Diyet Şifreleri

Diyet Şifreleri

Birkaç kilo fazlası olanlar da obezite ile mücadele edenler de istikrar ve irade ile bu işi kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Bu anlamda Ankara diyetisyen desteği almak ve uzman denetiminde yola devam etmek oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır. Sağlıklı bir yaşam için ve fazla kilolara veda etmek için uzmanlar 8 yaşam şifresi sunmuştur. Bu şifreleri hayatın kuralı haline getirmek gerekmektedir:

1. DUYGUSAL AÇLIĞINI YATIŞTIR

Diyete başlamadan önce ilk olarak psikolojik hazırlık önemlidir. Bazı bireylerin ruh hali yeme davranışını oldukça fazla etkilemektedir. Bu durumu değiştirmek adına algıda değişiklik sağlamak gerekmektedir. Aynı zamanda da beyne o yiyeceğinin zararlı olduğunun sinyali her daim verilmelidir.

2. İDEAL HEDEFİ BELİRLE

Her bireyin ulaşması gereken bir hedef vardır. Bir de kendini mutlu hissettiği kilo vardır. En sağlıklı olan ve en mutlu hissedeceğin hedefi belirle ve ona ulaşmak için elinden geleni yap. Son dönemlerde sosyal medyanın da etkisiyle oluşan beden algısını yıkmak ve bu konuda Ankara diyetisyen önerilerini de dikkate alarak yaşınıza ve metabolizmanıza uygun hedefler belirlemek önemlidir.

3. UYKU DÜZENİ

Normal bir yetişkinin günlük olarak 8 saatten fazla uyuması ya da 6 saatten az uyuması metabolizma hızını düşürür. Metabolizma hızının düşmesi ise yenilenlerin daha geç yakılmasına sebep olmaktadır. Uyku sistemini ayarlayıp kahvaltı saatini öğlene bırakmamak ise öğünlerin daha düzenli olmasını sağlamaktadır.

4. FARKINDALIK YARAT

Kendinize belli bir diyet listesi hazırlamak ve o liste içine light yiyecekler yerleştirmek yerine belli bir beslenme düzeni oluşturmak daha çok fayda sağlar. Bu düzeni ise hayatınızın geneline yaymak önemlidir. Örneğin her zaman şekerli yiyecekler tüketiyorsanız şeker yerine meyve tercih edebilirsiniz. Yiyecekleri yağda kızartmak yerine buharda pişirebilirsiniz. Hayatınızda yapacağınız bu küçük değişikliklerin ne kadar büyük sonuçları meydana getirdiğini fark etmek hiç de zor olmayacaktır.

5. GÜNDE 2 LİTRE SU

Sıvı tüketimi metabolizma hızını artırma ve tokluk hissi sağlamak açısından oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak yapılan Ankara diyetisyen araştırmaları sonucu sıvı tüketen bireylerin tüketmeyenlere oranla daha geç kilo verdiğini tespit etmiştir. Özellikle akşam dokuzdan sonra başlayan açlık hissini bir bardak ılık su yok edecektir.

6. DAHA FAZLA EGZERSİZ

Kilo vermenin ve sağlıklı yaşamın birinci kuralı olan egzersiz çok önemli bir etmendir. Spor salonuna gitmeye vakti olmayanlar ve egzersiz yapmak için yeterli zamanı bulamadığından yana şikayet edenler için de çözüm oldukça basit. Asansör yerine merdiven kullanmak, bir durak önceden inmek, oturur pozisyonda iken ufak egzersizler yapmak da oldukça etkilidir. Yani günlük hayatta hareketi artırmak önemli neticeler sağlar.

DİYET ŞİFRELERİNİ ÇÖZ

Diyet şifrelerini çözerek ve Ankara diyetisyen desteği alarak daha sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmek. Önemli olan kişinin kendisine belli kurallar koymasıdır. Bu kurallar doğrultusunda da istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmek gerekmektedir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 153 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Diyet Şifreleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Diyet Şifreleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Diyet Şifreleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al