Ogznet.com

icon Mimari ve İnşaat

Yapı ve inşaat sektörü ile mühendis ve mimarlık ile alakalı blog yazıları ve haberler. İş güvenliği, inşaat teknolojileri, kişisel kariyer gelişim yazıları. Yapı, inşaat, mühendislik ve mimarlık ile alakalı yardımcı tablolar ve program tanıtımları.

Alternatif CAD Programı DraftSight

DraftSight; mimarlar, mühendisler ve teknik çizim işi uğraşanların yanı sıra profesyonel CAD kullanıcıları, tasarımcılar, eğitmenler ve amatörler için çok sayıda özelliğe sahip bir 2D ve 3D CAD programıdır.

Şantiyede Kullanılan Önemli Kalıp Türleri

Kalıp, taze betonun döküldüğü ve sıkıştırıldığı kap gibi bir tür kalıp veya açık kutudur. Beton prizini aldığında, kalıp sökülür ve kalıbın iç yüzü şeklinde katı bir kütle elde edilir. Kalıbın üstü normalde açık bırakılır. İskele ise kalıbı doğru kon..

En İyi 10 İnşaat Mühendisliği Programı

İnşaat mühendisleri için tasarım, görselleştirme, analiz vb. tüm tasarım ve inşaat statik hesap gereksinimlerinde size yardımcı olacak programlar bu listede. Ayrıca, bu araçlar inşaat mühendislerine altyapı ile ilgili maliyetleri hesaplama, kaynak bu..

En İyi Ücretsiz ve Online Ev Tasarım Araçları

Bunlar, öncelikle evinizin dış mekanını tasarlamak için kullanabileceğiniz ev planlama araçlarıdır. Evinizin dışını planlamak için yeterli araçlara sahip olursunuz. Sadece bu değil, bir odanın veya evin iç mekanını da tasarlayabilirsiniz. Evin dışını..

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!