Ogznet.com
EBA Programını Windows Bilgisayarınızda Çalıştırma Paylaş:

EBA Programını Windows Bilgisayarınızda Çalıştırma

EBA Programını Windows Bilgisayarınızda Çalıştırma

EBA İndir Windows ve Android Emülatör ile Çalıştır

Bilindiği üzere EBA, bilgisayara indirilemiyor. Çünkü resmi olarak ne Windows ne de macOS işletim sistemine sahip bilgisayarlar için hazırlanmış bir yazılım bulunmamaktadır. Şu anda EBA, sadece Android ve iOS cihazlar için resmi olarak mevcuttur. Ancak, Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırmak için Android Emülatör kullanabilirsiniz.

Öncelikle cep telefonu veya tabletinize resmi EBA uygulamasını yüklemek istiyorsanız cihazınıza uygun uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) www.eba.gov.tr adresinde sunulan, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabileceğiniz sosyal bir platformdur.

Uygulama sayesinde, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) www.eba.gov.tr adresinde sunulan, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabilirsiniz.Mobil cihazınız ile EBA uygulamasını yükleyerek platformdaki haber, video, ses, görsel, doküman, kitap ve dergi içeriklerine ulaşabilir ve istediğiniz içeriği mobil cihazınıza indirerek dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Buraya kadar anlatılan kısım, mobil cihazlarınızda resmi EBA uygulamalarını indirmeniz için gerekli bilgilerdi. Peki Windows yüklü bir bilgisayarda EBA nasıl çalıştırılır. Öncelikle herhangi bir web tarayısından http://www.eba.gov.tr/ adresine giderek EBA platformuna ulaşabilirsiniz.

Bu seçeneğin dışında, bilgisayara EBA programı indirmek istiyorsanız şimdilik resmi bir yöntem veya yazılım bulunmamaktadır. Ancak Android emülatör yardımı ile herhangi bir Android uygulamasını bilgisayarda açabilirsiniz. Böylece EBA Android uygulamasını da bu Android emülatörler yardımı ile bilgisayarına indirip kullanabilirsiniz.

Yinede resmi bir yöntem olmadığı için aşağıda anlatılan yöntemlerin EBA platformuna ulaşmak için kullanılmasını önermiyoruz. Karar bu açıdan sizin olacaktır.

Android emülatör programlarında ilk akla gelen seçenek BlueStacks App Player.

Android emülatör programlarında ilk akla gelen seçenek BlueStacks App Player. BlueStacks, Android işletim sistemini masaüstünüze getirir. Kullanıcılara gerçek bir telefona benzer şekilde sanal cihaz deneyimi yaşatan güçlü bir araçtır. Bu program ayrıca Android oyunlarını ve diğer popüler uygulamaları yüklemenizi de sağlar. Temel olarak bu uygulama PC için bir Android emülatörüdür.

Özellikleri:

  • Android uygulamalarını PC'nizde hızlı ve tam ekran açabilirsiniz.
  • Cloud Connect kullanarak uygulamaları telefonunuzdan BlueStacks'ınıza aktarın
  • Google Play'den uygulama indirin
  • Önceden yüklenmiş oyunlar ve uygulamalarla birlikte gelir

Bu özelliklerin yanında Play Store'da bulunan tüm uygulama ve oyunlara herhangi bir kısıtlama olmaksızın erişebilirsiniz. Bu yazılımın dezavantajı ise uygulama çalışmıyor olsa bile, arka planda bilgisayarınızın performansını yavaşlatmasıdır.

Şimdi bu yazılımı kullanarak EBA platformunu 5 basit adımda bilgisayarınıza getirin:

  1. BlueStacks Andrid Emülatörü programını indirip bilgisayarınıza kurun.
  2. Programı bilgisayara yüklendikten sonra açıp ve Gmail hesabınızı kullanarak oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun.
  3. EBA indirmek için Play Store'da arama yapın ve yükleyin.
  4. Artık "Tüm Uygulamalar" düğmesini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda EBA ve dier tüm yüklü uygulamalarınızı içeren bir sayfaya görürsünüz.
  5. Son olarak Windows PC'de EBA uygulamasını çalıştırın

Rehberlik etmesi açısından aşağıdaki videoyu da izeyebilirsiniz.

 

Son olarak EBA uygulamasının .APK dosyasını indirmek isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!