E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres

E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres

E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres

E-ticaret SEO çalışması için doğru adres

İnternet sitelerinin önemli bir ayağını tutan e-ticaret siteleri, kurumsal firmaların dijital ticaret alanıdır. Teknoloji dünyasının gelişmesiyle birlikte ürün ve hizmetlerin daha fazla tercih edildiği internet dünyasında yerini almak isteyenlerin dikkatli bir şekilde SEO çalışması yapmaları/yaptırmaları gerekir. Doğru şekilde yapılmayan çalışmaların sonucunda büyük beklentiler içerisine girmek, sitenin ilk sayfada, ilk sıralarda çıkmasını beklemek, hayalden öteye geçmez. Bir site için iç SEO çalışması veya dış SEO çalışması başlatmadan önce yapılması gerekenleri mutlaka öğrenmeli ve buna göre çalışma yapmalısınız. Bu konuda tecrübe ve deneyiminiz yoksa kesinlikle kendi başınıza çalışma yapmanız, verimsiz bir sonuç ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Metafor olarak e-ticaret SEO çalışmaları alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine dayanarak, doğru yapılmayan çalışmaların kesinlikle beklentileri karşılamayacağını belirtmek istiyoruz. Peki, doğru bir e-ticaret SEO çalışması için nelere dikkat etmek gerekir?

E-ticaret SEO çalışmasında takip edilmesi gerekenler

 • Araştırma
 • Anahtar kelime seçimi
 • Anahtar kelime dağılımı
 • Rakip araştırması
 • Problemlerin belirlenmesi

Araştırma

Bir sitenin doğru şekilde çalışması, arama motorlarında hak ettiği yere ulaşması için araştırma konusunda bir hayli dikkatli olmak gerekir. Bu araştırma, iç SEO ve dış SEO çalışması yapmaya başlamadan önce yapmanız gereken bir şeydir. Daha da açıklayıcı olursak “anahtar kelime” belirleme konusunda doğru karar almanız gerekmektedir.

Anahtar kelime seçimi nasıl yapılır?

Her sitenin hedef olarak belirlediği bir veya birden fazla anahtar kelimesi vardır. Anahtar kelime, kaba bir anlatım ile arama motorlarında bir ürün veya hizmet aranırken sitenizin ön sıralara çıkmasına deniz. Bu nedenle anahtar kelime seçimini doğru şekilde yapmanız gerekir. Yani rakiplerinizi alt edecek kelimeler bulmanız gerekir.

Anahtar kelime dağılımı

Son yıllarda e-ticaret sitelerinde de blog bölümü kullanılmaya başlandı. Blog kurulumunun en büyük amaçlarından biri de anahtar kelime dağılımını doğru şekilde yapmaktır. Kelime dağılımı için sunmuş olduğunuz hizmetlerle alakalı doğru içerikleri oluşturmanız ve kelimelerin dağılımını da doğru şekilde yapmanız gerekir. Metafor olarak uyarımız; bu alanda bilgi sahibi değilseniz kesinlikle destek almanız gerekir.

Rakip araştırması

İnternet siteleri de tıpkı mağazalar gibi çalışırlar. İyi hizmet, kaliteli ürün, güvenilir alışverişin oluşturulduğu siteler, rakiplerine göre daha fazla tercih edilirler. Bu alanda başarılı bir çalışmaya imza atmak için ise kesinlikle rakip araştırması/analizi yapmak gerekir. Yani körü körüne yapılan çalışmalardan verim elde etmeyi beklemek kesinlikle doğru değildir.

Problemlerin belirlenmesi

Sitelerin hepsi kodların bir araya gelmesi ile oluşurlar ve sitelerde en sık yaşanan problemlerden biri de budur. Bu nedenle sitelerde varsa problemlerin belirlenmesi gerekir. Tabi ki bu sadece kod yapısında oluşan hataları kapsamaz, aynı zamanda doğru içerik pazarlaması, doğru reklam, doğru araştırma gibi yukarıda saydığımız tüm kriterleri kapsamaktadır.

Metafor ile başarıya ulaşın

SEO çalışmaları alanında deneyimli ve uzun zamanın tecrübesine sahip olan ekibimiz ile siteniz için en doğru çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Araştırma, anahtar kelime belirleme, rakip analizi ve hataların bulunması gibi önemli olan tüm alanlarda en iyi sonuçlara ulaşmak için arayabileceğiniz Metafor, beklentilerinizin ötesinde sonuçları sunmaktadır. Tecrübe, deneyim ve taahhüt edilen zamanda başarıya ulaşabileceğiniz firmamız ile kazancınızı yükseltmenin keyfine varabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve çalışmalarımız hakkında detaylara ulaşmak için çağrı merkezi numaramızdan firmamıza ulaşabilirsiniz ve https://www.metafor.com/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.