Dünyayı Değiştirmenize Yardımcı Olacak 8 Sosyal Etki Uygulaması

Dünyayı Değiştirmenize Yardımcı Olacak 8 Sosyal Etki Uygulaması

/ / Okuma süresi: 6 dk, 33 sn

Herkesin dünyada fark yaratabileceğine inanıyor musunuz? Bugün bir değişiklik yapmak için sayısız fırsata rağmen, pek çok insan, sık sık bunlardan yeterince faydalanmıyor.

Bununla birlikte, bu zorluğa karşıysanız, masanızdan ayrılmadan nasıl sosyal iyilik yapabildiğinizi size göstermek için buradayız. Aşağıdakiler çeşitli sosyal etki uygulamalarının bir listesidir. Desteklemek istediğiniz bir neden seçin veya bu platformlardan birkaçına katılarak birden çok sorunu çözmeye yardımcı olun.

Kendinizi geliştirmenize yardımcı olan uygulamalar
Dünyayı değiştirmeye nereden başlayacağınız hakkında bir fikriniz yok mu? Kendinizde olumlu bir değişiklik yaparak işe başlamak her zaman iyidir. Ve evet, tahmin ettiniz - bunun için uygulamalar var.

1. Forest

Listemizdeki ilk Forest (Orman) adı verilen bir verimlilik uygulaması. Ana amacı, akıllı telefonunuzu bir dikkat dağıtıcı olarak kullanmayı bırakmayı ve işlerinizi ve diğer görevlerinizi tamamlamaya konsantre olmayı öğretmektir.

Bu uygulama, zaman yönetimi becerilerinizi geliştirmek ve verimliliği artırmak için mükemmel olsa da, bir sebepten dolayı sosyal iyi uygulamalar listesine koyduk. Forest , “günlük yaşamınızda var olmanızı” öğretir. Çalışmanız veya başka insanlarla zaman geçirmeniz olsun, akıllı telefonunuzu yere bırakıp gerçek hayatınızı yaşamaya başlayın.

2. Khan Akademisi

Olumlu değişikliklere katılmak istersiniz, ancak yardım edecek kadar eğitimli olduğunuzu düşünmüyor musunuz?

Khan Academy, neredeyse her şeyi öğrenmek için kullanabileceğiniz kişisel gelişim için mükemmel bir uygulama. Karmaşık soruların cevaplarını bulun, pratik becerilerinizi geliştirin ve bilginizi interaktif sınavlar ve testlerle test edin.

Daha fazlasını öğrendikten sonra
Yeni becerileriniz ve bilginizle başkalarına yardımcı olmak için daha donanımlı olacaksınız.

  • İndir: Khan Academy iOS | Android (Ücretsiz)

3. Recyclebank

Recyclebank atık azaltmak için bir uygulama. Bununla birlikte, ev halkınızın israfı azaltmasına yardım ettiğiniz her seferinde ödül alırsınız. Bu, evinizde çöplükten kurtulmak için geri dönüştürülebilecekleri konusunda kendinizi ve başkalarını eğitmek hakkında her şeyi içerir.

Sonuçta, bu size para kazandırır. Ama nasıl bir fark yaratıyor?

Recyclebank ile, israfı azaltmaya yardımcı olursunuz. Bu aynı zamanda atmosfere deşarj edilen tonlarca karbondioksit emisyonunu önlemeye yardımcı olmak anlamına gelir. Yeşil, yaşamınızda ve çevrenizdeki dünyada olumlu bir değişim yapmaya başlamak için iyi bir yoldur.

Başkalarına Yardımcı Olmanıza Yardımcı Olan Uygulamalar
Kendiniz üzerinde çalışmak iyi bir uygulamadır. Fakat etrafınıza bakmak ve ihtiyacı olanlara yardım etmek de aynı derecede önemlidir. Bu yardımın ne kadar küçük olursa olsun, dünyada ve hayatınızda beklediğinizden daha büyük bir etkisi olabilir.

4. ShareTheMeal

ShareTheMeal, dünyanın her yerinden ihtiyaçlarınızı tam olarak paylaşmanız için size bir fırsat veren Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı uygulamasıdır.

Bugün bir aç çocuğu beslemek için tek bir dokunuşla herhangi bir miktarda para ($0,50 gibi) bağışta bulunabilirsiniz. Bir kerelik bağış yapmayı veya bir ay boyunca kampanyaya katılmayı seçebilirsiniz, üç ay, hatta bir yıl. Kullanıcı bağışlarından çıkan tüm işlemler, gıda sağlayan Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programına gider.

5. Yardım Milleri

İnternette gezinerek veya çevrimiçi oyunlar oynayarak hayır kurumlarına bağış yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Egzersiz yaparken bağış yapmaya ne dersin? Charity Miles, yürüdüğünüz, koştuğunuz veya bisiklet sürdüğünüz her yerde hayır kurumları için para biriktirmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu, şirketin ortakları ve sponsorları sayesinde. Tek yapmanız gereken bir hayır kurumu seçmek ve evinizden çıkmak. Charity Miles, yürüdüğünüz veya koştuğunuz mesafeyi ölçecek, daha sonra bağış yapabileceğiniz belirli bir miktar para kazanacaksınız. Bisiklet sürmek için $0,10/mil ve yürüyüş ya da koşma için $0,25 kazanacaksınız.

  • İndir: Charity Miles iOS | Android (Ücretsiz)

6. One Today

Hayır kurumları ve başkalarına yardım etmek isteyen kişiler arasında $1 bağış vererek köprüler oluşturan bir mobil uygulama.

Her gün yeni bir proje gösterir ve her bir sebepten sadece bir dokunuşla bağışta bulunabilirsiniz. Daha büyük bir etki yaratmak ister misiniz? Projenin bilgilerini ve bağışlarınızı sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın ve katkıda bulunmaya teşvik edin.

7. WE Day

Sadece koşmaktan veya bisiklet sürmekten biraz daha zorlu bir şey mi arıyorsunuz? Yerel olarak hareket ederek pozitif bir küresel etki yaratmak için çevrimiçi bir platform olan WE Day'e hoş geldiniz.

WE Day'de, zorlukları tamamlamak için benzer fikirlere sahip insanlardan oluşan bir topluluk bulabilirsiniz.
Uygulamada paylaşılan etkinlikler, çevre ve insan hakları konularında destekleyebileceğiniz ve çeşitlendirebileceğiniz nedenler olarak düzenlenmiştir.

Uygulama, zorlukları tamamlamak için rozetler ve sembolik ödüller kazanmanızı sağlayan etkileşimli bir sisteme sahiptir. Böylece hayatınızın ve topluluğunuzun hayatının nasıl değiştiğini izleyebilir, her seferinde bir eylem yapabilirsiniz.

8. My Life as a Refugee

My Life as a Refugee (Bir Mülteci olarak Hayatım), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) tarafından oluşturulan bir uygulamadır. Uygulama, kuruluşun projesi ve destekledikleri krizdeki insanlar hakkında farkındalığı artırmak için basit grafikler ve gerçek hayat hikayeleri kullanmaktadır.
Bir Mülteci olarak Hayatım, mültecilerin günlük olarak yaşadığı günlük yaşamın sıkıntılarını anlamanızı sağlar.

  • İndir: My Life as a Refugee iOS (Ücretsiz)

Dünyayı Değiştirmeye Hazır Mısınız?
Sosyal iyilik yapmak için bu kadar çeşitli araç ve uygulamalarla, etrafınızdaki dünyayı iyileştirmek için gerçek bir aktivist olmanız bile gerekmez. Bu uygulamalar size ilham vermediyse, başka hayırseverlik teknolojilerinden keyif alabilirsiniz. Geriye kalan tek soru şudur: çağrıya cevap vermek, hayatınızı geliştirmek ve çevrenizdekilerin yaşamlarını iyileştirmek için hazır mısınız?

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 384 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Dünyayı Değiştirmenize Yardımcı Olacak 8 Sosyal Etki Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Dünyayı Değiştirmenize Yardımcı Olacak 8 Sosyal Etki Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyayı Değiştirmenize Yardımcı Olacak 8 Sosyal Etki Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "