Ogznet.com
En Çok Sorulan Diş Beyazlatma Soruları ve Cevapları Paylaş:

En Çok Sorulan Diş Beyazlatma Soruları ve Cevapları

En Çok Sorulan Diş Beyazlatma Soruları ve Cevapları

Diş beyazlatma işlemi hangi yaşlarda yapılabilir?

Diş beyazlatma işlemi ağız, çene, kemik ve diş gelişimi tamamlanmış tüm bireylerde uygulanabilir. Etik olarak 18 yaş üstü bireylerde hamilelik ve lohusalık durumu söz konusu değil ise diş beyazlatma işleminin uygulanmasında bir sakınca yoktur. Ancak diş beyazlatma işlemi öncesinde diş hekimi tarafından muayene şarttır. Hekiminizin sizin için bu tedaviyi uygun görmesi ve beklentileriniz ile uyumlu bulması önemlidir.

Diş beyazlatma işlemi ne kadar sıklıkla tekrarlanabilir?

Diş beyazlatma işleminin tekrar süresi kişinin beklentilerine ve hekiminizin onayına bağlıdır. Diş ve ağız bakımınız, renklendirici etkenlerden (sigara, çay, kahve v.s.) uzak durmanız, genetik özellikleriniz diş beyazlatma işleminizi tekrarlamanızda etken rol oynar.  Diş beyazlatma işleminin hekim kontrolünde yapılan tıbbi bir süreç olduğu unutulmamalı ve hekimin bu konudaki önerilerinin dikkate alınması gerekliliği göz ardı edilmemelidir.

Evde kullandığımız macunlar diş beyazlatır mı?

Gündelik diş macunlarının içinde bulunan etken maddeler diş minesinin içine nüfus etmezler. Diş beyazlatma işleminde kullanılan kimyasal ajanlar diş minesinin içine nüfus ederek bu bölgede bir ağartma, beyazlatma etkisi gösterir. Dolayısıyla herhangi bir macundan bu etkiyi beklemek yersiz olur. Diş beyazlığını korumaya yardımcı maddeler bakımından zengin diş macunlarını hekiminize danışarak kullanabilirsiniz.

Diş beyazlatmak için evde kullanacağımız herhangi bir materyal var mı?

Ne yazık ki hastalarımızdan bu yönde birçok bilgi aktarımına şahit oluyoruz. Bilinçsizce evde dişlere uygulanan materyaller faydasız olduğu gibi diş ve diş etlerine de zarar vermektedir. Çamaşır suyu, deterjan gibi ağız ve diş sağlığı ile bağdaşmayacak birçok farklı materyalin sebep olduğu diş kayıpları ve diş eti hasarlarını klinik ortamlarda gözlemlemekteyiz. Diş renginizden şikayetçi iseniz yapmanız gereken ilk şey bir diş hekimine danışmak olmalı.

Sigara diş rengine olumsuz etki eder mi?

Sadece sigara değil tüm tütün mamulleri ağız ve diş sağlığı için olumsuz etkiler yapar. Diş rengi ile ilgili olumsuz etkisi en çok göze batan tarafıdır. Sigara, nargile, puro tarzı tütün mamulleri diş renginin beyazdan sarı ve daha koyu kahverengi tonlara ulaşmasında en büyük etkenlerdendir. Birçok hastamız bizlere sigarayı bırakma kararı ile birlikte diş beyazlatma tedavisi için başvurmaktadır. Bu tip hastalarımıza sigarasız yaşama geçtiklerinden emin olduktan sonra diş beyazlatma işlemine başvurmalarını öneriyoruz. Diş beyazlatma fiyatları için de hekimler ile iletişime geçilmelidir.

Marketlerde satılan diş beyazlatma ürünleri etkili olur mu?

Diş beyazlatma iddiası olan reyon tipi diş beyazlatma ürünlerinin hiç birisinin işlevi hekim tarafından gerçekleştirilecek diş beyazlatma işleminin yerini alamaz. Kaldı ki bu tip ürünlerinin içeriğinin kişiye uygunluğunun kontrolü mümkün değil ne yazık ki. İçeriği uygun olsa bile kullanımının hasta kontrolünde olması birçok diş ve ağız sağlığı problemine davetiye çıkarmaktadır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!