Ogznet.com
Windows 10 için En İyi Dosya Görüntüleme Programları Paylaş:

Windows 10 için En İyi Dosya Görüntüleme Programları

Windows 10 için En İyi Dosya Görüntüleme Programları

İndirdiğiniz veya aldığınız bir dosyayı açmak istediğinizde, dosya formatı sisteminiz tarafından desteklenmediği için açılmazsa bu durum sinir bozucu olabilir. Ancak her bir dosya türü için özel bir dosya görüntüleme programı indirmekte hem sizin hem de sistem için çok zor olabilir. Ofis belgelerini, resimleri, multimedya dosyalarını ve daha fazlasını tek bir yerde görüntülemenize yardımcı olabilecek programlar var. Evrensel dosya görüntüleyiciler veya açıcılar, birden fazla dosya türünü ve biçimini destekleyen programlardır.

Bir video dosyası, görüntü dosyası veya bir zip dosyası olabilir. Bu tip değişik fomattaki her bir dosyayı açmak için ayrı ayrı programlar vardır. Örneğin, grafik ve fotoğraf dosyaları için resim editörleri, PDF dosyaları için PDF programları vs. gibi.

Ancak, her bir dosya türü için özel bir dosya görüntüleme programı indirmek yerine tek bir program ile birçok formattaki dosyayı açabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Bu hem sisteminizi rahatlatacak hemde size zaman kazandıracaktır.

Burada, hemen hemen her tür dosyayı kolayca açmanıza yardımcı olacak bazı evrensel dosya açma ve görüntüleyici programlar var.

Windows 10 için ücretsiz bir dosya görüntüleme yazılımı arayanlar File Viewer Lite'ı deneyebilirsiniz. Windows sisteminizde 150'den fazla dosya türünü destekler. İndirdikten sonra, arayüzde görüntülemek istediğiniz dosyayı veya klasörü sürükleyip bırakabilirsiniz ve program o dosyayı açacaktır. PDF, word belgeleri, excel dosyaları vb. gibi dosya biçimlerini açabilir ve okuyabilir. Hepsinden öte, farklı formatlardaki ses ve video dosyalarını da oynatabilir.

Windows 10 için, çok çeşitli dosya türlerini (350'den fazla) destekleyen bir dosya görüntüleyici arıyorsanız, Free Opener mükemmel bir seçim olabilir. Müzik ve video dosyaları, Adobe, MS Office ve daha fazlası gibi dosya biçimlerini açabilir. Diğer benzer programlara kıyasla sisteminizde fazla yer kaplamayan bu şık bir yazılım.

Program, PDF, DOC, AVI, DOCX, ZIP, JAR, XML, HTML, SWF, 7Z, PHP, XLSX, MKV, FLV, XLS, JPEG, TXT, PSD, WMV, CR2, CRW, GIF, MSG, NEF, TIFF, JPG, MOV, MP4, LOG, PNG, CS, INI, MPEG, MPG, CSS, MP3, CFG, HTM, BMP, JS, XLSM, WA, ICO, REG, DNG, ARW, MID, ORF, RAF, PEF, RESX, CF2, ERF, MEF, MRW, SR2, X3F dahil 75'den fazla dosya tipini açabilir.

FreeFile Viewer, birkaç farklı dosya formatını görüntülemenize yardımcı olan harika bir dosya görüntüleme yazılımıdır.

DOC, DOCX, PDF, TXT, XLS, XLSX gibi belgeleri, JPG, PNG, GIF, PSD formatlarındaki resim dosyalarını, FLV, MP4, MOV, MPG gibi videoları, FLAC, MP3, OGG, WMA gibi ses dosyalarını ve BIN CFG, DAT, DIZ gibi 200'den fazla desteklenen formattaki birçok dosya biçimlerini açabilir.

FreeFileViewer, basit bir dosya görüntüleyici ve müzik çalardır. Örneğin, PDF dosyalarını Adobe Reader, Ofis belgelerini Microsoft Office, PSD dosyalarını Photoshop yüklü olmadan açabileceğiniz hepsi bir arada dosya görüntüleme programıdır.

Her şey yükleyiciye dahil edilmiştir. Sadece indirin ve çalıştırın; dosyalarınızı hemen görüntüleyebileceksiniz. Başka bir program gerekmez.

Adından da anlaşılacağı gibi, Universal Viewer, görüntülemek için dosya türlerinin ve biçimlerinin çoğunu destekler.

Universal Viewer, birçok türde dosyayı açıp görüntülemenizi sağlayan kolay bir araçtır. Bunlar, metin belgeleri, MP3 müzik dosyaları, görüntü dosyaları ve çeşitli internet belgelerini içerir. Bu, oldukça fazla dosya görüntüleme işlemini basitleştirir. 4 GB'ın üzerindeki metin dosyalarını bile işleyebilir. Ayrıca sürekli hareket halinde olan kullanıcılar için taşınabilir bir versiyonu da mevcuttur.

Tek bir programla 300'den fazla dosya türünü açın, düzenleyin ve dönüştürün. File Viewer Plus, 300'den fazla dosya türünü görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve dönüştürebilir. Belgelerinizi, resimlerinizi, videolarınızı, arşivlerinizi, e-postalarınızı ve daha fazlasını tek bir basit programla açın!

File Viewer Plus 3, aynı anda birçok dosyayı hızlıca dönüştürmek için kullanıcı dostu yeni bir arayüz içerir. Bir sürü belgeyi PDF olarak kaydetmeniz mi gerekiyor? JPEG olarak kullanmak istediğiniz tonlarca RAW fotoğrafınız mı var? Bu sizin için bir araçtır.

Dosya Görüntüleyici Plus sadece bir dosya görüntüleyicisi değildir. Aynı zamanda güçlü bir editör ve dönüştürücü. Word belgelerini düzenleyin ve değişikliklerinizi kaydedin. Gelişmiş görüntü düzenleyiciyi kullanarak görüntüleri değiştirin ve birkaç farklı formata aktarın. Düzinelerce ses ve video formatını farklı multimedya dosya türlerine dönüştürün. Bütün bunları ve daha fazlasını tek bir uygulama ile yapın.

File Viewer Plus, fotoğraflarınızı ve resimlerinizi kırpmanızı, geliştirmenizi ve yeniden boyutlandırmanızı ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan gelişmiş bir görüntü düzenleyici içerir. File Viewer Plus, birçok RAW resim formatını bile destekler. Tamamlandığında, düzenlediğiniz resmi tercih ettiğiniz biçimde kaydetmeniz yeterlidir.

Hangi dosya türüne sahip olduğunuzdan veya dosya uzantısının doğru olup olmadığından emin değilseniz, File Viewer Plus, dosyanızı inceler ve türünü tanımlar. Büyük olasılıkla, dosyanız 300'ün üzerinde dosya türünden biri olacaktır, ancak değilse, File Viewer Plus, tür hakkında size bilgi verecektir.

İlginizi çekebilir

Windows 10 için Alternatif En İyi 6 Ücretsiz Dosya Yöneticisi

Microsoft Windows'da en çok kullanılan uygulamalardan biri, yerleşik Windows Dosya Gezgini'dir. Windows bilgisayarınızı açmanız günlük rutininizin bir parçası i..

Ultra File Opener (UFO), bir uygulamada 500'den fazla farklı dosya türünü destekler. Sadece popüler resim, metin ve arşiv dosyalarını anında açmakla kalmaz, aynı zamanda PC'nizden düzenleyebilir, dönüştürebilir ve yazdırabilirsiniz. Her dosya tipi için özel program indirmeyi bırakın ve bu programı kullanmaya başlayın!

RAW format desteği ile fotoğrafları görüntüleyin.
Ultra File Opener, JPEG, PNG, TIF, GIF, BMP ve ITHMB dosyaları dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan fotoğraf ve resim formatlarının çoğunu destekler. UFO ayrıca Nikon, Canon, Pentax, Olympus ve Sony gibi 150'den fazla dijital kameranın RAW formatlarını da destekliyor.

Sıkıştırılmış dosyaları çıkartın.
Ultra File Opener, ZIP, GZ, TAR, 7Z, GZIP ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda sıkıştırılmış dosya türünü açabilir. Bir veya daha fazla dosya seçebilir ve ardından onları çıkarmayı seçebilirsiniz. UFO ayrıca şifre korumalı arşiv dosyalarını da destekler.

Metin belgelerini açın, düzenleyin ve yazdırın.
Ultra File Opener, metin tabanlı dosya biçimlerini açabilir: metin belgeleri, program kod dosyaları, ayar dosyaları, yapılandırma dosyaları, HTML ve XML dosyaları ve daha fazlası. UFO, metin dosyalarında çalışabilmeniz için güçlü Kes / Kopyala / Yapıştır özellikleri sunar.

UFO'nun yazdırma işlevi, ev veya ofis yazıcılarınızla çalışır ve seçili yazıcılar, kağıt yönünü ayarlama, kenar boşluklarını ayarlama ve üstbilgi ve altbilgiyi kullanma seçenekleri dahil olmak üzere size çeşitli seçenekler sunar.

Kısmen indirilen dosyaları yeniden başlatın veya devam ettirin.
Kısmen indirilen bir dosya, örneğin .CRDownload, .Partial ve .Part dosyaları, kısmen indirilen dosyanın içeriğini saklamak amacıyla web tarayıcıları tarafından oluşturulur. Bu dosya için indirme işlemi devam ediyor veya kesintiye uğrayabilir.

Ultra File Opener (UFO) kısmen indirilen bir dosyanın içeriğini inceleyebilir ve varsa orijinal indirme URL'sini çıkarabilir. UFO ile orijinal indirme URL'lerini kopyalayabilir, indirmeleri yeniden başlatabilirsiniz.

Ultra File Opener, fotoğraflar, görüntüler, belgeler, veri dosyaları, arşiv dosyaları ve kısmen indirilmiş dosyalar dahil olmak üzere 500'den fazla farklı dosya türünün açılmasını ve görüntülenmesini destekler.

Ücretsiz online dosya dönüştürücü olarak da bilinen DocsPal, görüntülerin, videoların, belgelerin, arşivlerin, e-kitapların ve daha fazlasının çoğunu destekler. Dosyalarınızı sürükleyip bırakabileceğiniz basit bir arayüz ile gelir. Daha sonra 2. adımı izleyerek istediğiniz dosya biçimine dönüştürebilir ve son olarak 3. adımdaki indirme bağlantısını e-posta adresinize alabilirsiniz. Alternatif olarak, dönüştürülen dosyayı doğrudan indirip kaydedebilirsiniz.

Aşağıdaki dosya tiplerini destekler;

 • Belgeler: html ods pdf txt xls xlsx xps png docx html odt rtf epub fb2 lit lrf mobi pdb rb tcr doc eps ps jpeg tiff pps ppsx ppt pptx csv odp djvu
 • Video: avi flv m4v mkv mov mp4 mpeg wmv aac ac3 flac mka mp3 ogg wav wma 3gp
 • Ses: ac3 flac mka mp3 ogg wav wma aac
 • Resim: gif ico jp2 jpeg png tiff tga bmp
 • Electronik kitap: epub fb2 lit lrf mobi pdb rb tcr pdf rtf
 • Arşivler: cab jar rar tar tar.gz zip 7z

Bir dosya görüntüleme yazılımı tarafından açılabilen dosya biçimlerinin çoğu mevcuttur ancak herhangi bir uzantı içermeyen birçok dosya da vardır. Bu çok daha zor bir durum olabilir ve o zaman TrIDNet dosya tanımlayıcısı gibi bir programa ihtiyacınız var. Yalnızca dosyanın uzantısını belirlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda dosyayla ilgili daha fazla ayrıntıyı da çeker.

Özellikleri:

 • Program ve dosya tipinin tanımını tek tek resmi web sitesinden indirebilirsiniz. Kurulum gerektirmez.
 • Paketin açılması tamamlandıktan sonra, programı çalıştırmanız ve tüm tanımları TrIDDefList'ten yüklemeniz gerekir.
 • Tüm yükleme ve ayrıştırma tamamlandıktan sonra program kullanıma hazırdır.
 • Tanımlanacak, analiz edilecek ve tarama tamamlandığında dosyalara göz atın, dosyanın biçimini, türünü ve yüzde eşleşmesini göreceksiniz.
 • Tanımlanan dosya türlerine çift tıklanması, dosya adı, yazar, e-posta adresi, açıklamalar ve diğerleri gibi her eşleşmeyle ilgili daha fazla ayrıntı görüntüler.

Yani bu program bir dosya görüntüleyiciden çok uzantısı olmayan bir dosyanın uzantısını ve detaylarını öğrenemenize yardımcı olur.

Sonuç

Bunlar, Windows 10'da birçok dosya formatını görüntülemenize, açmanıza, düzenlemenize ve dönüştürmenize yardımcı olmakla kalmayıp, ek araçlar ve özelliklerle donatılmış en iyi programlardır. Bilgisayarınızda herhangi bir dosya uzantısını göremiyorsanız veya dosya uzantısını tanımlayamıyorsanız, bu programlar sizin için kurtarıcı olabilir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!