Dünyanın En İyi 20 MBA Programı

Dünyanın En İyi 20 MBA Programı

/ / Okuma süresi: 11 dk, 45 sn / Yorum (0)
A A A

Dünyanın en iyi MBA programları, öğrencilerine bir iş kariyerini başlatmak ve / veya ilerletmek için gerekli beceri ve desteğe sahiptir. Bu listedeki MBA programlarının her biri, titiz kurs, deneyimli profesörler, kapsamlı kariyer desteği ve küresel bir bakış açısı sağlar.

Stanford İşletme Enstitüsü
1925 yılında kurulan Stanford Graduate School of Business, Stanford, California'da yer almaktadır. Okulun iki yıllık tam zamanlı MBA programı, öğrencilere birinci sınıf bir genel yönetim eğitimi sunar. Müfredat yenilik ve işbirliğini teşvik eder. Her öğrencinin de küresel bir deneyime katılması gerekmektedir. Öğrencilere sunulan seçeneklerden bazıları Küresel Yönetim Daldırma Deneyimi (GMIX), fakülte liderliğindeki Küresel Seminerler, Küresel Çalışma Gezileri ve küresel staj veya bağımsız bir çalışma kursu gibi kendi kendini yöneten deneyimleri içerir.

Londra İşletme Okulu
Birleşik Krallık'ta Londra'da bulunan London Business School'un ABD dışındaki en iyi işletme okulu olduğuna inanılmaktadır. MBA programı sadece prestijli değil, aynı zamanda her programda bulunmayan esneklik sunuyor. Öğrenciler istedikleri kariyer yoluna göre müfredatı seçebilir ve programı 15, 18 veya 21 ayda tamamlayabilirler. London Business School, Küresel İş Deneyimi ve Girişimcilik Yaz Okulu dahil olmak üzere birçok eşsiz fırsat sunmaktadır.

Harvard İşletme Okulu
1908 yılında kurulan Harvard Business School, işletme eğitiminde en tanınmış isimlerden biridir. Harvard Business School'daki tam zamanlı MBA programı, gerçek dünya deneyimlerine önem vermektedir. Öğrenciler, gerçek iş senaryolarını değerlendirmelerine ve günümüzün işletmelerinin karşılaştığı sorun ve zorluklara nasıl cevap verebileceklerine karar vermelerini sağlayan vaka yöntemi aracılığıyla öğrenirler. Ayrıca kişisel liderlik etkinliklerine ve takım tabanlı projelere de katılırlar. Harvard Business School, Boston, Massachusetts'te yer alır, ancak dünyanın dört bir yanında bulunan küresel araştırma merkezlerine sahiptir. MBA programını tamamlamak için iki yıllık tam zamanlı bir çalışma gerektirir.

INSEAD
INSEAD, bu listedeki diğer okullardan bazıları kadar eski değil (1957'de kuruldu), ama sürekli olarak dünyanın en iyi işletme okulları arasında yer alıyor. Okulun, Fontainebleau, Fransa (Avrupa kampüsü), Singapur şehir devletinin Buona Vista bölgesi (Asya kampüsü) ve Abu Dabi (Orta Doğu kampüsü) kampüsleri bulunmaktadır. Öğrenciler başvuru sırasında tercih ettikleri kampüsü seçerler, ancak başka bir kampüste öğrenim gören üç dönemden birini seçebilirler. INSEAD, tamamlanması sadece 10 ay süren, hızlandırılmış bir tam zamanlı MBA programı sunmaktadır. Müfredat titizdir ve yönetim hazırlığına önem verir.

Wharton Okulu
Harvard Business School ve Stanford Graduate School of Business ile birlikte Wharton School, ABD'nin en iyi iş okulları arasında yer alıyor. Wharton Okulu 1881 yılında kuruldu ve Philadelphia, Pennsylvania'da bulunuyor. MBA programı genel iş ve liderlik konusunda iyi bir hazırlık sağlar, ancak öncelikle bir finans okulu olarak bilinir. Wharton MBA programını tamamlamak yaklaşık 20 ay sürüyor. Öğrenciler, 20'den fazla seçmeli arasından seçim yapabilir ve 200'den fazla seçmeli dersi seçip eğitimlerini özelleştirebilirler.

Columbia İşletme Okulu
1916 yılında kurulan Columbia Business School, New York'ta yer almaktadır. Dünyadaki sadece altı Ivy League işletme okulundan biridir ve son derece seçici olduğu bilinmektedir. Columbia Business School MBA programı tamamlamak için yaklaşık iki yıl tam zamanlı çalışma gerektirir. Dersler, gerçek dünyadaki iş durumlarına uygulanabilir iş teorisini öğretir. Öğrenciler fakülte ve akranlarından öğrenmeye teşvik edilir. MBA programı çekirdek bir müfredata sahiptir, ancak öğrencilerin bir uzmanlık seçmelerine izin verilir, böylece kariyer hedefleriyle eşleşen bir alanda bilgi sahibi olabilirler.

Chicago Booth İşletme Fakültesi
Chicago, Illinois'in Hyde Park bölgesinde bulunan, Chicago Üniversitesi İşletme Fakültesi, 1898 yılında kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri'nde ikinci en eski işletme okulu. Chicago Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme MBA programı, öğrencilere problemleri nasıl analiz edeceğini ve çözüm üreteceğini öğretmek için teori ve deneyimsel öğrenmeyi birleştirir. Okul ekonomide ortalamaların üzerinde bir hazırlık sunmaktadır. Okul, İktisat Bilimlerinde diğer herhangi bir işletme okulundan daha fazla Nobel Ödülü aldı. Chicago Booth İşletme Fakültesi İşletme MBA programı, 20 sınıf ve bir deneyimsel liderlik geliştirme programı tamamlamak için iki yıllık tam zamanlı çalışma gerektirir.

Cambridge Üniversitesi Yargıç İşletme Okulu
Eskiden Judge Institute for Management Studies olarak bilinen Cambridge Judge Business School Üniversitesi, 1990 yılında kurulmuştur ve dünyanın en iyi işletme okullarından biri olarak kabul edilmektedir. Okulun tam zamanlı MBA programı, genellikle Cambridge MBA olarak adlandırılır, tamamlamak için sadece bir yıl süren titiz bir programdır. Cambridge Judge Business School Üniversitesi, öğrencileri küresel ölçekte liderlik etmeye hazırlar. Öğrenciler çok sayıda sınıf tartışmasına katılır ve bir Küresel Danışmanlık Projesine katılırlar. Müşteri şirketlerine danışmaları ve gerçek sonuçlarla dokunsal iş kararları vermelerini gerektirir.

California Üniversitesi
1898 yılında kurulan Berkeley Haas İşletme Okulu, aynı zamanda Berkeley Haas olarak da bilinen Kaliforniya Üniversitesi, dünyanın en eski işletme okullarından biridir. Berkeley Haas'ta tam zamanlı MBA programı 21 aylık bir programdır. Müfredat yönetimi ve liderlik temelleri üzerinde yoğun bir odak vardır. Öğrenciler 12 zorunlu dersi alır ve daha sonra seçtikleri kariyer yoluna göre eğitimlerini uyarlamak için seçmeli dersler seçerler. Ayrıca ekip projelerine ve liderlik geliştirme fırsatlarına katılma fırsatına sahip olurlar.

IESE İşletme Okulu
1958 yılında kurulan IESE Business School, Navarra Üniversitesi'nin lisansüstü işletme okulu. Okulun Barselona, ​​Madrid, Münih, New York ve Sao Paulo'da kampüsleri bulunmaktadır. IESE MBA programı, öğrencilerin temel eğitim hedeflerine odaklanmalarını sağlayan girişimcilik becerilerini ve seçmeli dersleri geliştirmek için tasarlanmış iş temelleri, staj programlarına odaklanmış bir çekirdek müfredat içerir. IESE MBA programına kayıt yaptıran öğrenciler 15 aylık bir MBA programı veya 18 aylık bir MBA programı arasından seçim yapabilirler. 

Yale Yönetim Okulu
New Haven, Connecticut'ta bulunan Yale School of Management (SOM) 1976 yılında kuruldu. Yale School of Management MBA programına kayıt olan öğrenciler entegre bir çekirdek müfredatı tamamlamalıdırlar. Çekirdek müfredat içindeki her ders yönetim temellerini, problem çözmeyi ve etik düşünmeyi öğretir. Yale School of Management, bu yaklaşımı, iş dünyasında gerçek dünya örgütlerinin ihtiyaçlarına dayandığından, iş eğitimine “ham bir durum” olarak adlandırmaktadır. MBA programı tamamlamak için yaklaşık iki yıl tam zamanlı çalışma gerektirir. 

Oxford Üniversitesi İşletme Fakültesi
Eskiden Yönetim Çalışmaları Merkezi olarak bilinen Oxford Said Business School Üniversitesi 1965 yılında kurulmuştur. Oxford MBA olarak da bilinen Oxford Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programı, bir yıl sürmektedir. Program sorumlu liderliği vurgular ve girişimcilik ve küresel işlerde sağlam bir hazırlık sunmasıyla bilinir. Öğrenciler dinamik bir araştırma ortamı içinde çalışırlar ve mantıksal olarak düşünmeyi ve amaca hizmet etmeyi öğrenmeye teşvik edilirler.

MIT Sloan İşletme Fakültesi
Massachusetts, Cambridge'de bulunan MIT Sloan School of Management, 1914 yılında kurulmuştur. MIT Sloan MBA programı, inovasyonu teşvik etmek için tasarlanmıştır. Okul bu yaklaşımla eylem öğrenmeye çağırır. Öğrenciler, gerçek dünyadaki durumlara sınıf öğrenimini uygulamalarına izin veren konu bazlı laboratuarlara katılırlar. Her MBA öğrencisi, ekonomi, muhasebe, liderlik iletişimi, iş istatistikleri ve organizasyon süreçlerinde dersleri içeren bir sömestir çekirdeğe katılır. Öğrenciler daha sonra 144 adet seçmeli dersi tamamlarlar. MBA programı tamamlamak için yaklaşık iki yıl tam zamanlı çalışma gerektirir. 

Northwestern Üniversitesi Kellogg Yönetim Okulu
1908 yılında kurulan Northwestern Üniversitesi Kellogg Yönetim Okulu, Evanston, Illinois'de bulunmaktadır. Kellogg'daki MBA müfredatı, öğrencilerin genel eğitime odaklanmalarını sağlayan seçmeli derslerle genel yönetime odaklanan çekirdek bir müfredatı birleştirmektedir. MBA öğrencilerine küresel deneyimsel öğrenme fırsatlarına katılma şansı da verilir. Kellogg Yönetim Okulu'nun 20 ülke arasında 37 değişim programı vardır. Öğrenci bir yıllık MBA programı ve iki yıllık bir MBA programı arasından seçim yapabilir. 

Çin Avrupa Uluslararası Ticaret Okulu 
Çin hükümeti ve Avrupa Birliği (AB) tarafından 1994 yılında kurulan China Europe International Business School (CEIBS) akademik titizliğiyle bilinir. CEIBS MBA programına kayıt yaptıran öğrenciler genel yönetim, finans veya pazarlama alanında bir konsantrasyon seçmeden önce Çin yönetiminde yönetimsel temel becerileri, iş temelleri ve özel konular üzerinde odaklanan bir çekirdek dersi tamamlar. Öğrenciler bir yıllık program veya iki yıllık bir program arasından seçim yapabilir.

Cornell Üniversitesi'nin Samuel Curtis Johnson Yönetim Bilimleri Enstitüsü 
1946 yılında kurulan Cornell Üniversitesi'nin, Johnson olarak da bilinen Samuel Curtis Johnson Graduate School of Management, Ithaca, New York'ta bulunan bir Ivy League işletme okulu. Okulda sınıf öğrenimini Kaizen projeleri gibi pratik deneyimlerle birleştiren bir performans öğrenme yaklaşımı vardır. Johnson's MBA programı tam bir özelleştirme için izin veren esnek seçmeli bir çekirdek müfredatı birleştirir. Öğrenciler bir yıllık program veya iki yıllık bir program arasından seçim yapabilir.

Duke Üniversitesi Fuqua İşletme Okulu
1969 yılında kurulan Duke Üniversitesi Fuqua İşletme Fakültesi, Durham, Kuzey Carolina'da bulunmaktadır. Fuqua'daki MBA programı, çoğu işletme okulundan daha az çekirdek derse sahiptir. Bu yaklaşım öğrencilerin seçmeli dersleri normalden daha erken almaya başlamalarına izin verir. MBA öğrencileri, 14 farklı konsantrasyonda seçmeli eğitimlerini özelleştirebilirler. Fuqua MBA programı tamamlamak için yaklaşık iki yıl tam zamanlı çalışma gerektirir.

Singapore Ulusal İşletme Okulu
1965 yılında kurulan Singapur Ulusal İşletme Okulu, Singapur'da bulunur ve Asya Pasifik bölgesindeki en iyi işletme okullarından biri olarak kabul edilmektedir. Singapur İşletme Okulu Ulusal Üniversitesi'nde MBA programı ağırlıklı olarak küresel işe odaklanmaktadır. Batı iş modellerini ve Asyalı liderliği entegre ediyor. Öğrenciler yönetimde çekirdek sınıflar alır ve daha sonra eğitimlerini uyarlamak için seçerler. Singapur İş Okulu MBA Programı Ulusal Üniversitesi tamamlamak için tam zamanlı çalışma 17 ay sürüyor.

Uluslararası Yönetim Geliştirme Enstitüsü (IMD)
1990 yılında kurulan Uluslararası Yönetim Geliştirme Enstitüsü (IMD), üst düzey yönetici eğitimi sağlamak için bilinen bir İsviçre iş okulu. Lozan, İsviçre'de yer almaktadır. IMD MBA programı öğrencilere pratik deneyim ve düşünce liderliği kombinasyonu ile küresel bir zihniyet vermek için tasarlanmıştır. Programa kayıtlı iken, öğrenciler çekirdek dersler alırlar ve öğrendiklerini proje ve laboratuarlar aracılığıyla uygularlar. IMD MBA programı tamamlamak için bir yıl sürer.

ESADE İşletme Okulu
1958 yılında kurulan ESADE Business School, Barselona, ​​Katalonya, İspanya'da bulunan küresel bir akademik kurumdur. ESADE, çevrilmiş öğrenme metodolojisini kullanır. Bu öğretim yöntemi, öğrencilerin yüz yüze oturumlara katılmadan önce temel kavramları öğrenmelerine olanak tanır. ESADE MBA müfredatı öğrencileri yaratıcı düşünmeyi, eğitimlerini kişiselleştirmeyi ve uluslararası deneyimlere katılmayı teşvik eder. Öğrenciler ESADE MBA programını 15, 18 veya 21 ayda tamamlayabilirler.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 277 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Dünyanın En İyi 20 MBA Programı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Dünyanın En İyi 20 MBA Programı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En İyi 20 MBA Programı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.