Ogznet.com
Dijital saatler hakkında Paylaş:

Dijital saatler hakkında

Dijital saatler hakkında

Aşağıdaki yazımızda dijital saatlerin evrimini ele alacağız.

İlk likit kristal (LCD) ekranlı saat 1972 yılında piyasaya sürüldü. Texas-Instruments (TI) 1976 yılında LED ekranlı saati çıkarması, adeta devrim oldu. 1980 yılların plastik kasa LCD saatlerin çıkması ile fiyatlar oldukça aşağılara inmeye başladı. 1970 kuşağı iyi hatırlayacaktır, Stempo markası, oldukça uygun fiyatlarla inanılmaz satış adetleri yakalamıştır. Sadece saat ve tarih gösteren metal saatler o dönemlerde oldukça popülerdi.

Casio Saatler

Casio markası tartışmasız bu konuda lider. Hesap makineli, data bank, tv kumanda edebilen, tansiyon ölçen, kameralı v.b birçok modeller yıllarca kollarımızdaydı. Hatta asker saati olarak herkesin çok iyi bildiği saatler, günümüzde retro serisi olarak oldukça talep görmekte. Tabi aslına sadık kalarak çok farklı materyal ve renk alternafileri ile satışa sunuluyor.

Dijital Kol saati Modelleri

Teknoloji ve üretim imkanlarının ilermesi modelleri çok başka noktalara taşıdı. Eğer outdoor sporla ilgileniyorsanız Casio, Suunto, Garmin gibi markalar lider. İçlerindeki minik sensörler sayesinde, yükseklik, hava basıncı/sıcaklığı v.b değerleri ekranda görebilirsiniz. Casio Gshock serisi ise sağlamlığı ile ön plana çıkıyor. Koleksiyonun nerdeyse tamamı 200 M su geçirmezlik sınıfında. Tasarımları özellikle gençleri oldukça cezbediyor.

Dijital Kol saati Modelleri

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki telefonların çıkması saat piyasasını belirli bir süre önemli ölçüde etkilemiştir. Özellikle akıllı telefonlar uygulamaları ile birçok ihtiyaç duyulan özelliği bize sunuyor. Son birkaç yıldır akıllı saatler sektörde yerini almaya başladı. Tabi şarj sürelerinin kısıtlı olması, en büyük handikapı. Akıllı saatler, normal saatlerin yerini alacağı konusunda oldukça endişe duyuldu. Dijital olmayan lüks kol saatleri ikonik bir moda ifadesi olmaya devam ediyor.

Modelleri ve özelliklerini incelemek ve satın almak için,

https://www.gunduzsaat.com.tr/dijital-saat sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!