Ogznet.com
En İyi 6 CSS Menü Oluşturucu Site Paylaş:

En İyi 6 CSS Menü Oluşturucu Site

En İyi 6 CSS Menü Oluşturucu Site

Navigasyon, web sitenizin en önemli özelliklerinden biridir. Günümüzde, CSS navigasyon menüleri web sitelerine güzel bir hava katıyor. Bu makalede, harika görünümlü ve güzel CSS menüsü oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi online CSS menü oluşturucu araçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Kullanımı kolay navigasyon menüsü bir web sitesi için çok önemlidir. Ziyaretçilerinizin web sitenizin ana alanlarına gitmesi ne kadar zorsa, web sitenizi terk etmeleri o kadar hızlı olur.

Yani, ziyaretçilerinizin web sitenizdeki içeriği bulmasını kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan her şey iyi bir navigasyon menü. CSS ile ilgili en iyi şey, çok esnek ve her türlü web sitesine uygulanabilir olmasıdır. Dahası, web sitenize temiz ve profesyonel görünümlü CSS menüleri eklemek için CSS becerilerine sahip olmanıza gerek yoktur.

Artık, CSS menüler Flash menüsünün yerini almıştır. Flash menü çubuğu ya da düğmeleri güzel görünüme sahipti, ancak web sitesi açılışını ağırlaştırmaktan öteye gidemediler. Öte yandan, CSS (Cascade Style Sheet), hafifliği, oluşturulmasının ve uygulanmasının basit olması nedeniyle popüler hale geldi.

HTML’nizde veya başka bir web kaynak kodunuzda CSS stil sayfasını içe aktarmanız yeterlidir ve tüm sayfa CSS stil ayarlarınıza göre değişir. CSS menüler, CSS tasarım gücünün başka bir harika örneğidir. Günümüzde, web şablonlarının çoğu, bir HTML sayfası veya WordPress teması menü çubuğu stili oluşturmak için CSS kullanır.

CSS menü stili kodunun çoğunda, ücretsiz olarak küçük değişiklikler yaparak yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. CSS menüleri nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız, burada CSS menüsü oluşturabileceğiniz ve CSS kodunu ücretsiz olarak alabileceğiniz kaynak siteler var.

Neden CSS Menü?

CSS kullanarak, sıkıcı HTML menülerinizi güzel görünümlü gezinme çubuklarına dönüştürebilirsiniz. CSS, birden çok web sayfasının düzenini tek seferde kontrol eder. Harici stil sayfaları CSS dosyalarında saklanır. CSS ile çeşitli cihaz ve ekran boyutları için ekrandaki tasarım ve düzen gibi web sayfalarının stillerini tanımlayabilirsiniz.

HTML, bir web sayfasını biçimlendirmek için etiket içermeyi amaçlamıyordu. Aslında, bir web sayfasının içeriğini tanımlamak için HTML kullanılmıştır. Ancak, HTML 3.2'de renk özellikleri gibi etiketler eklendiğinde, web geliştiricileri için bir kabus oldu. Büyük web sitelerine (her sayfada) yazı tipi ve renk bilgisi eklemek sıkıcı ve zorlu bir süreç haline geldi. Bu sorundan kurtulmak için World Wide Web Consortium (W3C) CSS ile geldi. CSS, HTML sayfalarından stil biçimlendirmesini kaldırdı.

Stil tanımları genellikle harici .css dosyalarına kaydedilir. Yani, bir harici stil sayfası dosyası kullanarak, sadece bir dosyayı değiştirerek tüm web sitesinin görünümünü değiştirebilirsiniz.

CSS Menü Yapımı

CSS kullanarak hem dikey hem de yatay gezinme çubuklarına sahip olabilirsiniz. Bunlara ek olarak, duyarlı üst navigasyon menüsü bile oluşturabilir ve duyarlı yan navigasyon yapabilirsiniz. Ayrıca, bir gezinme çubuğunun içinde bir açılır CSS menüsü bile ekleyebilirsiniz.

Aşağıda, web siteniz için bir navigasyon menüsü oluşturmanıza yardımcı olan bazı kullanıcı dostu CSS menü oluşturucu sitelerini listeledik. Size optimize edilmiş kod ile menü tasarımı için bir başlangıç ​​verecektir. Bu CSS menü yapma sitelerini kullanarak web siteniz için en az çaba harcayarak güzel gezinme menüleri oluşturun.

En iyi online CSS Menü Yapma Siteleri

IzzyMenu bir online menü oluşturucusudur. Kullanımı kolaydır ve CSS menünüzü dakikalar içinde oluşturmanıza izin verir. IzzyMenu ile tek bir kod satırı yazmadan web siteniz için profesyonel görünümlü CSS menüleri oluşturabilirsiniz.

Düzinelerce hazır stil elde edersiniz veya kendi menü stilinizi de oluşturabilirsiniz. Yani, IzzyMenu'nün sizin için en iyi çözüm olduğu ortaya çıkıyor.

Pure CSS Menu ücretsiz online CSS menü yapma sitesidir. Bu menü oluşturma aracını kullanarak, yatay ve dikey menüleri kolayca oluşturabilirsiniz.

Karmaşık kodlamayla uğraşmadan %100 CSS menü oluşturursunuz. Gelişmiş stil desteği sunar ve arama motoru dostudur.

Beğeninize göre özelleştirilebilen olağanüstü CSS menü tasarımları sunar. Şu anda, seçim için 31 adete kadar tasarım sunuyor.

En kapsamlı CSS menü oluşturma sitelerinden biridir. Tek bir kod satırı yazmadan siteniz için güzel CSS menülerini kolayca oluşturabilirsiniz.

Hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için iyi çalışır.

Herhangi bir web sitesi için dinamik bir navigasyon sistemi oluşturmak için en iyi online menü yapma araçlardan biridir. Açılır menü oluşturucu ile profesyonel görünümlü bir açılır CSS menü yapmak gerçekten çok kolaydır.

Teknik bilgiye veya deneyime bile ihtiyacınız yok. Bu araç tarafından oluşturulan menüler profesyonel web sitesi navigasyonu için tüm gereksinimleri karşılamak için iyi çalışıyor.

Drop Down Menu Generator; JavaScript, HTML, CSS ve daha fazlası gibi teknik dilleri kullanmadan hayalinizdeki web sitesi gezinme panelini tasarlamanızı kolaylaştırır. Klasik yatay çubuklardan, alandan tasarruf sağlayan dikey çubuklara, mobil uyumlu menülerden simge ve resimli menülere kadar, bu araçla siteniz için mükemmel ve profesyonel bir css menü oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu listedeki en iyi seçim de olabilir.

MenuCool, çeşitli CSS menü kombinasyonları sunar, yatay açılır menü ve dikey menü dahildir. %100 duyarlı tasarım elde edersiniz. Tüm büyük platformlarla uyumludur ve masaüstü, mobil ve tablet gibi tüm cihazlarda çalışır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!