Ogznet.com
En İyi 10 PHP Forum Scripti Paylaş:

En İyi 10 PHP Forum Scripti

En İyi 10 PHP Forum Scripti

Forum sitesi açmak istiyorsanız, forum scripti veya forum yazılımı edinmeniz gerekir. Burada 10 En İyi Forum Scripti listeliyoruz. Hem en iyi ücretsiz forum scriptleri hem de ücretli forum scriptleri var bu listede.

Web sitenize bir forum eklemek iyi bir fikirdir. Aslında, forum siteleri uzun bir yol kat etti ve kitlenizi tutmak için etkili bir araç olduğunu kanıtladı. İnsanlar çözümler arayan forumlara geliyor.

Dolayısıyla, internet forumları topluluk oluşturmada yardımcı olur ve ziyaretçiler tekrar tekrar web sitenize geri gelmeye devam ederler.
Binlerce üye ile pek çok popüler forum sitesi var. Bu forumlar birçok yararlı bilgi ile dolu. Popüler forumlardan bazıları r10.net, frmtr.com vb. dir.

Sitenize forum ekleyerek, birçok ziyaretçiye bir kerede yanıt verebilirsiniz. Site ziyaretçileriniz arasında topluluk oluşturur. Ayrıca yeni ziyaretçileri çekmeye de yardımcı oluyor.

İnternet forumları, geniş bir çevrimiçi kullanıcı topluluğuyla büyük ölçüde başarılıdır. Yararlı ipuçları, uzman tavsiyeleri ve kullanıcıların sorularını etkili bir şekilde yanıtlarlar.

Burada en iyi Forum scriptini bulacaksınız ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Hafif ve kolay bir online forum kurmak için, phpBB gibi ücretsiz ve açık kaynak platformları kullanabilirsiniz.

Ancak, r10.net veya forumtr.com gibi büyük bir forum sitesi kurmak istiyorsanız, vBulletin gibi özellik açısından zengin ve güçlü bir çözüm, amacınıza en iyi şekilde hizmet edecektir.

Sonuç olarak, çevrimiçi forumlar ziyaretçilerin ilgisini çekmek için değerli bir platform sunar. Kullanıcılarınızın birbirleriyle etkileşim kurması için bir fırsat sağlar. Bununla birlikte, bir sohbeti sürdürmek için yeterli trafiğe sahip olmanız gerekir.

Şimdi, şimdi en iyi Forum scriptlerini görelim.

1. XenForo (Ücretli | Demo)

XenForo, PHP programlama dilinde yazılan lider bir PHP forum scriptidir. Eski vBulletin geliştiricileri tarafından yönetilen bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

XenForo - forum scripti

Bu forum yazılımı ücretlidir ve birçok dahili SEO özellikleri, güçlü eklentileri, son etkinlik akışı, sosyal etkileşim işlevleri ve çok daha fazlası vardır. Forum sitesi kurma ve yönetimi için harika bir forum scriptidir.

2. vBulletin (Ücretli | Demo)

vBulletin veya vB, en iyi premium forum scriptlerinden biridir. İlk tercihlerinde vBulletin forum scriptini kullanan birçok büyük web sitesinin bir numaralı tercihidir. Bu tartışma ve forum scripti, gruplar, fotoğraf albümleri, takvim, etkinlikler ve görevler yönetimi, anketler, blog siteleri ve daha fazlası gibi birçok harika özelliklerle çevrilidir.

 

Seçmeniz için üç sürüm seçeneği sunar: yayınlama paketi, klasik forum ve mobil paketi. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı maliyetlerle gelir. VBulletin ile her yayıncının kitlelerini yakalaması kolaylaşıyor. Profesyonel forum ihtiyacı için bir numaralı tercihtir.

3. Invision Power Board (Ücretli)

Invision Power Board veya IP, web üzerinde ilgi çekici bir tartışma forumuna sahip olmanızı sağlayan güvenilir bir premium forum yazılımı çözümüdür.

Kapsamlı bir araç seti sunar ve kullanıcılarına hızlı ve güvenilir bir çevrimiçi forum platformu sağlayarak zahmetsizce tartışabilmelerini sağlar. Ayrıca, kullanıcıların web sitenizdeki içeriği paylaşmasına ve tanıtmasına da olanak tanır.

IP, Yönetim paneli ile site sahiplerinin ve yöneticilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmelerine olanak tanıyacak şekilde yapılandırılabilir. Sonuç olarak IP, web üzerinde harika bir forum topluluğu oluşturmaya yardımcı olur.

4. phpBB (Ücretsiz | Demo)

phpBB, en popüler ücretsiz ve açık kaynak forum scriptlerinden biridir. Tüm web sitenize güç sağlamak için kullanılabilir veya bir grup insanla iletişimde kalmak için kullanılabilir. Sitenizi özelleştirmek için yüzlerce stil ve görüntü paketi sağlar.

phpBB, forum sitenizi özelleştirmek için yüzlerce stil ve görüntü paketi içeren, kullanıcı tarafından oluşturulan uzantılar ve stiller veritabanından oluşan kapsamlı bir veritabanıyla, dakikalar içinde çok benzersiz bir forum sitesi oluşturabilirsiniz.

Aslında phpBB, PHP dilinde yazılmış ve MySQL veritabanını kullanan açık kaynaklı bir PHP forum scriptidir. Kurulumu çok kolaydır ve yönetici kontrol panelini kullanması kolaydır.

PhpBB, herhangi bir sorunla ilgilenmenize yardımcı olabilecek geniş bir geliştirme topluluğuna sahiptir. Ücretsiz olarak kullanılabilecek pek çok tema sağlar.

PhpBB güçlü bir online forum sitesi için tüm gereksinimlerinizi yerine getirir.

Başka hiçbir forum scripti, verimliliği ve kullanım kolaylığını korurken, daha fazla özellik sunmaz. Hepsinden iyisi, phpBB tamamen ücretsizdir.

Simple Machines Forum, dakikalar içinde kendi forum sitenizi kurmanızı sağlayan güçlü ve ücretsiz bir forum yazılımıdır. PHP ile yazılmıştır ve MySQL veritabanını kullanır. Bir forum sitesinde ihtiyacınız olan tüm özelliklerle donatılmıştır. Sunucunun kaynakları üzerinde kesinlikle minimum bir etkiye sahipken, bir forum sitesinde ihtiyacınız olan tüm özellikleri size sağlamak için tasarlanmıştır. SMF, yeni nesil forum yazılımıdır ve hepsinden önemlisi, tamamen ücretsizdir.

Özel olarak hazırlanmış şablon motoru, mesaj panonuzun düzeninde tam kontrol sağlar. XOOPS, Mambo vb. gibi içerik yönetim sistemlerine entegre edilebilir. Ayrıca eklentileri de destekler.

6. bbPress (Ücretsiz | Demo)

Eğer WordPress tabanlı bir web siteye sahipseniz, o zaman WordPress'in yapımcıları tarafından yapılan bbPress'i bilirsiniz. WordPress.org destekli sitenizde forum sitesi kurmanıza izin verir. Güçlü bir geliştirme ekibi tarafından desteklenir.

bbPress - bbPress, WordPress'in yapımcılarından bir forum yazılımıdır.

WordPress ve forum yazılımlarını entegre etmek istiyorsanız, bbPress ilk tercihiniz olabilir.

Forum yazılımı seçerken, göz ardı edilmemesi gereken güçlü bir forum scriptidir. Entegrasyon kolaylığı, kullanım kolaylığı, web standartları ile hız önemli önceliğidir.

7. Vanilla Forums (Ücretli)

Vanilla Forums güçlü bir forum yazılımı çözümüdür. Tartışma forumlarına güç sağlamak için barındırılan ve açık kaynaklı bir topluluk forumu yazılımı sağlar. Bu script esnek ve kullanımı kolaydır. Vanilla, topluluk tarafından desteklenen çok dilli forum scripti olarak gelir.

Vanilla ile pozitif katılımı ödüllendiren özelleştirilmiş bir topluluk oluşturabilirsiniz.

8. MyBB (Ücretsiz | Demo)

MyBB en iyi ücretsiz PHP forum scriptlerinden biridir. Sezgisel bir tartışma panosu sağlar, böylece ziyaretçiler tartışmalara kolayca katılabilir.

MyBB, forum yöneticilerinin ve moderatörlerin tartışmaları kontrol etmesine ve forumu düzenli tutmasına olanak tanıyan satır içi düzenleme ve denetleme özellikleriyle öne çıkmaktadır.

MyBB, internet üzerinden binlerce ilgi çekici, canlı ve benzersiz topluluğa güç sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir forum yazılımıdır.

9. Simple Forum (Ücretli | Demo)

Simple Forum, web sitenizin tamamını güçlendirmek veya bir grup insanla iletişim halinde kalmak için kullanabileceğiniz premium forum yazılımıdır.

Birkaç dakika içinde benzersiz bir forum sitesi oluşturmanızı sağlayan güçlü özellikler ile gelir. Web sitenizde tartışmayı etkinleştirmenin en basit ama güçlü yolu.

Simple Forum, topluluklarınız ve destek web siteniz için dakikalar içinde benzersiz bir forum oluşturmanıza yardımcı olabilecek 8'den fazla renk stiline, özel mesajlara, özel ileti dizilerine ve diğer birçok özelliğe sahiptir.

10. Flarum (Ücretsiz | Demo)

Flarum en güçlü forum scriptlerinden biridir. Kullanıcılarınızın bilgilerini birbirleriyle paylaşabilecekleri bir bilgi veritabanı oluşturmaya yardımcı olur. Hızlı ve kolay kurulum sağlar. Flarum kullanarak kendi forumunuzu kurabilirsiniz.

Flarum - web siteniz için son derece basit bir tartışma platformudur

Flarum, PHP ile oluşturulmuştur, bu nedenle kurulumu hızlı ve kolaydır. Arayüz, performanslı bir JavaScript çerçevesi olan Mithril tarafından desteklenmektedir. Basit ve çekici bir kullanıcı arayüzü sağlar.

Flarum, kullanıma hazır, platformlar arasında tutarlı ve sezgisel olacak şekilde özenle tasarlanmıştır. Güçlü ve genişletilebilir. Flarum'u topluluğunuza uyacak şekilde özelleştirin, genişletin ve entegre edin. Flarum'un mimarisi, güçlü bir Uzantı API'si ile inanılmaz derecede esnektir. Ücretsiz ve açık kaynaklı Flarum, MIT lisansı altında piyasaya sürülmüştür.


En iyi Forum scripti listemizin size son derece faydalı olduğunu umuyoruz. Bu yazı en iyi ve çok popüler forum yazılım çözümlerinden bazılarını içerir. Yorumlarınızı ve önerilerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!