Ogznet.com
Ogznet.com
Image by Ichigo121212 from Pixabay

3 Dakikalık Egzersizle Kamburluğu Düzeltin

Bazen çalışma hayatı bazen de eğitim hayatı yüzünden çoğu kişinin fiziki duruşu değişebiliyor. Bütün gün bilgisayar başında oturanlar için de aynı durum söz konusudur. Bu değişiklik, dik duruş bozukluğu yani kamburluk olarak karşımıza çıkıyor. Daha da kötüsü, bu duruş bozukluğu uykuya dalmakta zorlanmaya veya daha sonra omurganızda uzun süreli sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, dik duruş bozukluğunu düzeltmeye yardımcı olacak bu üç egzersiz çalışmasına göz atabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Uyarı: Aşağıdaki alıştırmalar ve bu makale, tıbbi veya sağlıkla ilgili tavsiye niteliğinde değildir. Bu aktivitelerden herhangi birini denerken ağrı hissederseniz, hemen bu çalışmayı durdurun.

1. Back Intelligence - İleri Kafa Duruşunu Düzeltmek için Bu Egzersizleri Deneyin

İlk hızlı duruş düzeltme, evde yapabileceğiniz bir dizi kolay egzersizdir. Size backintelligence.com tarafından sunulan bu alıştırmalar YouTube kanalı aracılığı ile bir grup kayropraktör, fizyoterapist ve kişisel antrenör tarafından yürütülmektedir.

Yukarıdaki videoda, lisanslı bir kayropraktör “ileri kafa duruşunun” ne olduğunu açıklıyor. Temel olarak, ileri kafa duruşu, bilgisayar önünde fazla oturmak gibi durumlardan kaynaklanan “anormal bir duruş” dur.

Başınızı bir şeye odaklamak için ileri doğru hareket ettirirseniz, omuzlarınızda ve boynunuzda strese neden olabilir. Bu da sırt komplikasyonlarına yol açabilir.

Back Intelligence, on dakika veya daha kısa sürede yapabileceğiniz üç alıştırma setini önerir.

Bu alıştırmaların hemen sonuçları olmasına rağmen, bu sonuçlar geçicidir. Yıllarca süren bu duruş bozukluğunu düzeltmek için, düzenli ve günlük olarak bu egzersizleri uygulamanız gerekir.

2. Ask Doctor Jo - Düşük Omuzları Düzeltmek için Bu Egzersizleri Deneyin

Bir sonraki hızlı duruş bozukluğu düzeltme egzesizi, Doctor Jo'nun bu videosudur. Askdoctorjo.com'da lisanslı bir fizyoterapisttir. Video, sırtınızı düzeltmek için kullanabileceğiniz bir duruş düzelticiyi gösteriyor. Ayrıca düşük omuzları düzeltmek için size yardımcı olacak bir dizi egzersiz bulunuyor.

Bu egzersiz seti, diğer duruş bozuklukları ile de ilgilensede, buradaki fark videonun özellikle omuzlarınıza odaklanmasıdır.

Bu egzersizin amacı, kasları yeniden konumlandırmak için omuz durşunuzu düzeltmektir. Bunu yaparak, omuzlarınız düşük pozisyonlarından çıkarılılması amaçlanmaktadır.

Bir masada çalışmaktan dolayı çok fazla omuz ağrınız varsa, bu video aynı zamanda omuzlarınızı daha iyi bir konuma getirmek için bir sırt desteğinin kullanılmasının faydalarını da kapsar. Ancak sunum yapan kişi, bunların yalnızca kısa vadede kullanılması gerektiğini vurgulamaktadır.

Zamanınız kısıtlıysa veya çok yoğun bir programınız varsa bu egzersizleri deneyebilirsiniz.

3. Pelvic Exercises - Sırtınızı Güçlendirmek için Bu Egzersizleri Deneyin

Son olarak, bel kaslarınızı güçlendirmeye çalışan pelvicexercises.com.au'dan bu bilgilendirici video var.

Bu videonun sunucusu Michelle, uzun bir süre fizyoterapist olarak çalışmış ve daha çok kadın sağlığına odaklanıyor. Sırt güçlendirme videosu, duruş bozukluğu için hızlı bir düzeltme arayan herkes için uygun değildir, ancak kendilerini günlük egzersiz rutininde rahatlatmak isteyen herkes için harika çözümler sunmaktadır.

Michelle, videosunda sizin için evde tamamlayabileceğiniz bir dizi standart egzersiz sunuyor. Daha sonra sırtınızdaki sertliği çözmek için bir köpük rulo kullanmanın faydalarını anlatıyor.

Son olarak, eğer spor salonuna gitme imkanınız varsa, spor salonunda tamamlayabileceğiniz güçlendirme egzersizlerinden bahsediyor.

Bu seti tamamlamak için zaman bulmak zor olsa da, uzun süreli sağlıkla ilgileniyorsanız videoyu izlemenizi öneririz.

Kaynak : https://www.makeuseof.com/tag/this-3-minute-exercise-will-actually-fix-your-posture/

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz