Ogznet.com
En İyi Dosya Sıkıştırma Programları Paylaş:

En İyi Dosya Sıkıştırma Programları

En İyi Dosya Sıkıştırma Programları

Bir çok ücretli veya ücretsiz dosya sıkıştırma program var. Bu yazıda en yüksek sıkıştırma oranları ile birçok sıkıştırma biçimini destekleyen en iyi sıkıştırma programlarının bir listesini bulacaksınız. Herhangi bir biçimde sıkıştırılmış dosya arşivlerini açın veya oluşturun.

İşte en iyi dosya sıkıştırma programları:

1. WinZip

Dünyanın 1 numaralı zip sıkıştırma programı ile tüm dosyalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde sıkıştırın, koruyun, paylaşın ve yönetin.

Tüm ana sıkıştırma formatlarını açın:
Sadece bir tıklamayla, Zip, Zipx, RAR, 7z, TAR, GZIP, VHD, XZ, POSIX TAR ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm önemli sıkıştırma formatlarını açın.

Tam dosya yönetimi:
Bilgisayarınızda, ağınızda veya bulut hizmetinizde olsun, dosyalarınızı kolayca bulun, açın, düzenleyin, taşıyın ve paylaşın.

Gizliliğini Koru
Bilgi ve verileri korumak için dosyaları sıkıştırırken kolayca şifreleyin. Salt okunur PDF'ler oluşturun ve kopyalamayı engellemek için filigran ekleyin.

Her yerde paylaş
Büyük dosyaları e-posta, bulut hizmetleri, sosyal medya ve anında mesajlaşma yoluyla kolayca paylaşın. Bulut dosyalarınızla bağlantıları hızla paylaşın.

Sıkıştırma programlarının en popüler seçeneği olan WinZip, maalesef ücretsiz değildir. Çok sayıda ücretsiz alternatif arasından neden WinZip'e para harcayasınız diye insan merak ediyor aslında. Bu, zip formatında sıkıştırma yapan program, kolay sıkıştırma için Microsoft Office ile entegrasyon gibi çeşitli özelliklere sahiptir.

WinZip'in standart versiyonu, bulut desteğine ve gelişmiş dosya paylaşım seçeneklerine sahiptir. Farklı cihazlar için oldukça duyarlı bir arayüz ile geliyor. Dosyalarınızı şifrelemek ve güvende tutmak için yedekleme ve güvenlik özellikleri vardır.

2. WinRAR

RAR arşivleri oluşturmak için inanılmaz sıkıştırma oranı sağlar. WinRAR, RAR arşivleri oluşturmak ve açmak için kullanılır. WinRAR tüm popüler sıkıştırma formatlarını destekler (RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z ve 7-Zip).

WinRAR multimedya dosyaları için de idealdir. WinRAR bu tür dosyaları otomatik olarak tanır ve en iyi sıkıştırma metodunu seçer. Özel sıkıştırma algoritması multimedya dosyalarını, yürütülebilir dosyaları ve nesne kütüphanelerini özellikle iyi sıkıştırır.

WinRAR arşivleri parçalara ayırmanıza olanak sağlar, böylece bu parçaları ayrı ayrı birçok diske kaydedebilirsiniz. WinRAR internet üzerinden dosya göndermek için de idealdir. 256 bit parola şifreleme teknolojisi ile WinRAR sıkıştırılan dosyalara şifre koruması eklemenizi sağlar.

WinRAR da ücretli bir program olup ilk 40 gün tamamen ücretsizdir. WinRAR lisansı tüm dil ve işletim sistemleri için mevcuttur.

3. 7-Zip

7-Zip açık kaynaktır, yani ticari kullanım için bile tamamen ücretsizdir. Sadece 1 MB boyutundadır ve neredeyse tüm sıkıştırma formatlarını destekler. Yani herhangi bir sıkıştırılmış dosya arşivini oluşturabilir veya çıkarabilirsiniz.

Programa ait 7z formatı yüksek sıkıştırma için tasarlanmıştır ve hemen hemen tüm dosya arşivleme araçları tarafından desteklenir - hem ücretli hem de ücretsiz - paylaşım için ideal bir seçimdir. 7-Zip ayrıca kendiliğinden açılan 7z arşivleri oluşturabilir.

Sıkıştırılmış arşivlere şifre koruması uygulayabilir ve özellikle büyük arşivleri paylaşmak için parçalara bölebilirsiniz. Eksik olan tek önemli özellik hasarlı arşivleri onarabilme yeteneğidir - bunun dışında gerçekten mükemmel bir sıkıştırma programıdır.

7-Zip'in temel özellikleri:

 • LZMA ve LZMA2 sıkıştırma ile 7z formatında yüksek sıkıştırma oranı
 • Desteklenen formatlar:

Sıkıştırma / açma: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP ve WIM

Sadece açma: AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR ve Z.

 • 7-Zip, ZIP ve GZIP formatları için PKZip ve WinZip tarafından sunulan orandan %2-10 daha iyi bir sıkıştırma oranı sağlar.
 • 7z ve ZIP formatlarında güçlü AES-256 şifrelemesi
 • 7z formatı için kendiliğinden açılan özellik
 • Windows ile entegrasyon
 • Güçlü Dosya Yöneticisi
 • Güçlü komut satırı sürümü
 • FAR Manager için Eklenti
 • 87 dil desteği

4. PeaZip

 • Sistem: Windows · Linux · Portable

PeaZip , başka bir açık kaynaklı dosya sıkıştırma ve çıkarma programıdır. PeaZip, 7-Zip, p7zip, FreeArc, PAQ ve PEA projelerinin Açık Kaynak teknolojilerine dayanan ücretsiz bir dosya arşivleme aracıdır.

WinRar, WinZip ve benzeri genel amaçlı arşiv yöneticisi uygulamalarına çapraz platformlu, tam özellikli ancak kullanıcı dostu bir alternatif, 180'den fazla arşiv formatını destekler: 001, 7Z, ACE (*), ARC, ARJ, BZ2, CAB, DMG , GZ, ISO, LHA, PAQ, PEA, RAR, TAR, UDF, WIM, XZ, ZIP ZIPX ve daha fazlası.

PeaZip hemen hemen her sıkıştırılmış dosya formatıyla uyumludur. PEA, kendi formatı olarak, isteğe bağlı bütünlük kontrolü ve doğrulanmış şifreleme ile sıkıştırma üzerinde güvenliği ön planda tutar. 7-Zip'in aksine hasarlı arşivleri onarabilir.

Kullanışlı ekstra özellikleri arasında arşiv formatlarını dönüştürme ve hatalar için arşivleri test etme yeteneği bulunur.

5. Hamster ZIP Archiver

 • Sistem: Windows

Hamster ZIP Archiver, kullanıcıların herhangi bir arşivden dosyaları kolayca çıkarmasını ve sıkıştırma yapmasını sağlayan güçlü ve modern bir arşivleme programıdır.

ZIP, RAR, TAR ve 7Z dosyalarını sıkıştırmak ve açmak için ücretsiz bir program.

Bulut hizmetleri
Arşivler, Dropbox, Google Drive, One Drive ve Yandex.Disk gibi bulut hizmetlerine yüklenebilir.

Dosyaları arkadaşlarınızla paylaşın
Arşivlerinize kolayca doğrudan bağlantılar oluşturun, arkadaşlarınızla paylaşın ve dosyalarınızı yönetin.

Popüler dosya formatı desteği
Program sıkıştırmak ve açmak için neredeyse tüm dosya türlerini tanır.

Yüksek sıkıştırma oranı
Üstün sonuçlar elde etmek için bilgisayarınızın tüm özelliklerini kullanan güçlü ve çok yönlü bir arşiv oluşturma programı.

İlginizi çekebilir

Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma

Sıkıştırılmış bir dosyaya er ya da geç rastlarsınız. ZIP, Windows'un kendi başına ayıklayabileceği yaygın bir format olsa da, popüler RAR formatı genellikle öze..

6. Ashampoo®  ZIP FREE

 • Sistem: Windows

Dokunmatik ekranlar için optimize edilmiş ücretsiz bir zip programı. Windows Gezgini entegrasyonu sayesinde Ashampoo ZIP Free yaygın tüm formatları tek bir fare tıklamasıyla sıkıştırır ve açar. Arşivleri hızlı, kolay ve ücretsiz bir şekilde oluşturun, dönüştürün ve onarın.

ZIP, 7-ZIP, CAB, TAR (TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2, TAR.XZ ve LHA formatlarını oluşturma ve çıkarma işlemlerini destekler.

RAR, ZIPX, ARJ, ARC, ACE, MSI, NSIS, CHM, DMG, RPM, CPIO, VHD, XAR, LZMA, LZH, SquashFS, CramFS, Z, ZOO, WIM plus ISO (ISO9660 and UDF) dahil olmak üzere 30'dan fazla farklı formatı çıkarmayı destekler.

Ashampoo Zip Free ayrıca bir arşivi ayıklamadan önce dosyaların önizlemelerini verir. Bu çok faydalı olabilir, ancak otomatik olarak gerçekleşir, bu nedenle bir müzik dosyasını daha çıkarmadan oynatılmaya başlarsa şaşırmayın.

7. ZipGenius

 • Sistem: Windows

ZipGenius Windows için hızlı, çok amaçlı ve ücretsiz bir bir dosya sıkıştırma programıdır. Program, ARC, CAB, RAR, ZIP, 7-ZIP, ARJ ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde 20'den fazla dosya sıkıştırma türünü işleyebilme yeteneğine sahiptir.

ZipGenius, 20'den fazla sıkıştırılmış dosya türünü destekler ve ISO görüntülerine göz atmanızı sağlar. Komut satırı modülünü kullanarak toplu işlerde de kullanabilirsiniz.

Belgelerinizi güvence altına almak için ZipGenius'ta bulunan CZIP şifreleme sistemiyle koruyun: ZIP arşivlerinizi en gelişmiş ve ünlü şifreleme algoritmalarını kullanan güvenli bir paket oluşturur.

8. Zipware

 • Sistem: Windows

Zipware, Microsoft Windows için yeni RAR5 formatı dahil tüm büyük arşivleme formatlarını destekleyen basit ve ücretsiz bir zip yazılımıdır. Zipware, milyonlarca dosya içeren hem küçük hem de büyük arşivleri işlemek için basit, hızlı ve kararlı bir programdır. Zipware ayrıca tar ve gzip gibi birçok Linux arşiv formatını da destekler. Zipware kişisel ve ticari kullanım için ücretsiz!

 • Arşiv Çıkar: ZIP, ZIPX, 7Z, RAR, RAR5, ISO, VHD, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, XZ, DEB , DMG, RPM, XPI ve daha fazlası...
 • Arşiv Oluştur: ZIP, 7-ZIP, EXE
 • AES-256 şifreleme kullanarak şifrelenmiş şifre korumalı arşivler oluşturun.
 • Yukarıda listelenen arşiv biçimlerinden herhangi birini zip, 7z veya exe dosyalarına dönüştürün.
 • Windows Gezgini ile tam sürükle ve bırak desteği.
 • Zipware'in entegre içerik menüsünü kullanarak tüm arşivleme işlevlerini Windows Gezgini'nden gerçekleştirin.
 • VirusTotal.com üzerinden 50'den fazla antivirüs ürünü kullanarak herhangi bir dosyayı tarayabilen Windows Gezgini içerik menüsü.
 • Bir dizindeki tüm klasörlerin boyutlarını hesaplayan ve listeleyen Explorer içerik menüsü. Ayrıca boş klasörleri bulup silin.
 • Herhangi bir dosya için MD5, SHA-1, SHA-256 ve SHA-512 sağlama toplamlarını (Explorer'in içerik menüsüne de entegre edilmiştir) hesaplayın.
 • Şifreleri ve gizli bilgileri saklamak için Password Manager.
 • Zipware'in program dosyaları, yayından sonra kurcalanmayı önlemek için bir Verisign / Symantec dijital sertifikası ile imzalanmıştır.

9. IZArc

 • Sistem: Windows

IZArc, birçok arşiv formatını destekleyen en iyi ücretsiz dosya sıkıştırma aracıdır.

Desteklediği formatlar: 7- ZIP, A, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CAB, CDI, CPIO, DEB, ENC, GCA, GZ, GZA, HA, IMG, ISO, JAR, LHA, LIB, LZH, MDF, MBF, MIM, NRG, PAK, PDI, PK3, RAR, RPM, TAR, TAZ, TBZ, TGZ, TZ, UUE, WAR, XPI, XXE, YZ1, Z, ZIP, ZOO.

Dosyaları doğrudan Windows Gezgini'nden sürükleyip bırakmanıza,  doğrudan Windows Gezgini'nde arşiv oluşturmanıza ve çıkarmanıza olanak sağlar.

IZArc ayrıca yerleşik çoklu dil desteğine de sahiptir.

IZArc, herhangi bir arşivi açtığınızda tercih ettiğiniz Antivirüs programını çalıştıracak şekilde yapılandırılabilir. IZArc, 256- bit AES şifrelemesini destekler.

IZArc, Windows'a entegre edilmiştir, böylece tüm arşivleme işlemlerini Windows Gezgini'nde sağ tıklama menülerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Arızalı arşivleriniz varsa, IZArc bunları kolayca onarmanıza yardımcı olabilir. IZArc, bugün mevcut olan en eksiksiz arşiv aracıdır.

İlginizi çekebilir

DiskInternals ZIP Repair ile Bozuk Zip Dosyalarını Kurtar

Zarar gören ve açılmayan ZIP dosyalarını onarmak için DiskInternals ZIP Repair uygulamasını kullanabilirsiniz. Hasarlı zip dosyaları için kolay ve ücretsiz düze..

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!