En Çok Kullanılan 20 Kripto Para Birimi

En Çok Kullanılan 20 Kripto Para Birimi

Kripto alanı sadece Bitcoin, Litecoin ve Ethereum'dan daha büyüktür. Alış-veriş yapmak için yüzlerce kripto para vardır, bunların her biri blok zincirleme teknolojisine ve farklı kullanım amaçlarına göre kendi benzersiz teknolojilerine sahiptir. Bu makale, en fazla potansiyeli olan ve göz önünde bulundurmaya değer 20 kripto parayı içermektedir.

Bu liste, para değerini, kaç adet kullanıldığını, her birimin yaratılmasının arkasındaki kişilerin meşruiyetini ve genel popülaritesini ve kullanılabilirliğini hesaba katar. Bir kripto para birimine zaman ya da para yatırımı yapmayı düşünürken tüm bu bilgileri hesaba katmak önemlidir. Sonuçta, çok fazla paraya değer olan bir kripto, herhangi bir yerde kabul edilmezse kullanılamaz.

Bu makale, kripto para birimi alanında bulunan çeşitli seçenekler hakkında eğitim verilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Tüm yatırımlarda olduğu gibi, ilgili taraflar, alım-satım kararları için tüm sorumluluğu üstlenmeli ve hiç kimse, özellikle nispeten yeni olan ve günlük olarak kitlesel olarak dalgalanan kripto para birimi gibi bir pazarda kaybetmeye eğimli olduğundan daha fazla harcama yapmamalıdır.

1) Bitcoin, Crypto'nun Kralı

Bitcoin, Ethereum gibi rakiplerinden bazıları kadar teknolojik olarak ilerlemiş olabilir, ancak pek çoğunun sahip olmadığı bir şey vardır; marka tanıma. Bitcoin orijinal kripto para birimidir ve bu nedenle sadece teknoloji çevrelerinde değil, aynı zamanda genel halk tarafından da bilinir.
Pek çok kişi Bitcoin'i satın almayı tercih ediyor çünkü muhtemelen duydukları tek kriptocoin. Bu popülerliğin bir sonucu olarak, artık daha fazla işletme Bitcoin ödemelerini kabul ediyor ve Bitcoin'i diğer madeni paralardan geleneksel / fiat paraya dönüştürmek çok daha kolay.

2 & 3) Koşucular: Litecoin & Ethereum

Litecoin ve Ethereum, Bitcoin için çok sağlam ikinci seçimlerdir ve popülerliklerini daha da popüler hale getirmişlerdir. Bunun başlıca nedeni, online olarak cryptocurrency'yi satın almak ve satmak için Bitcoin ile birlikte en popüler yer olan Coinbase'de işlem görmesi.

Bu kriptoların her ikisi de Bitcoin'den daha ucuz ve hızlı işlemlere sahiptir ve birçok Bitcoin ATM'si de bunları desteklemektedir.

Litecoin, Bitcoin teknolojisine dayanır, ancak daha hızlı ve daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için en son teknoloji ile sürekli olarak yükselen farklı kişiler tarafından çalıştırılır.
Ethereum, farklı bir canavara sahip olduğu için, kripto para birimi kullanımının üstünde bir programlama dili olarak ikiye katlanıyor. Geliştiricilerle çok popüler ve Microsoft gibi büyük şirketler de, Ethereum tabanlı projeler geliştirme konusundaki ilgilerini dile getirdiler.

4 - 10) Göz Atmak için 7 Cryptocoins

Bitcoin, Litecoin ve Ethereum çoğu insan tarafından "Büyük Üçlü" olarak kabul edilebilir, ancak ufukta daha fazla bazı meşru kripto para rakipleri var. İşte en büyük potansiyele sahip yedisi.

Dash: Dash, 2014'te PayPal'a bir blockchain destekli, merkezi olmayan, dijital nakit alternatifi olarak başladı. Logosundan uygulamalarına ve çok sayıda tüccar ve hizmetle entegrasyonundan ötürü Dash, teknolojiyi ortalama tüketiciye yaklaştırmayı amaçlayan bir kripto para birimidir.

Monero: Monero, blok zincirindeki işlemlerin, Bitcoin ve diğer kriptokollerden çok daha zor izlenmesi nedeniyle sıklıkla "mahremiyet madalyonu" olarak anılır. Monero'nun teknolojisi, Monero'yu cryptocurrency yazılım ve donanım cüzdanlarına entegre etmeyi zorlaştırıyor. Ancak bu yatırımcıları ve sıradan kullanıcıları kontrol etmeyi bırakmadı.

OmiseGO: OmiseGO, Ethereum blockchain ve teknolojisine dayanan bir finansal çözümdür. Temel amacı işletmelerin çeşitli kripto ve fiat (geleneksel) para birimlerinden hızlı ve uygun maliyetli ödeme yapabilmelerini sağlamaktır.
Birçok Asya ülkesinde, McDonalds gibi bazı büyük işletmelerde halihazırda uygulanmaktadır. OmiseGO'nun arkasında, SBI Yatırımcıları ve SMBC'ye yatırım yapan etkileyici bir danışman ve şirket listesiyle çok sayıda destek var.

Ripple: Ripple, ilgili ücretleri düşürürken güvenlik ve işlem hızını artırmaya yardımcı olacak büyük finans kurumları için tasarlanmış bir blockchain çözümüdür. Westpac, MUFG, UBS ve American Express gibi 75'in üzerinde büyük finans kuruluşu zaten Ripple ile çalışmaya başladı.

Zcash: Bu cryptocoin, Bitcoin’e doğrudan rakip. Tüketiciler için ana ödeme seçeneği olmayı hedefleyen Litecoin ve diğer geleneksel kripto para birimleri gibi. Zcash, Bitcoin'den daha fazla güvenlik ve gizlilik sağlar, ancak bu tür özelliklere ilgi duyan çoğu kişi Monero'yu kullanmayı tercih eder.

BCash / Bitcoin Cash: Bitcoin Cash çok fazla tanıtım alır ve genellikle piyasadaki en değerli kripto para birimlerinden biridir. Bitcoin Cash'in aslında ismine rağmen Bitcoin ile hiçbir bağlantısı olmadığını ve yaratılışının arkasındaki birçok kişi "gerçek Bitcoin" olarak tanıtması nedeniyle oldukça tartışmalı bir madeni para olduğunu anlamak önemlidir.
Bu yanlış bilgi, yeni yatırımcılara yanlışlıkla Bitcoin yerine Bitcoin Cash satın almasıyla sonuçlandı ve birçok hizmet şimdi etrafındaki karışıklık miktarını sınırlamak için BCash olarak atıfta bulunuyor. Daha fazla sayıda insan kripto para biriminde kendilerini eğitirken, Bitcoin Cash'in ne kadar popüler olduğu ve ileriye gideceği belli değil.

Steem: Steemit, merkezi olmayan bir blog platformudur ve Steem, kullanıcılara içerik yayınlama, yorum yapma, yükseltme ve içerik paylaşma konusunda ödüllendirilen kripto para birimidir.

11 - 20) 10 Potansiyeli Olan Kripto para birimleri

Aşağıdaki kripto para birimleri, En İyi ve En Çok Kullanılan kripto para listemize girmemiş olabilirler, ancak yine de çok fazla potansiyele sahipler ve uygun destek verilirse listede hızla yükselebilirler.

Dogecoin: Bu cryptocoin, ödeme yapmak için kullanılan temel bir paradır. Dogecoin teknolojisinin kendisi, Litecoin ve Bitcoin gibi markalarla rekabet etmekte zorlanacak. Kullanıcıları kendi platformuna çekmek için harika bir iş çıkardı. Dogecoin kesinlikle en eğlenceli cryptocurrency.

Golem: Golem, bulut bilişimi olmayı ve merkezi olmayan hale getirmeyi amaçlayan bir projedir. Temel olarak tüm web siteleri ve hizmetler, kullanıcıların bilgisayarlarında barındırılacak ve bilgisayarlarını hizmetin bir parçası olarak sunmayı tercih edenler, Golem jetonu / madeni para ile ödüllendirilecektir.

SALT: SALT bir blok zinciridir. Kullanıcıların çeşitli kripto paralarını yatırabilecekleri ve gerçek bir dünya para kredisi alabilecekleri güçlü kredi platformu.

NEO: NEO anakara Çin'in sürekli değişen kripto para duruşuna bağlı olarak sert bir başlangıç ​​yapmış olan Çinli bir kripto para birimidir, ancak NEO nihayetinde toparlanmış..

IOTA: IOTA, veri sağlamak ve satmak için blockchain destekli bir pazardır. IOTA servisinin kendisi oldukça iyi ama cryptocoin topluluğundan bir miktar popülerite kazandı.

EOS: Bu cryptocurrency, Ethereum'a doğrudan bir rakiptir ve ödemelerin sıfır ücretle işleneceğine söz verir, ki bu bir kriptocoin için bir ilktir. EOS'un Ethereum'un kitlesel popülaritesiyle rekabet edip edemeyeceği belli değil.

Stellar: Stellar, bankacılık endüstrisinde daha hızlı ve daha ucuz uluslararası ödemelerle devrim yapmayı hedefleyen açık kaynaklı bir blockchain projesidir.

TRON/TRONIX: TRON projesi, eğlenceyi dağıtmayı ve telif haklarını koruyarak ve maliyetleri düşürerek hem içerik oluşturuculara hem de tüketicilere fayda sağlayacak bir dağıtım yöntemi sunmayı amaçlamaktadır. TRON'un cryptocoin'i TRONIX'tir ve diğer paralarla birlikte ağdaki içerik ve hizmetleri satın almak için kullanılabilir.

Civic: Bu güvenli kimlik veri tabanı, kişisel verileri güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde depolamak ve paylaşmak için gerçek bir küresel veri tabanı oluşturma potansiyeli nedeniyle çok fazla medya ilgisini topladı. Civic, kalabalık kripto alanında kendine iyi bir yer buldu ve çok az rakibi var.

BitConnect: BitConnect platformu aracılığıyla, cryptocurrency eğitimi ve ticareti için bir kaynak olmak üzere BitConnect, 2018'in başlarında popüler kredi platformunu kapattı. Odaktaki bu kaymaya rağmen, BitConnect'in kripto para birimi, BitConnect Coin,
hala büyük bir pazar payı var. Ayrıca BCCPay banka kartı (Mastercard ağ üzerinden ödeme yapmak için BitConnect Coin ve Bitcoin kullanabilirsiniz), şirketin devam eden çalışması.

Bitcoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Rehberi
İlginizi Çekebilir

Bitcoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Rehberi

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile