Ogznet.com
İzlediğim En Güzel Sinema Filmleri ve Diziler Paylaş:

İzlediğim En Güzel Sinema Filmleri ve Diziler

İzlediğim En Güzel Sinema Filmleri ve Diziler

Bugüne kadar izlediğim en güzel ve en ilginç konulara sahip sinema filmleri ve dizileri listeliyorum. İzlerken çok korktuğum yada çok etkilendiğim veya çok güldüğüm birçok film var. Bunları listeleyerek sizlerin de izlemenizi öneriyorum.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Burada listelediğim filmer herhangi bir listedeki en iyi filmler veya en çok izlenen filmler değildir. Daha önce izlediğim, aklımda kalan ve bir kere daha izlesem sıkılmayacağım filmler. Hatırlayabildiğim kadarıyla bu filmleri bir araya getirip sizinle paylaşmak istedim.

Evde canınız sıkılıyorsa bu filmleri mutlaka izleyin. İçlerinde korku filmleri de var, animasyon filmleri ve komedi filmleri de. Bu filmleri izlerken çok farklı ve ilginç konulara sahip olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bazı filmlerde sürpriz sonlara hazırlıklı olun.

Filmlerin bazıları seri halindedir ve tüm seriyi de izleyebilirsiniz. Genellikle devam filmleri de ilk bölüm kadar güzeldir.

İşte kendi izlediğim en güzel filmler listesi.

Yarının Sınırında (Edge Of Tomorrow)

 • 2014 ‧ Aksiyon/Bilim Kurgu ‧ 1 saat 53 dakika
 

2014 Amerika yapımı bilimkurgu, aksiyon filmi. Filmin başrollerini Tom Cruise ve Emily Blunt paylaşmaktadır. Film Dünya'nın bir yaratık ırkı tarafından saldırıya uğradığı bir gelecekte geçmektedir.

Bu bilimkurgu filmlerini sevmeyenler için oldukça sıkıcı bir açıklama gibi gelebilir. Ancak klasik bir bilimkurgu filmi değildir. Oldukça orijinal bir senaryoya sahiptir. Öyle ki devamlı başa dönen konusu bile sizi hiç sıkmayacaktır.

Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)

 • 2004 ‧ Dram/Fantastik ‧ 1 saat 53 dakika
 

Başrol oyuncumuz Treborn çocukluk yıllarından itibaren, özellikle yoğun stres altında baygınlık geçirmektedir. Bunun nedeni ise karanlık geçmişidir. Treborn, bu anlarda zamanda yolculuk yapıp geçmişe dönebildiğini fark eder ve geçmişinin bu bölümlerini silmek için uğraşmaya başlar. Çocukluğuna geri dönmeyi başaran genç adam geçmişini yeniden kurgulamaya başlar.

İzlediğim dönemde gerçekten çok etkilendiğim ve uzun zamanlar etkisinden çıkamadığım bir filmdi. Sonrasında devam filmleri çekilse de en orijinal olanı buydu. Bu ilk filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.

Diğerleri (The Others)

 • 2001 ‧ Korku/Gerilim ‧ 1 saat 54 dakika
 

II. Dünya Savaşı'nda kocasını kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, Jersey'de büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, bir gün üç kişi uğrar: Yaşlı bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Eve hizmetçiler aramakta olan Grace, bu kişileri işe alır ve onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır.

Daha fazla filmin konusu hakkında bilgi vermek istemiyorum. Filmin finali gerçekten sizi tam anlamıyla şoke edecek önemli olaylara sahne olacaktır. Çok kaliteli bir gerilim ve korku filmidir. Tek başınıza izlememenizi tavsiye ediyorum :))

Jack Reacher

 • 2012 ‧ Aksiyon/Gerilim ‧ 2 saat 10 dakika
 

Jack Reacher, başrollerini Tom Cruise ve Rosamund Pike'ın paylaştığı, 2012 yılı ABD yapımı aksiyon, drama ve gerilim filmidir.

Beş kişi usta bir nişancı tarafından sadece altı el ateş edilerek öldürülür ve tüm deliller gözaltındaki şüpheliyi göstermektedir. Sorgulamada şüphelinin söylediği tek bir şey vardır: “Jack Reacher’ı bulun!”. Böylelikle gerçeği bulmak adına Jack Reacher’ı, şiddet konusunda yetenekli ve saklayacak bir sırrı olan beklenmedik bir düşmanla karşı karşıya getiren sıra dışı bir kovalamaca başlar.

Aksiyon ve başarılı bir senaryo ile aksiyon ve gerilim severler için gerçekten güzel bir film.

Labirent: Ölümcül Kaçış (The Maze Runner)

 • 2014 ‧ Bilim Kurgu/Aksiyon ‧ 1 saat 53 dakika
 

Bilim kurgu, distopik, aksiyon ve gerilim türlerindeki 2014 yapımı ABD filmi. Kayran büyük ve etrafı taş duvarlarla çevrili bir alandır. Thomas, Kayran'a bırakıldığında diğer erkek çocuklar gibi adı dışında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Diğer erkekler gibi Thomas'ın da tek bildiği çevrelerini saran labirente çıkan duvarlar her sabah açılır ve her akşam kapandığıdır. Kayran'daki Thomas dışında herkes oradan çıkmanın imkânsız olduğunu düşünmektedir. Thomas çıkış yolunu bulabileceğini düşünmekte; fakat bunun için zihninin derinlerindeki sırları çözmesi gerekmektedir.

Gerilim ve heyecan film boyunca sizi bırakmayacaktır. Devam filmleri olsa da ilk filmin tadı bir başkadır.

Jumanji (1995) ve Jumanji: Yeni Seviye

 • 1995 ‧ Çocuk/Macera ‧ 1 saat 44 dakika
 

Jumanji çocukluk dönemlerinde izlediğim ve yine etkilendiğim bir filmdi. 1995 yapımı bir filmdir ancak 2019 yılında yeni bir filmi de yayınlanmıştır. İlk film güzeldi. Ancak güncel filmde keyifli bir vakit geçirmek için güzel. İlk filmde hikâye bir sihirli oyun üzerine kuruludur. Zarda gelen sayıya göre oyunda değişik orman canlıları ortaya çıkmaya başlar. Farklı bir konuya sahip ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan iki güzel film.

The Martian (Marslı)

 • 2015 ‧ Bilim Kurgu/Macera ‧ 2 saat 31 dakika
 

Uzay konulu filmler bazen geçekten çok saçma olabiliyor. Hayal gücünün sınırlarını çok saçma bir şekilde zorlayan uzaylı figürleri ile izleme keyifinizi bitiriyorlar. Bu film ise farklı bir senaryo ile karşımıza çıkıyor. Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk ediliyor. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır.

Bu sırada hayatta kalabilmek için uzayda çeşitli zorluklarla mücadele etmektedir. Uzay, bilimkurgu tarzı filmlerden hoşlanıyorsanız güzel bir film. 

Passengers (Uzay Yolcuları)

 • 2016 ‧ Bilim Kurgu/Romantik ‧ 1 saat 56 dakika
 

Ben olsam ne yapardım diyeceğiniz bir film. İçinde binlerce kişiyi taşıyan yıldız gemisi Avalon, "Homestead Kolonisi" olarak bilinen uzak bir koloni gezegenine 120 yıl sürecek bir seyahat yapacaktır. Yolcular ve tüm mürettebat hibernasyon kapsüllerinde uyumaktadır, ancak gemi büyük bir asteroid alanından geçerken gemi kalkanında aşırı yüklenme olur ve bir arıza meydana gelir. Bu arıza nedeniyle geminin yolcularından biri olan Jim Preston (Chris Pratt) uyanması gereken zamandan 90 yıl önce uyanır. Böylece film için gerçek hikaye de başlamış olur. İzlerken kendinizi başrol oyuncusunun yerine koyup sorgulayacağınız güzel sonlu bir film.

Fury

 • 2014 ‧ Savaş/Aksiyon ‧ 2 saat 15 dakika
 

II. Dünya Savaşı'nın son günlerinde, Amerikalı beş askerden oluşan bir ekip, Fury (M4 Sherman) adlı tanklarıyla birlikte Avrupa kıyılarına doğru ilerlemektedir. Grubun lideri Çavuş Don 'Wardaddy' Collier (Brad Pitt)'in, Avrupa'nın tamamını yıkıma uğratan bu savaştaki son görevi, askerlerini Nazi birliklerinin kuşatması altında olan bölgeden sağ salim çıkarabilmektir.

Savaş filmlerini sevenler için Brad Pitt'in yine muhteşem oyunculuğu ile güzel bir film.

Dövüş Kulübü (Fight Club)

 • 1999 ‧ Dram/Gerilim ‧ 2 saat 31 dakika
 

Bu filmin adını bir şekilde duymayan yoktur diye düşünüyorum. Psiklojik olarak sorunları olan beyaz yakalı bir kişinin yaşadığı olayları anlatıyor film.

Dövüş Kulübünün birinci kuralı: Asla Dövüş Kulübü hakkında konuşma... Dövüş Kulübünün ikinci kuralı: Asla ve asla dövüş kulübü hakkında konuşma...

Forrest Gump

 • 1994 ‧ Romantik/Dram ‧ 2 saat 22 dakika
 

Forest Gump, daha önce çokça televizyon kanallarında da verilmiş farklı bir senaryoya sahip güzel bir sinema filmi. Eğer hala izlemediyseniz mutlaka izleyin.

Filmin başrol oyuncusu Forrest karakterinin otobüs durağında beklerken, kendisiyle aynı bankta oturan yabancılara hayat hikayesini anlatmaya başlaması ile başlayan filmde, Forrest'in hayatının çok ilginç bir şekilde nasıl sürdüğünü ilgiyle takip edeceksiniz.

3 Aptal (3 Idiots)

 • 2009 ‧ Komedi/Dram ‧ 2 saat 50 dakika
 

3 Aptal'da Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan'ın en önemli bir üniversitesinde mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir.

Bu güne kadar izlediğiniz veya gördüğünüz Hint filmlerini unutun. Bu film gerçekten sizi farklı duygulara götürerek ekrana kilitleyecek.

Peekay

 • 2014 ‧ Komedi/Fantastik ‧ 2 saat 33 dakika
 

Uzaylı, bir insan olarak (Aamir Khan), Rajasthan'daki bir araştırma görevi için çıplak olarak Dünya'ya gelir. Fakat uzay gemisinin uzaktan kumandası bir hırsız tarafından çalınır. Hırsızdan uzaktan kumandasını geri almaya çalışırken uzaktan kumandayı alamaz ama hırsızın kaset kaydedicisini ele geçirir.

Ayrıca Hint inanç sistemine ve toplum yaşamına sorgulayıcı bir şekilde değinen güzel film.

Sağ Salim

 • 2012 ‧ Komedi/Macera ‧ 1 saat 38 dakika
 

Salim hem ölümden hem de ölülerden çok korkan, saf bir Anadolu köylüsüdür. Köyden kasabaya kamyonetiyle mal taşıyarak hayatını kazanıyor. Fakat kâbus gördüğü bir gecenin sabahında, köy muhtarı kendisinden Mersin'den Sivas'a bir cenaze taşımasını rica eder. Başta çok isteksiz olsa da muhtarın ısrarını kıramaz ve komedi dolu yolculuk başlar.

Bu yolculukla macera ve komedi de başlamış olur. Keyifli bir film. Bu filmin ikinci bir çekimi de var, ancak serinin ikinci filmini izlememenizi tavsiye ediyorum.

Ölü Gelin (Corpse Bride)

 • 2005 ‧ Animasyon/Fantezi ‧ 1 saat 18 dakika
 

Victor Van Dort kısa süre sonra güzel Victoria ile evlenecektir. Ancak genç adam kendini henüz evlenmeye hazır biri gibi hissetmemektedir. Kendi kendine yüzük takma provası yaparken yüzüğü yanlışlıkla Ölü Gelin'in parmağına takıverir ve apar topar Ölüler Diyarı'na götürülür. Ölüler Diyarı'ndaki hayat Yaşayanların Dünyası'nın sıkıcılığından uzak ve çok daha eğlenceli bir yerdir. Yine de hiçbir şey Victor'un Victoria'ya kavuşmasına engel olamayacaktır ve öyle kalacaktır.

Animasyon film kategorisinde çocuklar için biraz ürkütücü, ancak büyükler için keyifli bir film.

Otel Transilvanya

 • 2012 ‧ Çocuk/Komedi ‧ 1 saat 32 dakika
 

Bir otel sahibi olup Drakula kızının 118. doğum gününü kutlamak için en ünlü canavarlar davet ediliyor. Ancak beklenmedik bir şekilde, Jonathan adında sıradan 21 yaşındaki insan gezgin oteli ziyaret ediyor. Drakula otelin konuklarını tehlike atmamak için kalede insan olduğunu hiç kimsenin bilmemesini sağlayıp, Mavisin Jonathan adındaki insana aşık olmasını engelleyip, otelin geleceğini kurtarması gerekir.

Çok eğlenceli bir animasyon film.

Minyonlar (Minions)

 • 2015 ‧ Animasyon/Çocuk ‧ 1 saat 31 dakika
 

Tarih öncesi çağlardan beri kendilerine kötü bir efendi arayışında olan Minyonlar, Dracula'dan, Firavun'a, Napolyon'dan, Dinozorlara kadar birçok kişiye hizmet etmeye çalışsalar da, hepsi birgün yok olmuştur. Hizmet edecek bir efendi bulamayınca Antartika'da kendi hallerinde yaşamaya başlayan minyonların kaderi 1960'lı yıllarda değişir. Çünkü 3 kişilik maceracı bir minyon ekibi, Amerika'ya doğru yola çıkar.

Minyonlar'ın Çılgın Hırsız serisindeki tüm filmleri hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça keyiflidir.

Ters Yüz (Inside Out)

 • 2015 ‧ Animasyon/Çocuk ‧ 1 saat 42 dakika
 

Ters Yüz, küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Film insanların iç dünyasına yöneliyor ve bunu bir kontrol panelinden yönetiliyormuş gibi betimliyor. Bu panelde Neşe (Amy Poehler), Korku (Bill Hader), Öfke (Lewis Black), Nefret (Mindy Kaling) ve Üzüntü (Phyllis Smith) var. Kahramanımız Riley'in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları onu çeşitli maceraların içine sokacaktır.

Bu eğlenceli animasyon filmi izlerken ailece çok keyifli vakit geçireceksiniz.

6 Süper Kahraman (Big Hero 6)

 • 2014 ‧ Animasyon/Çocuk ‧ 1 saat 48 dakika
 

Konu, Hiro Hamada adlı bir çocuğun bir savaş robotu yapıp Yama ile dövüş yapmasıyla ile başlar. Abisi Tadashi, Hiro'yu kendi okuduğu üniversiteye götürür ve arkadaşları ile tanıştırır. İsimleri; Go Go, Ballı Limon, Fred ve Wasabi'dir. Ayrıca abisinin yaptığı Baymax adlı sağlık robotu ile tanışır.

Ancak olaylar bundan sonra biraz üzücü gider ve abisi Tadashi hayatını kaybeder. Bundan sonra sağlık robotunun misyonu değişir ve aksiyon ile macera ile eğlence başlar. Yine keyifli bir yer yer komik bir animasyon film.

Yukarı Bak (Up)

 • 2009 ‧ Animasyon/Macera ‧ 1 saat 36 dakika
 

Yukarı Bak, konu olarak oldukça güzel ve sizi başka hayallere götürecek bir animasyon filmdir. Yaşlı bir adamın karısının tek isteği olan dünyayı gezme isteğini yerine getirme çabası ve bu sırada yollarının kesiştiği çocukla birlikte maceralarını heyecanla ve bazen duygulanarak izleyeceksiniz.

Animasyon film her yaştan izleyiciye hitap ediyor ve her haliyle masum ve dokunaklı olabilen bir öykü barındırıyor.

Şahsiyet

 • 2018 ‧ Suç/Polisiye ‧ 12 Bölüm
 

Şahsiyet, Ay Yapım imzalı, ilk bölümü 17 Mart 2018 tarihinde yayınlanan yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı, başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Hüseyin Avni Danyal'ın paylaştığı, gerilim ve suç türündeki Türk yapımı internet dizisidir. Dizi Puhutv'den ücretsiz olarak izlenebilmektedir.

Ezel

 • 2009 ‧ Drama ‧ 71 Bölüm
 

Ezel, yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar'ın yaptığını, senaryosu Kerem Deren ve Pınar Bulut ikilisi tarafından kaleme alınan aksiyon ve dram türündeki Türk televizyon dizisi. İlk bölümü 28 Eylül 2009'da Show TV'de yayınlandı ve 20 Haziran 2011'de atv'de yayınlanan 71. bölümle final yaptı.

İçerde

 • 2016 ‧ Aksiyon ‧ 39 Bölüm
 

İçerde, ABD yapımı Köstebek filminden uyarlanan, yapımcılığını Kerem Çatay'ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar'ın yaptığı, başrollerini Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli'nin paylaştığı Türk yapımı televizyon dizisi.

Masum

2017 ‧ Suç/Polisiye ‧ 8 Bölüm

 

Masum, senaryosunu Berkun Oya'nın yazdığı, yönetmenliğini Seren Yüce'ın yaptığı Türk internet dizisi. Dizi, Berkun Oya'nın yazdığı Bayrak adlı oyundan uyarlanmıştır. BluTV üzerinden yayınlanmıştır.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!