Ogznet.com
Domain İsimleri Fikirleri İçin Ücretsiz Araçlar Paylaş:

Domain İsimleri Fikirleri İçin Ücretsiz Araçlar

Domain İsimleri Fikirleri İçin Ücretsiz Araçlar

Güzel site isimleri bulmak için ücretsiz araçlar

Yeni bir web site açmak isterken en stresli iş, mükemmel alan adını bulmaktır. Akılda kalıcı ve konunuzla ilgili kısa bir alan adı almak isteriz. Bu araçlar vereceğiniz kelime ile ilgili en iyi alan adları için öneriler sunar. Böylece siteniz için mükemmel bir alan adı bulmanıza yardımcı olurlar.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Alan adı, bir web sitesinin en önemli öğelerinden biridir. Sadece online işletmenizin veya bir blogunuzun adresi olarak değil, aynı zamanda doğrudan marka imajınızla da bağlantılıdır.

Bu nedenle, içeriğinizi yansıtabilecek bir marka ismi bulmalı ve bir ya da iki benzersiz kelimeyle bunun ne hakkında olduğunu anlatmalısınız. Sonuçta, iyi düşünülmüş güzel site isimlerine sahip olmak, milyonlarca site içinde öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Web siteniz için mükemmel bir alan adını bulmak, site ismi tavsiye almak ve domain isimleri fikirleri için bazı yararlı ipuçları:

  1. Ana anahtar kelimenizi kullanın - hedef anahtar kelimeyi ekleyerek sitenizin ilgili olduğu konuyu açıklamalısınız.
  2. Kısa olması iyidir - kolay kelimeler ve olabildiğince az hece kullanın, böylece kullanıcıların alan adınızı yazmasını kolaylaştırırsınız.
  3. Sayılar tercih edilmez - sayılar alan adınızı karmaşıklaştırabilir ve kullanıcılar kolayca unutabilir.
  4. Telif hakkıyla korunup korunmadığını kontrol edin - yasal sorunlarla karşılaşmamak için mevcut site isminin hiçbir marka tarafından kullanılmadığından emin olun.

İşte mükemmel alan adınızı bulmak için ücretsiz alan adı türetme araçları.

Domain isimleri fikirleri veren araçlar

Domain Wheel alan adı türetme aracı

Domain Wheel sitesinde fark edeceğiniz ilk şey, önerilen popüler anahtar kelimelerdir. Ancak, bu anahtar kelimeler ile ilgili bir site açacaksanız güzel bir özelliktir.

Arama çubuğuna girdiğiniz kelime ile ilgili öneriler sunmanın yanı sıra, ilginizi çekecek birkaç benzersiz alan adı türetme özelliği sunar. Bu araç kafiyeli veya benzer sesli kelimelerden de seçim yapmanızı sağlar.

Aramayı filtrelemek için (.us, .shop, .online vb. gibi belirli üst düzey alan adı uzantılarını dahil etmek veya hariç tutmak için) arama çubuğunun yanındaki açılır menüyü kullanabilirsiniz.

Domain Wheel alan adı türetme aracının kullanımı ücretsizdir. Ancak Türkçe dil desteği olmadığı için türettiği alan adları hep İngilizce sözcük eklemeli olacaktır.

Nameboy alan adı üreticisi

Nameboy, birçok kullanılabilir alan adı seçeneğini size gösterir. Arayüz oldukça sadedir ve herhangi bir reklam yoktur.

Mükemmel alan adınızı bulmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, Nameboy, bir sonraki adımda size web site açma konusunda bazı bilgiler verecektir. Arama çubuğunun altında, bir web sitesi veya blog oluşturma konusunda size rehberlik edecek çeşitli bağlantılar görebilirsiniz.

Ayrıca, siteniz için en iyi alan adını oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçları sunar.

Ancak, Nameboy, gönder düğmesini tıkladığınızda biraz rahatsız edici olabilecek bir açılır pencere gösterecektir.

Yine Türkçe dil desteği olmadığı için İngilizce sözcük türetmesi yapacaktır.

NameMesh alan adı türetme aracı

NameMesh alan adı türetme siteside arayüz olarak çok sade bir tasarıma sahiptir. Ana sayfa sadece arama çubuğundan ve birkaç ayarlama kutusundan oluşur.

Almak istediğiniz alan adını girdiğinizde, mevcut tüm alan adlarını, işlevselliğini belirleyen birkaç kategoride sınıflandırır.

Örneğin, SEO kutusu size arama motoru sıralamaları için mükemmel olabilcek birkaç seçenek gösterecektir. Ayrıca, hedeflediğiniz alan adının indirgenmiş sürümünü gösteren Short kategorisi de vardır.

Bu sitede de rahatsız edici bir açılır pencere açılır. Ve yine Türkçe dil desteği olmadığı için İngilizce sözcük türetmesi yapar.

Wordoid alan adı türetme aracı

Wordoid alan adı türetme sitesinin çalışma mantığı yukarıda gösterdiğim sitelerden farklıdır. Akılda kalıcı ve yazması kolay benzersiz alan adları oluşturmaya odaklanır.

Bunun için, dil, kalite, önünde veya arkasında yer almasını istediğiniz hece veya kelimeyi ve kelime uzunluğunuzu ayarladığınızda alan adı türetme sitesi orijinal bir web site türetir. Buradaki tek sıkıntı seçim yapabilceğiniz Türkçe dil desteği yoktur.

Wordoid sitesinde göz önünde bulundurmanız gereken diğer dezavantaj, .com uzantısı dışında size başka öneri sunmayacaktır. İkinci olarak, görüntülenen reklamlar oldukça can sıkıcı olabilir.

Lean Domain Search alan adı bulma sitesi

Lean Domain Search sitesi de arayüz olarka çok sadedir. Ana sayfada bir alan adı türetme çubuğu bulacaksınız. Temel olarak anahtar kelimelerinize göre bilinen tüm alternatifleri toplar ve binlerce web site adı seçeneği sunar.

Kullanıcılar sonuçları, sağ tarafta bulunan filtreleme araçları ile alfabetik sıraya, popülerliğe veya uzunluğa göre sıralayabilir. Anahtar kelimenin alan adının başında veya sonunda olmasını da seçebilirsiniz.

Sonuçlardan birine tıklarsanız, Twitter kullanıcı adı olarak kullanılabilir olup olmadığını da size bildirir.

Panabee

Panabee, reklam gösterimleri olmasa iyi bir alan adı türetme aracı olma potansiyeline sahiptir. Ancak, yine de işini düzgün yapan harika bir araçtır.

Panabee ayrıca, alan adını tüm platformlar için de kullanmak istiyorsanız, bir sosyal medya kullanıcı adı denetleyicisi ile birlikte gelir.

Ayrıca, Panabee alan adının bir uygulama için kullanılıp kullanılmadığını da kontrol edecektir. Bu, uygulama geliştiriciler için çok yararlıdır.

7. IsItWP

IsItWP wordpress alan adı üretme aracı

Adından da anlaşılacağı gibi IsItWP, WordPress kullanıcıları düşünülerek oluşturulmuştur. Sayfanın altına doğru kaydırdığınızda bunu fark edeceksiniz. Sitede onlarca eklenti önerisi, derinlemesine eğitim ve ipuçları var.

Ana odak noktası WordPress olmasına rağmen, alan adı üretma aracı da tüm platformlar için gerçekten iyi çalışıyor.

Bu sitede de rahatsız edici bir açılır pencere açılır. Ve yine Türkçe dil desteği olmadığı için İngilizce sözcük türetmesi yapar.

NameBounce alan adı türetme sitesi

Kullanılabilir tüm alan adlarını görüntülemek için NameBounce alan adı türetme aracını kullanmadan önce, önce uzantıyı seçmeniz gerekir. Bu alan adı türetme ruhuna aykırı ve fuzuli bir işlem gibi görülebilir.

Anahtar kelimelerinizi ekledikten sonra, arama sonuçlarınızı kelime uzunluğuna ve hecelerine göre filtreleyebilirsiniz.

Ayrıca, yıldız düğmesine tıklayarak tüm favori alan adlarınızı işaretleyebilir ve daha sonra bunların içinden seçim yapabilirsiniz. Bu diğer alan adı türetme sitelerinde bulunmayan gerekli ve şık bir özellik olmuş.

İlginizi çekebilir

Domain Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu makalede alan adı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sıralayarak bir rehber hazırladık.

NameStation alan adı türetme sitesi

NameStation alan adı türetme aracının, diğerlerinden ayrı benzersiz bir özelliği vardır. Sadece alan adı türetmekle kalmaz, aynı zamanda alan adı yarışmalarına da katılabilirsin. İnsanlar bu sitede benzersiz isimler bulup birbirleriyle yarışıyor!

Kurallar basit: Bir web yöneticisi web sitesi hakkında genel bir bilgileri sunar ve kullanıcılar benzersiz bir alan adı bulma yarışına girer. Webmaster tarafından seçilen alan adını sunan kişi kazanır.

NameStation, son ekler, ilgili kelimeler ve alan adı uzantıları dahil olmak üzere çok çeşitli arama filtreleri sunar.

domain.com - Her şey harika bir alan adıyla başlar.

Domain.com ile mevcut alan adlarını arayabilir ve kaydedebilirsiniz. Arama işlevi mükemmeldir ve size daha iyi marka bilinci oluşturma ve daha iyi arama sıralaması vermeyi garanti eden premium bir alan adı satın almanızı sağlar.

Öneriler genellikle daha önceki senelerde alınmış ve boşa düşmüş alan adlarıdır. Kaliteli site isimleri önerileri sunduğu için oldukça yüksek değerlerde satılmaktadır. Profesyonel olarak bu işe girmek istiyorsanız, aradığınız kelime ile alakalı gerçekten çok jenerik alan adları bulabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!