Dizüstü Pil Ömrünü Analiz Etmek için 5 Araç

Dizüstü Pil Ömrünü Analiz Etmek için 5 Araç

İyi bir pil olmadan, dizüstü bilgisayarınız yetersiz bir masaüstü bilgisayardan biraz daha fazlasıdır - pil ömrünü uzatmanıza yardımcı olacak en iyi araçlardan bazıları aşağıdadır.

İlginizi Çekebilir Dizüstü Bilgisayarların Batarya Problemi Nasıl Düzeltilir

Dizüstü Bilgisayarların Batarya Problemi Nasıl Düzeltilir

Dizüstü bilgisayar pilleri, çok kısa bir raf ömrüne sahiptir. Lityum iyon teknolojisindeki son gelişmelere rağmen, çoğu batarya, kapasiteleri hızla bozulmaya başlamadan önce belirli sayıda şarj döngüsüne dayanabilir. Elbette, bununla mücadele etmek için atabileceğiniz birkaç adım vardır. Ancak, pilinizin bitik olması durumunda bunların hiçbiri yardımcı olmaz.

Bir batarya bir dizüstü bilgisayar kadar önemli olduğu için, pillerimizin ne kadar sağlıklı olduğu konusunda daha fazla bilgilendirilebiliriz. Sadece kullanılabilir ömrünün sonuna ulaştığında ve değiştirilmesi gerektiğinde, olması gerektiği gibi çalıştığını varsaymak çok kolay.

Bu araçlar, pilinizin zaman içindeki kapasitesindeki değişikliklerden ve her türlü ağır kullanıma dayanacak aşınmadan haberdar ederek, herhangi bir ağır darbeden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Bu rakamları dikkate alarak, pilinizden en iyi şekilde yararlanmanızı ve genel pil ömrünü uzatmanızı sağlar.

BatteryInfoView

Hafif bir pakette bol miktarda pil bilgisi sağlayan basit bir araçtır.

BatteryInfoView, dizüstü bilgisayarınızın piliyle ilgili bazı temel bilgileri veren küçük bir ücretsiz yazılımdır ve bunu çok basit bir şekilde yapar.

Araç iki ana bileşene ayrılmıştır. Birincisi, pilinizin mevcut kapasitesi ve aşınma seviyesi gibi bilgileri sunan bir ekrandır. Diğer, özellikler; güç durumu, kapasite, kapasite değeri, hız ve voltaj.

Bu istatistikler, istediğiniz sıklıkta izlenir ve pilinizin performansının kalıcı bir kaydı olarak hareket etmek için bir metin dosyası olarak dışa aktarılabilir. BatteryInfoView'ın odak noktası olarak tasarlandığını ve sonucun herhangi bir karışıklık olmadan işi yapan faydalı bir araç olduğunu açıkça görüyoruz.

BatteryMon

BatteryMon programı pil kapasitesi ve deşarj oranını grafiksel olarak sunar.

Dizüstü bilgisayarınızın pilinin performansı zamanla azalmaya başlayacaktır. Her türlü faktör bu sürece katkıda bulunabilir, bu nedenle devam eden herhangi bir değişiklikten haberdar olmak önemlidir. BatteryMon, dizüstü bilgisayarınızın pil kapasitesini ve deşarj oranını izleyerek ve bulgularının bir grafiğini gerçek zamanlı olarak sunarak bunu kolaylaştırır.

Pilinizin sağlığını öğrenmek ve yaşamı boyunca izlemek için basit bir yoldur. Bunu, ekranınızda küçük, göze batmayan bir widget olarak görüntülemek üzere ayarlayabilirsiniz veya belirli bir istatistik önceden belirlenmiş bir sınıra ulaşırsa, bir e-posta bildirimi ayarlamayı seçebilirsiniz.

Bu araç, dizüstü bilgisayarınızın pilinin sağlığını uzun vadede izlemenize yardımcı olacaktır. Pilinizin performansının kaydını tutmak için günlüğe kaydetme işlevini kullanarak, pilin mevcut kapasitesi geçmişte toplanan verilerle karşılaştırılabilir - bu nedenle, BatteryMon'u pil ömrünün başlarında mümkün olduğunca erken kullanmaya başlamak en iyisidir.

BatteryCare

Pil ölçülerinizi bilerek yeniden kalibre etmenize yardımcı olacak ücretsiz bir araç.

Pilinizin olabildiğince iyi çalışmasını sağlamak için, deşarj konusunda en iyi uygulamaları anlamak önemlidir. Uzmanlar, pilinizin tamamen boşalmasına izin vermemenizi önerir, çünkü uzun süreli hasarlara neden olabilir. Yerine, kısmen boşalmasına ve sık sık şarj olmasına izin vermek en iyisidir.

Bununla birlikte, bu tür bir program kullanımı, pilin göstergesinin, ne kadar enerji depoladığını doğru bir şekilde takip etmesini zorlaştırabilir ve bu da pil okumalarının yanlış olmasına neden olabilir. BatteryCare bu sorunu giderir ve ayrıca pil ve kapasitesi hakkında daha genel bilgiler sunar.

Bataryanızı tamamen şarj edip, ardından en düşük güvenli seviyeye boşaltırken, batarya göstergesini yeniden ayarlayabilir ve okunabilirliğinizin olabildiğince doğru olmasını sağlayabilirsiniz. Bu görevi gerçekleştirmenin tam talimatları BatteryCare web sitesinde mevcuttur.

BatteryBar

Pil bilgilerine hızlı erişim sağlayan hafif araç çubuğu yardımcı programı.

Araç çubuğunuzda zaten bir pil simgesi bulunur, ancak bu makaledeki bazı alternatiflere kıyasla size çok az miktarda bilgi verir. BatteryBar, ekranınızda çok fazla yer kaplamaksızın veya kaynaklarınızla uğraşmadan, en önemli rakamları anında sunarak iyi bir uzlaşma sağlar.

Çoğu kısım için, sadece biraz daha büyük bir pil simgesidir, ancak üzerine tıkladığınızda genel kapasiteniz ve pilinizin zaten dayanmış olduğu aşınma düzeyi gibi önemli veriler sunulur. Bir kaynağı tamamen BatteryInfoView gibi bir şey gibi göstermez, ama bu tasarımdan çok daha fazlasıdır.

BatteryBar'ın temel sürümü ücretsizdir, ancak her türlü kişiselleştirme seçeneğini ekleyen Pro sürümü de vardır. Hangi sürümü seçerseniz seçin, en önemli pil bilgilerini hızlı ve kolay bir şekilde almanın iyi bir yoludur.

Windows 10 Pil Tasarrufu

Windows işletim sisteminin en son sürümü için yerleşik batarya aracı.

Windows 10 kullanıyorsanız, yeni işletim sisteminin yeni sürümüne eklenen yeni bir batarya aracına erişiminiz olacaktır. Buna erişmek için, Ayarlar uygulamasını açmanız gerekecek - bunu yapmak için kullanışlı bir kısayol var, sadece Windows + I tuşlarına basın.
Sistem> Pil Tasarrufu> Pil Tasarrufu Ayarları'na gidin, kutuyu işaretleyin ve atılacak işlevin istediğiniz pil seviyesini seçin.

İlk olarak Windows Phone için tanıtılan Pil Tasarrufu, pilinizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için cihazınızdaki arka plan işlemlerini sınırlar. İstediğiniz zaman açabilirsiniz ancak bilgisayarınızın performansını engellemediğinden emin olmak için, belki de gücünüzün tükendiği bir durum için en iyi şekilde ayarlanabilir.

Ayarlar uygulamasındaki Pil Tasarrufu paneli de kullanışlı bir Pil kullanımı bölümüne sahiptir. Bu makalede kapsanan diğer araçlar gibi pilinizin durumunu kapatmak yerine, sistemin, ekranın ve Wi-Fi'nin pil ömrünüzü ne kadar tükettiği ilgili miktarları ortaya koyar.
Uzun vadede bataryalarınızda neler olup bittiği konusunda size aynı fikir vermez, ancak diğer araçların kullanacağı gibi, bilgisayarınızın kullanımının kısa vadedeki etkilerine bakmanın çok aydınlatıcı bir yolu olabilir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 209 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Dizüstü Pil Ömrünü Analiz Etmek için 5 Araç konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Dizüstü Pil Ömrünü Analiz Etmek için 5 Araç ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dizüstü Pil Ömrünü Analiz Etmek için 5 Araç ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
instagram takipçi satın al