Ogznet.com
Dijital Dünyada SEO ile Gücünüze Güç Katın Paylaş:

Dijital Dünyada SEO ile Gücünüze Güç Katın

Dijital Dünyada SEO ile Gücünüze Güç Katın

Gelişen teknoloji ile birlikte artan internet kullanımı firmaları dijitalleşmeye doğru kaydırdı ve bu da dijital pazarlamanın doğmasına neden oldu. Dijital pazarlama denilince akla ilk gelen tekniklerden birisi olan SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) firmalar için artık zorunluluk haline geldi. Sadece web sitesini kurmak dijital dünyada satış ve karlılık için yeterli değil. Sitenizin Arama motorlarına uygun olup olmadığını kontrol etmek, sitenizin online itibarını sağlamak ve tanıtımını yapmak için SEO en önemli dijital pazarlama araçlarından birisi oldu. SEO, internet sitenizi arama motorları kriterlerine göre düzenleyerek üst sıralara çıkarma işlemlerinin tümünü denmektedir.

SEO ile Cironuzu Artırın

Web sitenizi dükkkanınız olarak düşünün. Herkes gibi satışlarınızı artırmak istiyorsunuz ancak dükkanınız çok da işlek bir yerde değil. SEO bu konuda sizlere yardımcı oluyor. Çok görünür ve işlek bir yerde olmasınız bile dükkanınızın hem içini hem de dışımı süslüyor. Bundan sonra yapılacak olan tek işlem işletmenin tanıtımı. Doğru yapılacak olan çalışmalar ile birlikte tüm bu işlemlerin sonucunda hedeflediğiniz noktalara gelip cironuzu artıracaksınız.

Seozof

Her internet kullanıcısı arama motorunda bir şey aradığı zaman öncelikli olarak ilk 3 sıradaki sonuçları tıklayarak aradıklarını bulmaya çalışıyor. Çok nadiren diğer sayfalara gidip oradaki siteleri ziyaret ediyorlar. Dijital dünyada artan rekabet ile birlikte artık işletmelerin ilk sayfada olmaları oldukça önemli bir konu haline geldi. Özellikle dijital satışlarını artırmayı hedefleyen işletmeler için SEO bir zorunluluk ve bütçelerini ayarlarken anlık değil geleceğe yönelik düşünerek pazarlama bütçelerinde önceliği SEO hizmeti çalışmalarına vermek her zaman daha avantajlıdır.

Şimdiyi Değil Geleceği Kurtarın

Yapılan araştırmalar ile birlikte artık ve günümüzde artan salgın hastalık tehlikesinide göz önüne alırsak dijitalleşme sürecine girmeyen işletmeler kaybetme ile karşıya karşıya kalacaklar. Bir çok işletmenin yenilikçi fikir ve düşünceleri hayata geçirmek ve farklılaşma adına çok farklı projeleri hayata geçirmeleri her zaman onları sektörde ayakta tutmaya yetecektir. Yapılacak olan her projenin duyulması içinde mutlaka bir pazarlama aracına ihtiyacı vardır. Arama motorunda önde olmak, markanızı bilinir hale getirmek, işletmeyi daha da güçlendirecek ve geleceğinizi kurtaracaksınız.

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Web sitesi optimizasyonu yapılırken hem site içi hem de site dışı kriterlere göre siteniz taranır. Site içi optimizasyon işlemleri yapılırken, arama motorlarının kriterleri göz önünde bulundurularak düzenlemeleri yapılır. Örnek olarak SSL kullanımı günümüz web sitelerinde çok da fazla önemsenmese de artık bir sıralama faktörüdür ve siteniz için güvenilirlik konusunda da olmazsa olmaz kriterlerin başında yer alır. Yine sitenizin mobil uyumlu olup olmadığı ve sitenizin hızlı açılması gibi faktörleri tek tek inceleyip gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Eğer siteniz yavaş açılıyorsa diğer kriterler ne kadar doğru olursa olsun, kullanıcı deneyimi kötü olacağı için hem ziyaretçi kaybı yaşayacaksınız hem de siteniz sıralamalarda istenilen noktada olmayacak.

Site içi hataları minimum seviyeye indirdikten sonra site dışı çalışmalara ağırlık verilir. Bu çalışmalar genellikle marka bilinirliğini artırmaya, domain kalitesini yükseltmeye, ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çalışmaları kapsamaktadır. Kaliteli siteler üzerinden sitenizin tanıtımının yapılması, sitenizi tavsiye edecek kaliteli siteler bulunması gibi çalışmalara ağırlık verilmektedir.

Doğru Ajans ile Çalışın

Dijital pazarlama sürecinde en çok karşılaşılan hatalardan birisi de doğru kişiler ile çalışma yapılmaması ve SEO'nun etkilerinin az olduğu düşünülmesi geliyor. Aksine SEO doğru çalışmalar ile yapılırsa tüm pazarlama araçlarından daha kalıcı ve etkilidir. Seozof doğru ve hedef odaklı çalışmalar ile müşterilerine en iyi sonuçları vaad ediyor. İnternet üzerinde kaybolmak istemiyorsanız Seozof ile iletişim kurun!

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!