En İyi 10 Google Play Store Alternatifleri: Web Siteler Ve Uygulamalar

En İyi 10 Google Play Store Alternatifleri: Web Siteler Ve Uygulamalar

Google Play, Android kullanıcıları için uygulama ve oyun ihtiyaçlarında başlıca hedeftir. Ancak milyonlarca uygulamadan oluşan geniş koleksiyonuyla bile, aradığınız uygulamayı bulamayabilirsiniz. Uygulama, bölgenizde mevcut olmayabilir, geliştirme aşamasında olabilir veya cihazınız Play Store'da ona erişemeyebilir. Bu bir sorun değil çünkü ziyaret edilmesi güvenli başka Play Store alternatifleri var.

İkincil uygulama pazarları yalnızca çok sayıda uygulamaya ev sahipliği yapmakla kalmaz, aynı zamanda ücretli-ücretsiz uygulamalar da sunar, premium uygulamalarda indirim sağlar veya başka para tasarrufu sağlayan teklifler sunar.

Google Play Store dışındaki herhangi bir kaynaktan uygulama yükleme varsayılan olarak Android'de engellenir. Yapmanız gereken ilk şey, doğrulanmamış kaynaklardan uygulama yüklemesini etkinleştirmektir. Ayarlar> Güvenlik'e gidin . Etkinleştirmek için “ Bilinmeyen kaynaklar ” a hafifçe dokunun.

En İyi Play Store Alternatifleri

1. Aptoide

Aptoid, Google standartlarına göre tasarlandı ve deneyim iyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ile Play Store kadar iyi.

Aptoide, 3 milyardan fazla indirme sayısına sahip koleksiyonundan seçebileceğiniz 700.000'den fazla uygulamaya sahip açık kaynaklı bir Android uygulaması mağazası. 2009 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana dünya çapında 150 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Cihazınıza APK'ları doğrudan indirmenize ve yüklemenize olanak tanır. Android için harika bir Google Play Store alternatifi olarak kullanabileceğiniz güvenli ve açık kaynak bir uygulama mağazası.

2. ApkMirror

ApkMirror çok sayıda ücretsiz uygulamaya ev sahipliği yapar. Burada ücretli uygulamalara erişilemez. ApkMirror kendi Android uygulamasına sahip değildir. Bu nedenle, kullanıcılar APK yüklemeleri için web sitelerini ziyaret etmek zorunda kalacaklardır. Mevcut uygulamalar ücretsiz ve kötü amaçlı yazılımlar için güvenlidir.

Ana sayfada yer alan uygulamalar tarihe göre kronolojik olarak düzenlenmiştir. Bir aydan fazla, bir haftadan fazla veya son 24 saat içinde popüler olan uygulamalar, popülerliklerinin azalan sırasına göre bir bölümde kullanılabilir. Arayüz diğer tüm uygulama mağazaları arasında en kullanıcı dostu olanlardandır.

3. Amazon Appstore

Amazon underground olarak da bilinen Amazon uygulama mağazası, ücretli-ücretsiz uygulamalar indirmek için Play Store'un en iyi alternatiflerinden biridir. Neredeyse 334.000 farklı çeşitte uygulama vardır. Amazon Appstore ile ilgili en iyi özellik, “günün ücretsiz uygulaması” özelliğidir. Her gün ücretsiz bir uygulama sunulmaktadır. Her gün düzenli bir şekilde uygulamayı kontrol edenler, birçok popüler uygulamayı tek bir kuruş ödemeden indirebilirler.

Mağazada, genellikle Play Store'dan daha düşük bir fiyatla sunulan geniş bir müzik, kitap ve film koleksiyonu vardır. Amazon uygulama mağazası, cihazınıza kötü amaçlı yazılımlar hakkında endişe duymadan uygulamaları indirmek için en iyi Play Store alternatiflerinden biridir.

4. GetJar

GetJar çok uzun zamandır var ve Play Store'dan bile daha yaşlı. Blackberry, Symbian, Windows Mobile ve Android gibi büyük mobil platformlarda 800.000'den fazla mobil uygulama sağlar. Uygulamalar, mağazadaki kategorileri ve alt kategorileri düzenleyerek, istediğiniz şeyi bulmayı kolaylaştırır. Masaüstü arayüzü, mobil arayüzü andırır ve göz atmayı kolaylaştırır. Uygulamaların seçimi çok büyük, ancak hepsi güncel değil.

Uygulamalar, istediğiniz şeyi bulmayı daha kolay hale getiren mağazadaki kategorilere ve alt kategorilere ayrılır. Masaüstü arayüzü, mobil arayüzü andırır ve göz atmayı kolaylaştırır. Uygulamaların sayısı çok fazla, ancak hepsi güncel değil.

5. SlideMe

Uygulama mağazasında güvenli ve kurulumu kolay bir başka uzun vadeli oyuncu SlideMe. Çoğu Android Açık Kaynak Projesi (AOSP) OEM'leri SlideMe Market ile önceden yüklenmiştir. Çeşitli kategorilerde ücretsiz ve premium uygulamalar sağlar ve hepsi bir kalite kontrol sürecinden geçer.

Coğrafi konumlara ve ödeme yöntemlerine dayalı olarak, SlideMe geliştiriciler için uygun bir pazar yeri açar.

6.AppBrain

Premium uygulamaları ücretsiz bulabileceğiniz bir uygulama mağazası arıyorsanız, daha fazla arama yapmayın çünkü AppBrain son durağınız olabilir. Geliştiriciler, bu web sitesinde sınırlı bir süre için ücretli uygulamalar sunuyor. Buna karşılık, AppBrain onların uygulamasını duyurur. Bu App Store alternatifi, başka bir yerde bulamayacağınız uygulamaların kapsamlı ayrıntılarına erişmenizi sağlar.

AppBrain'deki tüm uygulamalar Google Play Store'dan. AppBrain, kullanıcıların kendi kataloğuna erişmesine izin veren bir uygulama ve bir web sitesine sahiptir. Bir AppBrain hesabınız olmadığı sürece, bir uygulamayı indirdiğinizde Play Store'a yönlendirilirsiniz.

7. F-Droid

F-droid, sadece ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım (FOSS) ve Android uygulamaları sunmaya odaklanan uygulama mağazalarından biridir. Mağazadaki uygulamalar kategorilere ayrılmış ve ücretsiz geniş bir uygulama koleksiyonu bulacaksınız.

Benzersiz olarak, tüm site ve uygulama mağazası gönüllüler tarafından yürütülür ve bağışlarla ayakta durur. Eğer hoşunuza giden bir uygulama bulursanız, onu indirmek için küçük bir bağış yapmayı düşünün.

F-Droid, uygulamaların tüm kodlarına kolay erişime sahip olduğundan Android geliştiricileri arasında popülerdir. Kendi uygulamalarını yapmak için kodların bir kısmını kullanabilirler.

Uygulamaların incelemeleri veya derecelendirmeleri yok ve Google Play'deki gibi her zaman kararlı değildir. Bir geliştiriciyseniz, o zaman sizin için bir uygulama sitesi.

8. Mobogenie

Mobogenie, tercih edebileceğiniz birçok yazılıma sahip başka bir Google Play Store alternatifi. Büyük bir kullanıcı tabanına sahip, birden fazla dili destekliyor ve Play Store'da bulunan aynı uygulamaları sergiliyor ancak düzgün bir şekilde organize ediliyor. Ayrıca, PC'nize uygulamalar, videolar, ses dosyaları, görüntüler, vb. indirebilir ve daha sonra akıllı telefonunuza veya tabletinize aktarabilirsiniz. Ayrıca cihazınızın içeriğini kesintisiz olarak yedeklemenizi sağlar.

Mobogenie, tercihlerinizi analiz etmesi ve mantıklı önerilerde bulunması gereken akıllı bir öneri motoruna sahiptir. Arayüz iyi ve dünya çapında erişilebilir, ayrıca kayıt gerekli değildir.

9. Opera Mobile Store

Çoğumuz popüler Opera Mini web tarayıcısının biliyoruz, ancak tarayıcısındaki Play Store'a alternatif olabilecek bir uygulama pazarı hakkında çok az şey biliyoruz. Opera Mini App Store tüm Opera tarayıcılarında mevcuttur. Uygulama mağazasındaki satın alma işlemleri güvenlidir ve Opera tarayıcılarının büyük kullanıcı tabanı nedeniyle büyük bir trafiğe sahiptir. Popüler uygulamaların eski sürümleri Opera Mobile Store'da da mevcuttur. Ayrıca, uygulamaların paylaşımı ve kurulumu daha kolay hale getirmek için APK'lar biçimindeki uygulamaları kullanıma sunar.

Kullanıcı deneyimi yeterince iyi değil, ancak uygulamaların kataloğu sınırsız.

10. GetAPK Market

GetAPK Market, APK dosyalarını indirmek için en büyük mağazalardan biridir. Google Play Store ile karşılaştırıldığında GetAPK'nın mükemmel yanıt veren bir kullanıcı arayüzü yoktur. Bu mağazada bulunan tüm uygulamalar ücretsizdir. Tek yapmanız gereken, istediğiniz uygulamanın adını aramak ve bunun için ücretsiz APK dosyasını indirmek. Alternatif olarak, bunu Google Play'in kendisinden yapabilirsiniz. Google Play Store'a gidin ve ücretsiz olarak indirmek istediğiniz ücretli uygulamayı arayın. Uygulama sayfasına gittikten sonra, paylaş düğmesine dokunun ve gösterilen uygulamalar listesinden GetAPK'yi seçin. Buradan ücretsiz olarak alabileceğiniz uygulama indirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile