Daha Verimli Bir Yıl İçin 52 Haftalık Hedefler

Daha Verimli Bir Yıl İçin 52 Haftalık Hedefler

/ Okuma süresi: 3 dk, 8 sn / Yorum (0)
A A A

Eğer gelecek yılın öncekinden daha iyi olmasını istiyorsanız, iyi bir görüntüden daha fazlasına ihtiyacınız var - yıl boyunca motive olmanın sağlam bir planına ve yoluna ihtiyacınız var. İşte size daha fazla paradan tasarruf etmenizi, organize olmanızı, daha iyi yemek pişirmenizi ve daha fazlasını yapabilmenizi sağlayacak 52 haftalık hedefler.

Aşağıdaki zorluklardan bazıları grup desteği ve haftalık e-posta hatırlatıcıları sunar. Mücadelenizi gerçekleştirmek için belirli bir gün ve zaman planlamak ve her gün göreceğiniz bir yere bir kontrol listesi veya başka bir hatırlatma göndermek muhtemelen iyi bir fikirdir. Bu şekilde, Aralık ayı geldiğinde (çok uzakta!), meydan okuma görevlerini bir alışkanlık haline getirmiş olacaksın.

Para: Kolayca Yaklaşık 1.400 TL Tasarruf Edin

52 Haftalık Para Mücadelesi, haftalık zorlukların daha fazlasını elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğinin mükemmel bir örneğidir. Bu mücadele, küçük bir depozito ile başlar, her hafta depozito miktarını bir Lira arttırır ve birikim kartopunu izlersiniz. Zaten gelirinizin bir yüzdesini otomatik olarak kurtarıyor olsanız bile, bu zorluk daha fazla tasarruf etmenizi teşvik eder.

Ev: 52 Haftada Evinizi Düzenleyin

Komple ev organizasyonu bir gecede gerçekleşmez. Bununla birlikte, bir yıl boyunca, sadece evinizi tamamen organize etmekle kalmaz, evinizi bunun ötesinde organize etmenize yardımcı olacak alışkanlıkları ve rutinleri yavaş yavaş geliştirirsiniz. Ev Depolama Çözümleri'nden (İngilizce) alınan bu plan, size ipuçları ve e-posta hatırlatmalarıyla birlikte haftalık düzenleme görevleriyle yola çıkacak.

Yemek: 52 Hafta Yeni Yiyecek

Yemek yapmak monoton olabilir veya bir angarya gibi hissedebilirsiniz. Ancak, kendinize - başkalarıyla - meydan okuyorsanız, bir malzemeyi yaratıcı bir şekilde kullanmak veya her hafta yeni bir teknik denemek için, yemek pişirme bu yıl düpedüz eğlence haline gelebilir.

Kendi yemek fikirlerinizle ilgilenmiyorsanız, aynı yemekleri tekrar tekrar yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Okuma: Her Hafta Yeni Bir Kitap

Amacınız daha fazla okumak olduğunda, organize olmanıza ve bir plan yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca, yıl boyunca okunacak uzun bir kitap listesine sahip olmanıza yardımcı olur.

Sağlık: Yıl Boyunca Egzersiz Programı

Bu yıl egzersiz rutininizi değiştirin. Bunlara, bazı ciddi ağırlık antrenmanları içeren tam vücut antrenmanları dahildir, ancak haftalık zorluklar yıl boyunca birbirleri üzerine kurulur.

Programlama: Kodu Öğrenin
Bu yıl kararlarınızdan biri kodlamayı öğrenmekse, tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak bir ton kaynağınız var. Bir yıl süren bir program için, Codecademy gibi bir şeye katılmak kolaydır. Başka bir kaynak ise dream.in.code'un 52 Haftalık Kod forumu; bu da eski bir zorluktur, ancak konudaki 52 haftalık programlama zorluklarının tümünü bulacaksınız.

Diğer Her Şey: 52 Haftada 52 Yapılacak Şeyler

Tabii ki, gelecek yılda yapmak istediğiniz her şey haftalık (veya aylık veya günlük ) bir zorluğa dönüşebilir. En önemli şey, bir planla başlamak ve gerçekte vakti ayarlamaktır. Listenizdeki şeyleri aşmak ve tüm yıl boyunca nasıl ilerlediğinizi görmek ilham vericidir.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 132 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Daha Verimli Bir Yıl İçin 52 Haftalık Hedefler konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Daha Verimli Bir Yıl İçin 52 Haftalık Hedefler ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Daha Verimli Bir Yıl İçin 52 Haftalık Hedefler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.