Döşemelik kumaşlar alanında ülkemizde en fazla tercih edilen kumaşlar alkantra, emprime, kaşmir, suni deri, jakar, yünlü, tiftik, keten, kadife, ipek, koton kumaş şeklindedir. Bu kumaş şekillerinin özelliklerinin hepsinin birbirinden farklı olduğu görülmektedir. Kullanım alanınıza göre bu özellikleri inceleyerek tercih etmelisiniz.

Elf 05 - Kahverengi Döşemelik Kumaş

Döşemelik Kumaş Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Döşemelik kumaş seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken birçok noktanın olduğunu söyleyebiliriz. Döşemelik kumaş farkları da bu noktada ortaya çıkmaktadır. En fazla dikkat etmeniz gereken noktalar ise şu şekildedir:
-Kumaşın iplik içeriğine ve leke geçirmez olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
-Döşemelik olan kumaşlarda kumaşın yıpranma direncini anlayabilmeniz için sürtünme kat sayısı çok büyük önem arz etmektedir.
-Kumaşın gerçekten sağlan olmasına ve yıkanabilmesine dikkat etmelisiniz.
-Dokuların ve renklerin uyumuna dikkat etmelisiniz.
-Her kumaşta belli miktarda çekme riski bulunmaktadır. Bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Elf 09 - Antrasit Döşemelik Kumaş

Döşemelik Kumaş Bakımı

Döşemelik kumaş fiyatları kumaşların özelliklerine ve bakım şekline göre değişiklik gösterebilmektedir. Kumaş bakımı sırasında alacağınız kumaşın yıkanabilir mi yoksa kuru temizleme için mi uygun olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Seçtiğiniz kumaşın direk olarak güneş ışığına maruz kalmasının önüne geçmeniz gerekir. Kumaşları sileceğiniz sırada önceden kaynatılmış su kullanmanız önerilmektedir. Kaynayan suda yer alan klor buhar ile uçacaktır ve kumaşa zarar vermeyecektir.

Elf 08 - Döşemelik Kumaş

Kaynak : Sinay.com.tr

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 486 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Döşemelik Kumaşların Farkları ve Uygulama Alanları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Döşemelik Kumaşların Farkları ve Uygulama Alanları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Döşemelik Kumaşların Farkları ve Uygulama Alanları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "