E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres

E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres

Okuma süresi: 4 dk, 0 sn / Yorum (0)
A A A

E-ticaret SEO çalışması için doğru adres

İnternet sitelerinin önemli bir ayağını tutan e-ticaret siteleri, kurumsal firmaların dijital ticaret alanıdır. Teknoloji dünyasının gelişmesiyle birlikte ürün ve hizmetlerin daha fazla tercih edildiği internet dünyasında yerini almak isteyenlerin dikkatli bir şekilde SEO çalışması yapmaları/yaptırmaları gerekir. Doğru şekilde yapılmayan çalışmaların sonucunda büyük beklentiler içerisine girmek, sitenin ilk sayfada, ilk sıralarda çıkmasını beklemek, hayalden öteye geçmez. Bir site için iç SEO çalışması veya dış SEO çalışması başlatmadan önce yapılması gerekenleri mutlaka öğrenmeli ve buna göre çalışma yapmalısınız. Bu konuda tecrübe ve deneyiminiz yoksa kesinlikle kendi başınıza çalışma yapmanız, verimsiz bir sonuç ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Metafor olarak e-ticaret SEO çalışmaları alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine dayanarak, doğru yapılmayan çalışmaların kesinlikle beklentileri karşılamayacağını belirtmek istiyoruz. Peki, doğru bir e-ticaret SEO çalışması için nelere dikkat etmek gerekir?

E-ticaret SEO çalışmasında takip edilmesi gerekenler

 • Araştırma
 • Anahtar kelime seçimi
 • Anahtar kelime dağılımı
 • Rakip araştırması
 • Problemlerin belirlenmesi

Araştırma

Bir sitenin doğru şekilde çalışması, arama motorlarında hak ettiği yere ulaşması için araştırma konusunda bir hayli dikkatli olmak gerekir. Bu araştırma, iç SEO ve dış SEO çalışması yapmaya başlamadan önce yapmanız gereken bir şeydir. Daha da açıklayıcı olursak “anahtar kelime” belirleme konusunda doğru karar almanız gerekmektedir.

Anahtar kelime seçimi nasıl yapılır?

Her sitenin hedef olarak belirlediği bir veya birden fazla anahtar kelimesi vardır. Anahtar kelime, kaba bir anlatım ile arama motorlarında bir ürün veya hizmet aranırken sitenizin ön sıralara çıkmasına deniz. Bu nedenle anahtar kelime seçimini doğru şekilde yapmanız gerekir. Yani rakiplerinizi alt edecek kelimeler bulmanız gerekir.

Anahtar kelime dağılımı

Son yıllarda e-ticaret sitelerinde de blog bölümü kullanılmaya başlandı. Blog kurulumunun en büyük amaçlarından biri de anahtar kelime dağılımını doğru şekilde yapmaktır. Kelime dağılımı için sunmuş olduğunuz hizmetlerle alakalı doğru içerikleri oluşturmanız ve kelimelerin dağılımını da doğru şekilde yapmanız gerekir. Metafor olarak uyarımız; bu alanda bilgi sahibi değilseniz kesinlikle destek almanız gerekir.

Rakip araştırması

İnternet siteleri de tıpkı mağazalar gibi çalışırlar. İyi hizmet, kaliteli ürün, güvenilir alışverişin oluşturulduğu siteler, rakiplerine göre daha fazla tercih edilirler. Bu alanda başarılı bir çalışmaya imza atmak için ise kesinlikle rakip araştırması/analizi yapmak gerekir. Yani körü körüne yapılan çalışmalardan verim elde etmeyi beklemek kesinlikle doğru değildir.

Problemlerin belirlenmesi

Sitelerin hepsi kodların bir araya gelmesi ile oluşurlar ve sitelerde en sık yaşanan problemlerden biri de budur. Bu nedenle sitelerde varsa problemlerin belirlenmesi gerekir. Tabi ki bu sadece kod yapısında oluşan hataları kapsamaz, aynı zamanda doğru içerik pazarlaması, doğru reklam, doğru araştırma gibi yukarıda saydığımız tüm kriterleri kapsamaktadır.

Metafor ile başarıya ulaşın

SEO çalışmaları alanında deneyimli ve uzun zamanın tecrübesine sahip olan ekibimiz ile siteniz için en doğru çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Araştırma, anahtar kelime belirleme, rakip analizi ve hataların bulunması gibi önemli olan tüm alanlarda en iyi sonuçlara ulaşmak için arayabileceğiniz Metafor, beklentilerinizin ötesinde sonuçları sunmaktadır. Tecrübe, deneyim ve taahhüt edilen zamanda başarıya ulaşabileceğiniz firmamız ile kazancınızı yükseltmenin keyfine varabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve çalışmalarımız hakkında detaylara ulaşmak için çağrı merkezi numaramızdan firmamıza ulaşabilirsiniz ve https://www.metafor.com/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 164 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-ticaret Seo Çalışması Için Doğru Adres ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.