DB Backup Tool - PHP Veritabanı Yedekleme Scripti

DB Backup Tool - PHP Veritabanı Yedekleme Scripti

DB Backup Tool, hosting paketinizdeki / web sitenizdeki MySQL veritabanlarını kolayca yedeklemenizi sağlayan ücretsiz bir php scrptidir.

Web sitelerinin veritabanlarının düzenli olarak yedeklenmesi oldukça önemlidir (bir web sitesinin arızalanması durumunda veya herhangi bir eski verilerin geri yüklenmesi gerektiğinde gelecekteki verilerin kaybolmasını önlemek için), ancak hosting paketi kontrol panellerinin varsayılan özelliklerini kullanarak bunu yapmak bazen zor veya uzun bir süreçten dolayı, birçok kişi bunu atlıyor ya da hiç yapmıyor.
DB Yedekleme Aracı ile veritabanınızın bir yedeğini tek bir tıklamayla karşıdan yükleyebilir, ayrıca sıkıştırılmış bir dosya olarak indirebilirsiniz. Dosyayı zip dosyasına kaydedin ve bilgisayarınıza kaydedin veya posta kutunuza doğrudan e-posta ile gönderin.

Veritabanlarınızın kolay yedeklenmesi
DB Yedekleme Aracı ile sitenizdeki veritabanlarını bir liste olarak görürsünüz - bir veritabanını yedeklemek için veritabanı adını tıklamanız yeterlidir. Yönetici paneli bir parola ile korunur ve daha iyi güvenlik için, yükleme klasörünü tercih ettiğiniz herhangi bir adla yeniden adlandırabilirsiniz.

Yedekleme için farklı seçenekler
DB Yedekleme Aracı ile veritabanınızı yedeklemek için farklı seçenekler arasında seçim yapabilirsiniz:
1) Veritabanının MySQL dökümünü oluşturun ve indirin
2) Sıkıştırılmış bir .zip dosyası oluşturun.
3) Bir MySQL dökümü oluşturun ve tercih edilen bir e-posta adresine gönderin.
4) Bir .zip dosyası oluşturun ve bir e-postaya gönderin.

Kolay yapılandırma
Farklı konfigürasyon ayarları yönetici panelinden kolayca değiştirilebilir - MySQL kullanıcı adı, sunucu ve şifresini ayarlamak, yöneticinin kullanıcı adını ve şifresini değiştirmek ve ayrıca kullanılacak SMTP sunucusunu yapılandırmak mümkündür (Gmail ve benzeri gibi harici SMTP sunucuları da Kullanılabilir)

Basit ve hızlı kurulum
DB Yedekleme Aracı'nın kurulumu, dosyalarını tercih ettiğiniz klasöre indirmek ve kopyalamak / yüklemek kadar kolaydır - web yükleyici veya başka bir yükleme gerekli değildir. Web sitenize herhangi bir alt klasör koyabilirsiniz ve istediğiniz alt klasör adı için ayarlayabilirsiniz.

Yedeklemeyi e-posta, veritabanı sıkıştırması ile gönder
Veritabanı yedeklerini posta kutunuza gönderme işlevselliğiyle (örneğin, Gmail veya benzeri) yedekleri alternatif konuma kaydedebilirsiniz (sabit sürücünüzün çökmesi durumunda). Zip dosyalarını sıkıştırmak için yerleşik özellik veritabanı dosyalarını büyük ölçüde yedek dosya boyutlarını azaltmanıza izin verir.

Duyarlı (mobil uyumlu) tasarım
Komut, duyarlı / mobil uyumlu bir tasarım kullanıyor, böylece akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden de kolayca erişebilir ve veritabanlarınızı mobil cihazlardan da yedekleyebilirsiniz.

Demo adresi: http://demos.netartmedia.net/dbbackup-demo

Kullanıcı adı: administrator  Şifre: abc123


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 485 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" DB Backup Tool - PHP Veritabanı Yedekleme Scripti konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere DB Backup Tool - PHP Veritabanı Yedekleme Scripti ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda DB Backup Tool - PHP Veritabanı Yedekleme Scripti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "