En Çok Beğenilen ve En iyi 10 iOS 12 Özelliği

En Çok Beğenilen ve En iyi 10 iOS 12 Özelliği

Apple, iPhone ve iPad'inize iOS 12 ile büyük değişiklikler getiriyor, Apple WWDC 2018 açılışında duyurdu. Bu iyi haber. Sadece geliştiricilerin ilgilendiği teknik jargonun ve araçların ötesine baktığınızda heyecanlanmanız için birçok yeni özellik ve geliştirme var.

iOS 12, Apple kullanıcılarının cihazlarına çok sayıda performans ve kararlılık geliştirmesi getirdi. Apple, uygulamalar ve kamera için önemli ölçüde daha hızlı başlatma süreleriyle övünüyordu. Ve, iyi tarafı iOS 11 sorunlarının çoğu umarım 12 iOS tarafında yok olacak.

Performans yükseltmeleri, hata düzeltmeleri kadar iyi, gerçek eğlence özellikleride. Yani, iOS 12'nin getireceği en iyi 10 özelliği seçtik.

1. Siri Kısayolları

siri kısayolları
Siri Kısayolları, iOS cihazlarınızdaki görevleri otomatik hale getirmenin basit bir yolunu sunan IFTTT gibi çalışan bir fonksiyon getiriyor. iOS 12'de Siri, daha fazla uygulama ile etkileşime girebilir ve özel komutlar, komut dosyasını çalıştırarak sesli asistanı alabilir.
WWDC sahnesinde gösterilen örneklerden bir tanesi de Siri'nin Tile uygulamasına erişmek için bir komut olarak anlayacağı ve anahtarlığa eklenmiş bir Tile izleyicisini anlayacağı kayıp anahtarları bulma konusunda yardım istemesiydi. Bu tür otomasyonlar inanılmaz derecede kullanışlı ve iOS'a hoş bir ek.

2. Grup FaceTime

Grup FaceTime
iOS 12 artık 1'e 1 video görüşmesinde aile üyelerinizle aynı kadraja girme zorunluluğundan sizi kurtarıyor. FaceTime, artık tek görüşmede 32 eş zamanlı kullanıcıyı destekleyecek.

Alt taraftaki görüntülü sohbetcilerin dinamik listesi etkileyici. Kullanıcı Arayüzü, konuştukları sırada daha büyük bir pencereye kadar birisini yukarı kaldırır. Grup FaceTime ayrıca, her kullanıcı video akışı için filtreleri de destekler ve FaceTime görüşmesinde kimin konuştuğunu göstermek için odağı dinamik olarak kaydırır.

3. Dil izleme

dil izleme
Apple'ın yüz izleme teknolojisinin insan vücudundaki en çok yönlü ve pozlanabilir kaslardan birini tanıdığını görmek harika. Bu Apple'ın Animoji ve yeni, kişiselleştirilmiş Memoji ile aptal görünmek için daha fazla fırsat anlamına gelecektir.

4. Eski cihazlar için sürekli destek

eski cihazlar için destek
Bunun bir özellik olup olmadığı tartışmalıdır, ancak iOS 12'nin eski cihazlar için desteği, işletim sisteminin harika bir yönüdür. iOS 12, iPhone 5S ve üstü, iPad Mini 2 ve üstü, iPad Air ve üstü ve iPod Touch 6th Gen'de çalışacak. İşletim sistemleri söz konusu olduğunda Apple, kullanıcıları geride bırakmamak için harika bir iş çıkardı.

5. Gruplandırılmış bildirimler

gruplandırılmış bildirimler
iOS kullanıcıları, en iyi oyunlara ve uygulamalara erişebilir, ancak bunların tümü, telefonda sıralamak için gerçek bir güçlük haline gelen bildirimlerle yüklü gelebilir. iOS 12 ile Apple kullanıcıları, uygulamaya göre gruplandırılmış bildirimleri görecek ve hayatı daha kolay yönetecek.

6. Gerçek, Siri Kısayolları

siri kısayolları
Siri Kısayollarının iOS 12 için katil özellik gibi görünmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Bu yeni aracın izin verdiği şeyler söz konusu olduğunda Siri'nin anahtarlarınızı bulmasını istemek oldukça basit olacaktır. Daha fazlasını yapabilmek için bekliyoruz.
Mevcut yazılım entegrasyonlarına ve kaç akıllı IoT cihazına bağlı olarak, Siri'ye "parti zamanı" diyebilirsiniz ve AC'yi açabilir, panjurları kapatabilir, aydınlatmayı değiştirebilir ve arkadaşlarınıza yazabilir. Bu gelecek değilse ... iyi, sadece düşünmeye devam edeceğiz.

7. ARKit 2

arkit 2
ARKit 2, artırılmış gerçeklik için ileriye doğru hareket ediyor. Birden fazla kullanıcı aynı AR deneyimini birden fazla cihazda paylaşabileceğinden, oyunların oynanabilme biçimlerini geliştirecek. AR araçları da geliyor. Apple, bir iPhone ya da iPad'in sensörlerini gerçek bir nesne üzerinde ölçüm yapmak için kullanabilen Ölçüm aracını gösterdi.

8. Telefon davranışı izleme

iphone telefon davranışını izleme
Apple bir iPhone'a sahip olmanızı istediği kadar, telefonunuza harcadığınızdan zamandan nefret etmemenizi istemiyor. Bu nedenle, iOS 12 ile Apple, kullanıcıların cihazlarını ne kadar kullandıklarına ve en çok zaman geçirdikleri uygulamalara ilişkin sekmeleri tutmasına yardımcı olacak.

Ayrıca, tüm kullanıcılara kendilerine (veya çocuklarına) zaman sınırlamaları vermeleri gerekecek, böylece yeni dil izleme özelliği ile gerçekten oynaması gerektiğinde yanlışlıkla tüm gününü Instagram'da geçirmeyeceklerdir.

9. Uykudayken Rahatsız Etmeyin

uykudayken rahatsız etmeyin özelliği
iOS 12, telefon süresinin ve telefon dışı zamanın dengesini korumanıza yardımcı olmaya devam ediyor.
Apple daha gelişmiş Rahatsız Etmeyin ayarları. Bildirimleri yine de sessize alabilceksiniz, ancak artık ekranınızı dağıtmalarını da engelleyebilirsiniz. Bu şekilde, Rahatsız Etmeyin sırasında telefonunuza bir göz atmanız gerekiyorsa, Geri dönüşünüzü bekleyen tüm bildirimlerle dikkatinizi dağıtmayacaksınız.

10. Daha kolay fotoğraf paylaşımı

daha kolay fotoğraf paylaşımı
Apple, Fotoğrafları daha akıllı hale getiriyor. Fotoğraflarınızda arama yapmayı kolaylaştırmanın yanı sıra iOS 12, arkadaşlarınızla daha kolay paylaşımda bulunacak. Fotoğraflar resimlerinizdeki diğer kişileri bulduğunda, onları bu insanlarla paylaşmanızı önerebilir. Paylaşım tek yönlü bir yol değil, iOS 12 de arkadaşlarınızın sizinle paylaştıkları fotoğrafları paylaşmalarını teşvik etmek için arkadaşlarınızı uyandırmanıza izin verecek. Bonus olarak, tüm paylaşımlar iMessages üzerinden ve şifreli uçtan uca yapılır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 411 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En Çok Beğenilen ve En iyi 10 iOS 12 Özelliği konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En Çok Beğenilen ve En iyi 10 iOS 12 Özelliği ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Çok Beğenilen ve En iyi 10 iOS 12 Özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "