Ogznet.com

Eğer gelecek yılın öncekinden daha iyi olmasını istiyorsanız, iyi bir görüntüden daha fazlasına ihtiyacınız var - yıl boyunca motive olmanın sağlam bir planına ve yoluna ihtiyacınız var. İşte size daha fazla paradan tasarruf etmenizi, organize olmanızı, daha iyi yemek pişirmenizi ve daha fazlasını yapabilmenizi sağlayacak 52 haftalık hedefler.

Aşağıdaki zorluklardan bazıları grup desteği ve haftalık e-posta hatırlatıcıları sunar. Mücadelenizi gerçekleştirmek için belirli bir gün ve zaman planlamak ve her gün göreceğiniz bir yere bir kontrol listesi veya başka bir hatırlatma göndermek muhtemelen iyi bir fikirdir. Bu şekilde, Aralık ayı geldiğinde (çok uzakta!), meydan okuma görevlerini bir alışkanlık haline getirmiş olacaksın.

Para: Kolayca Yaklaşık 1.400 TL Tasarruf Edin

52 Haftalık Para Mücadelesi, haftalık zorlukların daha fazlasını elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğinin mükemmel bir örneğidir. Bu mücadele, küçük bir depozito ile başlar, her hafta depozito miktarını bir Lira arttırır ve birikim kartopunu izlersiniz. Zaten gelirinizin bir yüzdesini otomatik olarak kurtarıyor olsanız bile, bu zorluk daha fazla tasarruf etmenizi teşvik eder.

Ev: 52 Haftada Evinizi Düzenleyin

Komple ev organizasyonu bir gecede gerçekleşmez. Bununla birlikte, bir yıl boyunca, sadece evinizi tamamen organize etmekle kalmaz, evinizi bunun ötesinde organize etmenize yardımcı olacak alışkanlıkları ve rutinleri yavaş yavaş geliştirirsiniz. Ev Depolama Çözümleri'nden (İngilizce) alınan bu plan, size ipuçları ve e-posta hatırlatmalarıyla birlikte haftalık düzenleme görevleriyle yola çıkacak.

Yemek: 52 Hafta Yeni Yiyecek

Yemek yapmak monoton olabilir veya bir angarya gibi hissedebilirsiniz. Ancak, kendinize - başkalarıyla - meydan okuyorsanız, bir malzemeyi yaratıcı bir şekilde kullanmak veya her hafta yeni bir teknik denemek için, yemek pişirme bu yıl düpedüz eğlence haline gelebilir.

Kendi yemek fikirlerinizle ilgilenmiyorsanız, aynı yemekleri tekrar tekrar yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Okuma: Her Hafta Yeni Bir Kitap

Amacınız daha fazla okumak olduğunda, organize olmanıza ve bir plan yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca, yıl boyunca okunacak uzun bir kitap listesine sahip olmanıza yardımcı olur.

Sağlık: Yıl Boyunca Egzersiz Programı

Bu yıl egzersiz rutininizi değiştirin. Bunlara, bazı ciddi ağırlık antrenmanları içeren tam vücut antrenmanları dahildir, ancak haftalık zorluklar yıl boyunca birbirleri üzerine kurulur.

Programlama: Kodu Öğrenin
Bu yıl kararlarınızdan biri kodlamayı öğrenmekse, tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak bir ton kaynağınız var. Bir yıl süren bir program için, Codecademy gibi bir şeye katılmak kolaydır. Başka bir kaynak ise dream.in.code'un 52 Haftalık Kod forumu; bu da eski bir zorluktur, ancak konudaki 52 haftalık programlama zorluklarının tümünü bulacaksınız.

Diğer Her Şey: 52 Haftada 52 Yapılacak Şeyler

Tabii ki, gelecek yılda yapmak istediğiniz her şey haftalık (veya aylık veya günlük ) bir zorluğa dönüşebilir. En önemli şey, bir planla başlamak ve gerçekte vakti ayarlamaktır. Listenizdeki şeyleri aşmak ve tüm yıl boyunca nasıl ilerlediğinizi görmek ilham vericidir.