Daha İyi Bir E-posta Deneyimi İçin 7 iCloud Mail İpuçları

Daha İyi Bir E-posta Deneyimi İçin 7 iCloud Mail İpuçları
Image from pixabay.com

Apple kayıtlı her yeni Apple kimliği ile ücretsiz e-posta adresleri verir. Gmail gibi olan güçlü olmayabilir, ancak iCloud Mail hala yararlı bir e-posta hizmetidir. iCloud Mail adresinizi kullanmıyorsanız, bu ipuçları fikrinizi değiştirebilir.

1. iCloud.com ile Her Yerden Mail Erişimi

Muhtemelen iCloud Mail'i kullanmanın en iyi yolu bir tarayıcıdır. iCloud.com Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapıp Mail'i seçerseniz, geleneksel bir posta istemcisinin sağlayamadığı (Apple Mail dahil) birkaç özelliğe erişirsiniz.

iCloud Mail'in bu sürümü, yalnızca okunmamış mesajları göstermek için ekranın altındaki iyi bir arama motoruna ve filtreleme seçeneklerine sahiptir. Ayrıca mesajları sol taraftaki kenar çubuğunda oluşturduğunuz klasörlere sürükleyip bırakabilirsiniz.

Burada listelenen diğer tüm ipuçlarını, iCloud Mail'in web versiyonunda görebilirsiniz. Maalesef bu özelliklere mobil cihazdan erişemezsiniz. Bu nedenle Mac veya PC'nizdeki bir masaüstü tarayıcısından giriş yapmanız gerekir.

2. iCloud Mail takma adları Spam ile başa çıkabilir

Takma adlar, üç adete kadar @icloud.com e-posta adresi oluşturmanıza olanak tanır. Bunları devre dışı bırakmaya karar verene kadar bu diğer adreslere gönderilen tüm e-postaları alacaksınız. Ayrıca istenmeyen iletilerin görünmesini kaldırmak için gelen kutunuzu takma adla da filtreleyebilirsiniz.

Takma adlar, spam'e (tek kullanımlık bir e-posta hizmetine gerek kalmadan) karşı oldukça yararlı bir engel oluşturur. Bir hizmete kaydolurken gerçek e-posta adresinizi vermekten endişe ediyorsanız, bunun yerine bir takma ad verebilirsiniz. Takma adı daha sonraki bir tarihte devre dışı bırakabilirsiniz (ya da basitçe filtreleyebilirsiniz).

Takma ad oluşturmak için iCloud.com'a giriş yapın ve Mail'i tıklayın. Ekranın sol alt köşesindeki dişli simgesini tıklayın ve Tercihler'i seçin. Hesapları ve ardından bir takma ad ekle'yi seçin, ardından uygun bir takma ad seçin. Sadece @icloud.com e-posta takma adlarını kaydedebilirsiniz .

3. iCloud Mail için Kurallar Oluşturma

Kurallar, Gmail'i güçlü bir posta istemcisi yapan özelliklerden biridir. Bunlar postaları belirli klasörlere yönlendirmenize veya gelen kutusunu tamamen atlamanıza olanak tanır. Konu satırı, kaynak e-posta adresi ya da takma adlarınızdan birine yönlendirilmiş gibi ölçütlere göre filtreleyebilirsiniz.

iCloud Mail'de giriş yaparak kurallar oluşturabilirsiniz. Sol alt köşedeki dişli simgesini tıklayın ve ardından Tercihler'i seçin. Kurallar'ı seçin ve Kural Ekle'yi tıklayın. Şimdi gelen posta kriterlerini ve ardından istenen eylemi ayarlayın, ardından Bitti ile kaydedin.

Bu kurallar tüm cihazlarınız için geçerlidir.

4. Mail Drop ile Büyük Dosyaları Gönder

iCloud Mail'i kullanarak 5GB'a kadar boyutta dosya gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Mail Drop adlı bir özelliği kullanarak, iCloud Mail dosyanızı bulutta saklar ve alıcının e-postanızda bulunan bir bağlantıyı kullanarak indirmesini sağlar. Apple, Posta Eklemenin başlaması için maksimum ekin ne kadar büyük olduğunu belirtmez. Mail Drop kullanarak gönderdiğiniz tüm dosyalar yalnızca 30 gün boyunca indirilebilecek.

Kullanmadan önce bu özelliği açmanız gerekebilir. iCloud.com'a giriş yapın, Mail'e tıklayın. Sol alt köşedeki dişli çarkı tıklayın ve ardından Tercihler'i seçin. Oluşturma altında, büyük ekleri gönderirken Mail Drop Kullan'ı etkinleştirin.

E-posta mesajınıza bir dosya eklemek için, oluştururken mesaja dosyayı sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Ayrıca Ekle düğmesine de tıklayabilirsiniz (bir ataç gibi görünür) ve bu yöntemi kullanarak bir dosya seçebilirsiniz.

5. iCloud Mail Yönlendirme

En kullanışlı posta kurallarından biri, gelen tüm postaları başka bir e-posta adresine iletme kabiliyetidir. Bu, iCloud postanızı kontrol etmeniz gerekmediği anlamına gelir ve bunun yerine diğer hesaplarınız için bir takma ad olarak kullanabilirsiniz.

Bunu iCloud Mail kuralları kullanarak kolayca ayarlayabilirsiniz. iCloud.com'a giriş yapın, Mail'e tıklayın. Sol alt köşedeki dişli simgesini tıklayın ve ardından Kurallar'ı seçin. Altında bir ileti seçilmişse, iCloud Mail e-posta adresinizi ilk alana girin.

Bir sonraki alanda daha sonra bir e-posta adresi için ileri seçin ve okundu olarak işaretleyin, ardından aşağıdaki alanda mesajlarınızı almak istediğiniz e-posta adresini girin. Şimdi gelen tüm iCloud postanız ana e-posta hesabınıza iletilecektir.

Gmail'i kullanarak, bu gelen iletileri daha fazla filtreleyebilirsiniz. Ve iCloud Mail'inizi bir takma ad olarak kullanıyor ve spam almaya başlarsanız, bu kuralı her zaman silebilirsiniz.

6. Bir Otomatik Yanıtlayıcıyı iCloud Mail'de Kurun

Otomatik yanıtlayıcı olmayan bir e-posta istemcisi var mıdır? Apple'ın iCloud Mail otomatik yanıtlayıcısı güzel değil ama iş görür. Ofis dışındayken işe başlayan bir günlük otomatik yanıtlayıcı ayarlayamazsınız, ancak yoldayken iletilere yanıt veren bir otomatik yanıtlayıcı kurabilirsiniz.

iCloud.com'a giriş yapın, Mail'e tıklayın. Sol alt köşede, Tercihler'i tıklayın. Sonraki Vacation tıklayıp etkinleştir.

Son olarak, bu dönemde sizinle iletişim kurmaya çalışan herkese göndermek istediğiniz mesajı ekleyin.

7. iCloud Mail'de Tüm Posta Geçmişinizi İndirin

Arşivleme amacıyla iCloud Mail'inizin tüm içeriğini indirmek isterseniz, verilerinizi Apple'ın bir kopyasını isteyerek yapabilirsiniz. Her şeyi indirmek için normal bir masaüstü e-posta istemcisi de yapılandırabilir ve ardından bunu kullanarak arşivleyebilirsiniz.

Bir veri isteği yapmak için privacy.apple.com adresine gidin ve Apple ID'nizle giriş yapın. Ardından verilerinizin bir kopyasını edinin, Başla'yı tıklatın, sonra sayfanın altına gidin ve iCloud Mail'i kontrol edin. iCloud Drive içeriğiniz, iCloud Photo Library'niz veya Apple'ın kendi sunucularında tuttuğu kişisel veriler gibi başka bir verinin bir kopyasını indirmek isterseniz, onu indirmeye ekleyin.

Devam edin, ardından Apple'ın teslim edeceği arşiv dosyaları için bir indirme boyutu belirtin. Son olarak, İsteği tamamlayın ve bekleyin. Apple verileri hazırlamak için birkaç gün sürecek, ardından indirme işleminizin hazır olduğunu bildiren bir e-posta alacaksınız. Daha sonra indirmeye başlamak için Apple'ın gizlilik sitesine geri giriş yapabilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile