Dünyanın ilk gözlüksüz hologram telefonu geliyor ve Apple değil

Dünyanın ilk gözlüksüz hologram telefonu geliyor ve Apple değil

/ / Okuma süresi: 2 dk, 42 sn / Yorum (0)
A A A

IPhone 8 ve Galaxy Note 8'i unutun. Hollywood filmlerini çekmek için profesyonel dijital kameralar yapan RED, Hydrogen adlı bir "holografik" telefon yapıyor.

Şirket, "dünyadaki ilk holografik medya makinesi" olarak Hydrogen'i öne sürüyor ve iddialarına göre hologramları görmek için gözlük kullanılmasına gerek olmadığını söylüyorlar.

5,7 inçlik Android ile çalışan telefonlar için ön siparişler iki aşamalı olarak sunuluyor: "Titanium" üst seviye sürüm için 1,595 $ ve "Aluminium" diye tarif edilen alt versiyonu için 1,195 dolar isteniyor. Telefon 2018 yılının birinci çeyreğinde satışa sunulacak.

RED'in yaptığı açıklamaya göre, Hydrogen "geleneksel 2D içerik, 3D içerik ve etkileşimli oyunlar arasında kesintisiz geçiş yapan" bir "profesyonel hidrojen holografik ekranı" na sahip.

Şirket açıklamasına göre "holografik KIRMIZI Hydrogen 4-Görünüm içeriği (H4V)", "stereo 3B içerik" ve "2D / 3D VR, AR (artırılmış gerçeklik) ve MR (karma gerçeklik)" görüntüleme kapasitesine sahip.

Yüksek kaliteli ses, söylenene göre stereo sesi 5.1 surround ses haline dönüştürebilen özel bir algoritma ile saçmalamanın ötesi bir özellik açıkladılar.

red phone

Şirketin modüler sinema kameraları gibi, Hydrogen de aksesuarlar takılma desteğide olacak. "Daha yüksek kalitede hareket ve hareketsiz görüntülerin yanı sıra Hydrogen formatı hologram görüntüleri çekmek için ileride bu kamera tarzı aksesuarları" takabilirsiniz. Uyarı: Bu aksesuarlar, lansman sırasında gönderilmeyecektir.

Ek olarak, Hydrogen, şirketin Scarlet, EPIC ve Weapon kameralarına ayrı bir kontrol girişi ve kamera monitörü olarak bağlanabilir.

Ve temel olarak çıkarılacak cihaz bu. Hangi işlemciye, ne kadar depolama alanına, RAM'e veya kamera ile ilgili başka herhangi bir bilgiye sahip değiliz (bir selfie kamera dahi var mı?).

Konsept görüntüsünde bir kulaklık girişi, USB-C bağlantı noktası ve arka taraftan çıkıntı yapan oldukça büyük (ve ciddi) bir kamera görünüyor. RED'in web sitesinde ayrıca bir microSD kart yuvası olacağı da söylüyor.

Yan tarafta belirgin kırmızı renkli bir kayıt düğmesi var ve muhtemelen telefonu kavramanız için girintilere benzeyen bir şey. Tıpkı RED'in sinema kameraları gibi endüstriyel görünüme sahip garip bir tasarımı var.

YouTube'rlar, MKBHD'yi 8K çözünürlüklü videolar çekmek için RED'in kameralarını kullanmayı seviyor.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 694 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Dünyanın ilk gözlüksüz hologram telefonu geliyor ve Apple değil konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Dünyanın ilk gözlüksüz hologram telefonu geliyor ve Apple değil ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın ilk gözlüksüz hologram telefonu geliyor ve Apple değil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.