Diyabet Hastaları için En İyi 5 Mobil Uygulama

Diyabet Hastaları için En İyi 5 Mobil Uygulama

Kan şekerini izlemek, yiyecekleri hesaplamak ve günlük defterleri yazmak için en iyi 5 diyabet uygulaması. Dünyada yaklaşık 425 milyon diyabet hastası insan vardır. Yeni teşhis edilmiş veya yıllardır diyabetle yaşıyor olsanız da, bu uygulamalar ve kaynaklar kendinize iyi bakmanıza yardımcı olabilir.

Bu uygulamaların çoğunun kapsadığı diyabet yönetimi için birkaç temel unsur vardır. Örneğin, kan şekerini izleme, insülin dozajınızın bir kayıt defterini oluşturma, öğünleri izleme vb. konularda benzer gibi görünseler dahi, siz farklı uygulamaları deneyin. Çünkü sizin için hangisinin mükemmel olduğunu asla bilemezsiniz.

Uyarı: Herhangi bir tıbbi konu söz konusu olduğunda, yalnızca Ogznet gibi web sitelerine veya çevrimiçi medikal bilgilere güvenmemeniz gerektiğini unutmayın. Bunun yerine, size rehberlik edebilecek tıp uzmanlarının yardımını aramanız gerekir. Doktor tavsiyesine göre, sizin için en iyi seçimleri yapmak için makalemizdeki bilgileri kullanın.

MySugr (Android, iOS): En İyi Diyabet Yönetimi Uygulaması

MySugr bugün şeker hastaları için en çok tavsiye edilen uygulama ve Reddit toplulukları arasında sağlık konusunda büyük bir şöhrete sahip. Bir diyabet izleyicisinden ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir.

Uygulama esas olarak kan şekeri, ilaçlar, yemekler ve diğer veriler için bir kayıt tutucu. Şeker seviyenizi kontrol etmek gibi diyabetle ilgili herhangi bir etkinliği her yaptığınız zaman verilere girmek basit bir konudur. Uygulamada kan şekerini kontrol etmek için hatırlatmalar vardır, böylece görevi unutmazsınız ya da verileri doldurmaya devam edebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı, MySugr'ı diğerlerinden ayıran şeydir. Uygulamaya nasıl bir şey ekleyeceğinizi anlamak çok kolay. Verilerinizi grafik biçiminde görmek çok kolaydır. Uygulama basit İngilizce terimleri içerir.

MySugr ayrıca, bir insülin dozunun ne kadarını almanız gerektiğini anlatan hesap makinesi gibi birkaç başka özelliğe de sahiptir. Ancak uygulamanın ücretsiz sürümü, bunu beş kez hesaplamanıza izin verir. Deneyin ve böyle özelliklerin uygulamayı satın alıp almamaya değer olup olmadığını görün.

Diabetes:M (Android, iOS): Yeni Hastalar İçin Kolay Uygulama

MySugr kadar kolay kullanıma sahip ancak hesap makinesini bir ödeme duvarının arkasına saklaması biraz üzücü. Yeni diyabet teşhisi konan kişiler için, doğru insülin dozunu bulmak büyük bir mücadeledir. Diabetes:M yeni diyabet hastaları için hayatı kolaylaştıran bir all-in-one (tümü bir arada) uygulamasıdır.

Seyir defteri, tüm verilerinizi, özellikle glikoz seviyesini, günün birçok noktasında izler. Elbette el ile eklemeniz gerekecek. Bu hesap makinesi için de yararlıdır.

Doğru insülin dozunu hesaplamak için, yediğiniz şeyi, ne kadar yediğinizi ve ölçülen kan şekerini eklemeniz gerekir. Diabetes:M, önceden belirlenmiş seviyelerde karbonhidrat, protein, yağ ve kalori içeren gıda ürünleri içeren bir veritabanı kullanır. Mükemmel değil, ama yeterince iyi, fitness uygulamalarının kalori sayması gibi. Verilere sahip olduğunda, en iyi insülin dozunu hesaplar.

Hesap makinesi için kullanmanız, yediğiniz her şeyi takip etmenize yardımcı olur ve bu da her zaman bir doktor için yararlıdır. Bu verileri telefonda ücretsiz olarak basit grafikler şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Ancak bunları doktor için Excel'e veya PDF'ye vermek istiyorsanız, Diabetes: M'nin premium sürümünü satın almanız gerekir.

Center Health (Web, Android, iOS): Diyabetle İlgili Uyarılar için Akıllı Yapay Zeka

Center Health, diyabet sorunları hakkında sizi uyarmak için akıllı bir AI (yapay zeka) teknolojisi vardır.

Center Health piyasada oldukça yeni ve bu yüzden düzeltilmesi gereken hatalar ve sorunları var, ama zamanla, diyabet yönetimi için en iyi uygulama haline gelebilir. MySugr ve Diabetes: M'nin sunduğu her şeye sahiptir, ancak iki tane daha özellik ekler.

Önemseniz gereken, seyir defterinizi analiz etmek ve trendleri uyarmak için akıllı bir Aria'dır. Bu sadece bir hatırlatmadan daha fazlası. Örneğin, aldığınız enjeksiyon size hipoglisemiye yol açabileceği zaman size uyarı gönderecektir. Veya kullanımınızdaki kalıpları arar ve bir şey kapalı olduğunda işaret eder. Bunlar, bir gün Al teknolojisinin sağlık sorunlarını teşhis etmesine yardımcı olabilecek şeyden türlerdir.

Center Health'i etkileyici kılan diğer bölüm ise, telefonunuza takılan Nano adında bir eklenti şeker ölçüm cihazıdır. Şeker Ölçüm, kan şekeri seviyesini test eder ve doğrudan uygulamaya kaydeder. Artık her seferinde oturum açmanız gerekmiyor. Ama tabi ki, bu ücretli bir alet ve şeritler de ücretli.

Centre Health ayrıca sevdiğimiz bir başka şeyi de doğru yapar: diğer uygulamalarla iyi çalışır. Dexcom, Medtronic, Fitbit, Google Fit, Apple Health veya başka bir sistem kullanıyor olsanız da, Center Health, verilerinizin platformlar boyunca takip edildiğinden ve senkronize edildiğinden emin olmak için hepsini destekler.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile