı olacak.

BlaBlaCar, Avrupa'daki ve dünyanın başka yerlerinde kullanılabilir. Bu uygulamanın yapımcıları sistemlerinin çok güvenli olduğunu iddia etse de, sürüş sırasında temel güvenlik önlemlerini unutmayın.

6. HowGood: Daha İyi Bakkal Alışverişi için

Satın aldığınız markete giren şeyin yalnızca sağlığınızı değil, aynı zamanda çevreyi de etkilediği sır değil.

HowGood ile bir ürünün barkodunu tarayabilir veya ürün bilgilerini bulmak için uygulamada arama yapabilirsiniz. Basit bir şekilde, uygulama size hem sağlığınız hem de çevreniz için ne kadar iyi bir şey olduğunu söyler. Uygulamada şu anda değerlendirilmiş yüz bin ürün var.

Puanlar, topluluk etkisi ve gıda işleme gibi faktörlerin bir kombinasyonuna dayanır. Bu uygulamayı kullanarak, ne yediğiniz ve çevrenizdeki dünyayı nasıl etkilediği hakkında bilgi sahibi olmak için iyi bir yoldur.

7. PaperKarma: Kağıt Atıklarını Azaltmak İçin

Önemsiz postalar herhangi bir biçimde can sıkıcıdır. Ancak işe yaramaz dergiler, broşürler ve kataloglar söz konusu olduğunda, çevre için daha kötüdür. Ama bunları çöp kutusuna atmaya karar vermeden önce bunları PaperKarma ile tarayın.

Uygulamanın görevi, önemsiz postalardan kurtulmak suretiyle kağıt atıklarını azaltmaktır. Bir dahaki sefere istenmeyen postalar aldığında, bir fotoğrafını çek. Adınızı, adresinizi ve gönderenin ayrıntılarını içerdiğinden emin olun. Bu, istenmeyen postalardan çıkmak için yapmanız gereken tek şey. PaperKarma gerisini sizin adınıza halleder. Uygulamaya ücretsiz olarak başlayabilirsiniz, ancak bir süre sonra bir aboneliğe geçmelisiniz. Sonuçta, süreç otomatik değil - aslında bunu sizin için yapmanız gerekiyor.

  • İndir: iOS | Android  (Ücretsiz deneme, abonelik gereklidir)

8. Good On You: Etik Moda İçin

Alışverişinizi geliştirmek istiyorsanız, etik alışveriş hakkında daha fazla şey öğrenerek ve markaların etik olarak kabul edildiğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Good On You bunu anlamaya yardımcı olabilir bir uygulama.

Uygulamanın kullanımı kolaydır. Tek yapmanız gereken uygulamayı bir marka adı veya ürün türü için aramaktır, ardından buna dokunup nasıl ücretlendirdiğinizi görmek. Derecelendirme puanları, markanın iş gücü, çevre ve hayvan hakları uygulamalarına dayanmaktadır.

Böylece markalar hakkında öğrendiğiniz bilgilere göre bilinçli satınalma kararları verebilirsiniz. Good On ayrıca, kullanıcıları için bazı indirimler sunuyor, böylece alışveriş yaparken para tasarrufu yapabilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 224 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Daha Çevre Dostu Bir Yaşam Tarzı için Ücretsiz Uygulamalar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Daha Çevre Dostu Bir Yaşam Tarzı için Ücretsiz Uygulamalar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daha Çevre Dostu Bir Yaşam Tarzı için Ücretsiz Uygulamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "